Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Docker - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Docker

Jiří Prokop, 20.06.2014 16:24:56

Dobrý den,

určitě jste zaznamenali informaci o linuxových kontejnerech a Dockeru. Pokud ne, podívejte se zde: http://www.docker.com/

Můj dotaz zní: Máte v plánu ho nabízet jako alternativu ke KVM?

Nedávno vyšla první verze v produkční kvalitě. Spousta velkých hráčů se zapojila (Google, Netflix apod.) Vypadá to na nový standart lightweight virtualizace. Myslím, že pro vás by to mohla být hodně zajímavá konkurenční výhoda na českém trhu. O Dockeru jsem slyšel už před rokem na nějaké české konferenci a začínám o něm slýchat čím dál víc...

Co si o tom myslíte? :-)

Děkuji,
Jiří Prokop

Re: Docker

Petr Smetana, WEDOS, 22.06.2014 13:05:14

Dobrý den, o nasazení zatím neuvažujeme. Produkty tohoto charakteru samozřejmě sledujeme a uvidíme, kam se docker bude ubírat.

Re: Docker

pp, 28.11.2014 18:12:06

Přesně totéž mne dnes napadlo, Docker začíná být mainstream pro netriviální weby a aplikace.

U Wedosu si to dnes můžete rozjet na vlastní VPS, linuxové distribuce mají obvykle docker.io balíček. Proti přímé podpoře cloudových služeb ale zůstává na zákazníkovi administrace operačního systému a nemožnost škálovat spouštěním dalších a dalších instancí.
Takže otázkou je, zda má Wedos vůbec co nabídnout proti cloudovým službám od Google, RedHatu nebo MS, kteří již toto podporují.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS