Špatné cesty k aliasům/doménám - fórum

Kategorie: Programování / htaccess, mod_rewrite

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Špatné cesty k aliasům/doménám

Bedřich Schindler, 17.07.2014 15:02:27

Zdravím.

Vzhledem k tomu, že moje zkušenosti s htaccess jsou minimální a po několika hodinách hledání se mi nepodařilo můj problém vyřešit, tak se obracím s prosbou o pomoc.

Na webhostingu ve složce 'domains' vytvořím novou složku 'moje-subdomena.moje-domena.cz'. Pro kontrolu do nově vytvořené složky nahraji jakýkoliv soubor, abych ověřil, zda subdoména opravdu existuje. V této fázi je zatím vše bez problémů.

Do složky se subdoménou nahraji libovolnou webovou aplikaci. Při běhu aplikace se však vyskytne chyba, protože to pracuje s cestou '/domains/moje-subdomena.moje-domena.cz/' namísto toho, aby se subdoména chovala jako root, resp. aby u ní začínaly relativní odkazy a v odkazech místo href="/domains/moje-subdomena.moje-domena.cz/images/001.jpg/" bylo href="/images/001.jpg/".

Zjednodušeně tedy potřebuji, aby se subdomény vytvářené ve složce domains chovaly jako kořenové, tj. aby nedocházelo k tomu, že se mi v cestě bude nacházet cesta ze složky 'www', ale ze složky subdomény '/domains/moje-subdomena.moje-domena.cz/'.

Doufám, že se někdo ozve a tento problém se s htaccess vyřeší, neboť jsem to tu viděl několikrát a nikdo neodpověděl.

Předem děkuji!

Špatné cesty k aliasům/doménám

Bedřich Schindler, 17.07.2014 15:09:40

Ještě doplním ... Když do nechám vytvořenou složku 'moje-subdomena.moje-domena.cz' prázdnou, tak při zadání adresy do prohlížeče vyskočí hláška:

---

Forbidden

You don't have permission to access /domains/moje-subdomena.moje-domena.cz/ on this server.

---

Což je samozřejmé. Ale už tady je patrné, že je něco špatné, vždyť jsem zadal adresu 'moje-subdomena.moje-domena.cz'.

Re: Špatné cesty k aliasům/doménám

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 17.07.2014 15:15:08

Dobrý den,

původ a řešení tohoto problému máme popsáné v tomto článku http://kb.wedos.com/webhosting/aliasy-chybne-url.html

Případně nás kontaktujte na chatu podpory http://hosting.wedos.com/cs/kontakty.html pro konkrétní dořešení vašeho problému.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS