Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Připojení do DB na PHP-Fusion - fórum

Kategorie: Webhosting / Databáze

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Připojení k DB z frameworku PHP

Tomáš Král, 16.09.2011 08:08:41

Dobrý den,
snažím se rozjet web za použití frameworku PHP, ale bohužel mi nefunguje připojení k DB.

Pokud jako server použiji "localhost" server mi vrátí chybu: "PHP Fatal error: Uncaught exception PDOException with message 'SQLSTATE[HY000] [2002] Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)'"

Pokud jako server použiji "wm10.wedos.net" server mi již nevrátí žádnou chybu, resp. nefunkční odkaz, připojení k DB nejde stále.

Zkoušel jsem vše na jiném hostingu a vše ok.

Děkuji za pomoc.

Re: Připojení k DB z frameworku PHP

Petr Šťastný, WEDOS, 19.09.2011 15:51:01

S tímto vám zde na veřejné diskuzi neporadíme. Zkontrolujte si, že opravdu zadáváte správné přihlašovací údaje. Nechte si vypsat nějaké ladící informace.

Také je možné, že je problém v rozdílných verzích PHP nebo jeho nastavení (např. register_globals), a tak vámi používaný framework potřebuje upravit nebo aktualizovat na novou verzi.

Více o tom píšeme např. zde:
http://kb.wedos.com/a/197/nefungujici-stranky-po-presunu-od-jineho-poskytovatele.html

Připojení do DB na PHP-Fusion

Karel Holec, 27.12.2010 23:20:57

Dobrý den, nejde se mi připojit do databáze, když chci PHP-Fusion nainstalovat tak skončim u kroku s databázý, píše mi to "Nelze se připojit k databázi" Děkuji za odpověd

Re: Připojení do DB na PHP-Fusion

Petr Šťastný, WEDOS, 28.12.2010 07:44:12

Ujistěte se, prosím, že pro připojení k databázi používáte přesné údaje, které jste obdržel e-mailem o zřízení databáze - databázový server, název databáze, uživatel, heslo.

Pokud vám to stále nefunguje, napište nám přes kontaktní formulář jak tyto 4 údaje přesně vyplňujete a co vám to píše za chybu.

Obvyklá chyba je, že se jako databázový server uvede "localhost", což není správně.

Michal Hron, 15.02.2011 20:40:28

Dobrý den, mám naprosto stejný problém a vše mám vyplněno dobře.

Petr Šťastný, WEDOS, 15.02.2011 20:42:15

Napište nám prosím přes kontaktní formulář a popište problém konkrétněji.

Michal Hron, 15.02.2011 20:44:59

Nebo spíš si nejsem úplně jistý co zadat místo localhost.

Petr Šťastný, WEDOS, 16.02.2011 08:59:40

Po zřízení databáze (což uděláte v zákaznické administraci v detailu konkrétního webhostingu) vám na e-mail přijdou údaje k databázi, kde je uveden také název databázového serveru.

Jan H., 16.02.2011 10:16:07

Já mam obdobný problém ale s vyjimkou tou že mi to místo toho že se to nemůže připojit vypíše že to nemůže zapsat do DB, sem si 100% jist že mam udaje dobře!

Přesněji to vypíše: "CHYBA: Není možné zapisovat nebo mazat MySQL tabulky.
Prosím, ujistěte se, že MySQL user má read(číst), write(zapisovat) a delete(mazat) práva pro vybrané položky."

Petr Šťastný, WEDOS, 16.02.2011 10:19:47

Píše vám to nějakou konkrétnější chybovou hlášku nebo jenom toto?

Jan H., 16.02.2011 10:22:28

Krok 4: Nastavení / Databáze

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM' at line 1Unknown table 'fusione36fc_4d5b956b64bfa' Úspěšné připojení k databázi.

CHYBA: Není možné zapisovat nebo mazat MySQL tabulky. Prosím, ujistěte se, že MySQL user má read(číst), write(zapisovat) a delete(mazat) práva pro vybrané položky.

Todle je obsah celé stránky co to vypíše.

Petr Šťastný, WEDOS, 16.02.2011 10:31:55

Napište nám, prosím, přes kontaktní formulář s uvedením názvu webhostingu. Jedná se o problém s nekompatibilitou s novou verzí MySQL. Zřídíme vám databázi na starším MySQL.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS