Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Již dvakrát spadlé služby u Balíček Debian 6.0 ISP - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Již dvakrát spadlé služby u Balíček Debian 6.0 ISP

Vilém Procházka, 13.04.2014 22:40:32

Používáme VPS "Balíček Debian 6.0 ISP."

Dnes se podruhé stalo, že na serveru náhle najednou přestaly fungovat některé služby. Minimálně tyto:
SSH přístup
FTP
PostFix

Databáze a Apache běžely v pořádku. Podpora od toho dala ruce pryč (na což, abych nekřivdil, v podmínkách viditelně upozorňují) a řekla ať server restartujeme. Restart pomohl.

Upozorňuji že nastavení serveru nebylo vůbec změněno až na pár Apache a PHP konfigurací.

Pro nás polozběhlé v administraci Linuxu - Jak nejlépe zjistím co se přihodilo, že tolik služeb najednou spadlo?

A pro Wedos otázka - Předpokládali jsme že onen balíček služeb připravený od vás bude korektně nastaven a funkční. Je zde skutečně na místě nechat zákazníky ať si poradí sami, nebylo by záhodno zjistit co se stalo a zabezpečit aby se to nemohlo přihodit jiným zákazníkům? Přecijenom to byl jeden z produktů který nám pomohl vybrat si vás.

Re: Již dvakrát spadlé služby u Balíček Debian 6.0 ISP

Petr, 16.04.2014 21:33:36

Já to stejné včetně balíčku ;) včera jsem zjistil že nejede z ničeho nic ftp, po vyzkoušení zdejší kompletní znalostní databáze a následném restartu vps, už nenaběhlo vůbec nic. Nefunguje databáze, ispconfig, ftp, ssh..

Nic neměněno, vše bylo aktualizované a bezproblémové. Podpora toho ví stejně jako já, takže se prý mám obrátit na komunitu. Tak jsem tady! :) Any idea?

Josef Grill, WEDOS, 18.04.2014 07:23:40

Dobrý den,

s největší pravděpodobností jde o to, že vaše aplikace z nějakého důvodu vyčerpá všechnu dostupnou RAM a tak začne "zabíjet" některé procesy. Tato situace může nastat například v okamžiku, kdy děláte nějaký velký export/import z databáze (nebo i složitý dotaz z databáze) nebo při větší návštěvnosti apod.

Serveru dojde volná RAM a tak "to řeší". Zřejmě tam není zapnutý ani swap a tak server nemá jinou možnost.

O dalších problémech (proč to nenaběhlo po restartu) můžeme jen spekulovat, protože do VPS nevidíme.
Proč VPS nefunguje uvidíte přes KVM, kde je vidět jak celý server bootuje.

Vilém Procházka, 18.04.2014 11:22:59

Dobrý den,

moc vám děkuji za odpověď. Swap jsem nastavil a věřím že to pomůže i když naposledy to spadlo uprostřed noci kdy žádný proces neběžel. Zaměřím se také primárně na MySQL a jeho spotřebu RAM.

Každopádně si neodpustím malé popíchnutí - předpokládal bych že swap je něco co by mělo být v základu balíčku zapnuto.

Opět děkuji za reakci - vážím si toho.

Tomáš, 17.05.2014 14:47:44

všechny nutné informace o pádu se zaznamenávají do logů ve složce /var/log. Padá-li více služeb jak švestky, může být problém s pamětí, podrobnější informace budou v /var/log/syslog.

U každé služby je nutné správně nastavit úroveň logování, abyste na jednu stranu měli dostatek informací při nestabilitě a na druhou stranu to příliš nezatěžovalo systém. Obvykle tohle nastavení měním dle potřeby.

Každopádně vzít si virtuální server s stěžovat si, že není stabilní je naprosto šílené :). Můžeš si pořídit managed VPS (cena často od 2000 / měs.) nebo si vzít hosting, tj. pouze službu. VPS si musí každý sám spravovat, stabilitu jednotlivých služeb ovlivňuje vše možné a neexistuje to jediné správné nastavení. Konfigurace se musí měnit podle povaze služeb a jejich použití.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS