Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

SMTP- VPS - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

SMTP- VPS

Tomáš Píč, 06.08.2014 19:05:42

Zdravím,

mám pár otázek ohledně poštovního serveru:

1.) Lze napojit vlastní poštovní server (exim4) na server wedosu jako smarthost(veškeré ověření a zpracování emailů by probíhalo přes poštovní server wedosu)? popř.: jak se připojit a na jakou adresu.

2.) Pokud ano, lze nastavit server jen pro odchozí zprávy nikoliv pro příchozí ? (důvod: funkce v php pro odesílání emailů. Pokud existuje jiná možnost jen pro odchozí emaily, tak jaká?)

3.) Pokud 1. možnost WEDOS nenabízí, jak lze ověřit odesílané emaily pomocí SPF ?

V konfigu exim4 mám nastavené domény, které jsem následně vložil do DNS. I přes to mi chodí emaily do spamu na účtu od Google.
Kontroloval jsem, zda není moje doména zablokovaná některými servery a úspěšnost byla 99,9%. Na oficiálních stránkách SPF se mi hlásí moje doména bez veřejného SPF záznamu.

DNS záznamy:
domena.cz - 1800 - MX - 1 email.domena.cz
email.domena.cz - 1800 - TXT - v=spf1 mx ~all

Reverzní DNS záznam:
1.2.3.4 - email.domena.cz

Děkuji

Re: SMTP- VPS

Marti, 17.08.2014 13:51:01

Ten DNS záznam máš špatně.

Nastav si:
domena.cz 1800 TXT v=spf1 mx -all

(tohle nastaví, že pro domena.cz je odesílatel jen a pouze server uvedený v MX záznamu pro tuto doménu)

Re: SMTP- VPS

Tomáš Píč, 19.08.2014 15:48:05

Já potřeboval vyřešit 2 problémy:

Nastavit emailu důvěru, že to není spam -> skrze wedos http://kb.wedos.com/emaily/spf.html

Další problém byl, že jsem nechtěl žádnou poštu přijímat. Zjistil jsem, že pro odchozí poštu se MX záznam vůbec nepoužívá, používá se A záznam. V DNS by to mělo vypadat tedy takto:

domena.cz 1800 A 1.2.3.4
domena.cz 1800 TXT v=spf1 a include:_spf.we.wedos.net -all

Pozn.: Odesílání emailů již nepadá do spamu (google) a vše funguje tak jak má, ale pokud si ověřím, zda mám spf záznam pro mojí doménu, tak mi to na této stránce http://www.openspf.org/Why píše, že ho tam stále nemám...

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS