Diskuze ke článku 'VPS - přístup k serveru přes VNC' - fórum

Přes protokol VNC je možné se dostat k obrazovce, klávesnici a myši serveru (tzv. KVM - Keyboard, Video, Mouse).

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Přístup přes TigerVNC (testován Linux)

Jan Kratochvíl, 10.06.2017 20:38:59

ssvnc mi přišlo problematické, dřív mi fungovalo, ale bylo nepohodlné, teď mi přestalo fungovat úplně. Na Fedoře (25) ani ssvnc packaged není.

Koukal jsem, že TigerVNC umí SSL samo o sobě. Ale nějak se mu nelíbí certifikát od Wedos-u, tak jsem udělal malý ošklivý override patch: https://github.com/TigerVNC/tigervnc/pull/472

Nemohl by Wedos alespoň poskytnout jejich self-signed X509 PEM CA file?

Re: Přístup přes TigerVNC (testován Linux)

Martin Dušek, WEDOS, 12.06.2017 14:24:01

Dobrý den,

pokud máte s certifikátem problém doporučil bych ověřit jeho fingerprint.

https://kb.wedos.com/cs/vps/vnc.html

Re: Přístup přes TigerVNC (testován Linux)

Marek Haičman, 14.01.2018 23:40:06

Dodam poznamku (i sam pro sebe, az zase za pul roku budu potrebovat VNC), ze v jednom z komenataru na githubu pan Kratochvil popisuje funkcni workaround bez nutnosti rekompilace - ulozeny PEM file. Diky mu za to, uz mne dvakrat zachranil od trhani vlasu! :)

VNC a clipboard

David Baierle, 09.12.2016 11:15:35

Může mi prosím někdo poradit, jak přes VNC připojení přenést obsah clipboardu (např. heslo)? Zkoušel jsem VeNCrypt a TigerVNC, obvyklé klávesové zkratky nefungují (Ctrl+V, Shift+Insert) a v menu F8 také nic není. Při instalaci nového serveru je potřeba přenést spoustu konfiguračních dat, než je možné používat SSH, je dost otravné to psát ručně.

Re: VNC a clipboard

Martin Hrošek, 06.02.2018 17:40:06

Taky mě to zajímá. Najde se někdo, kdo poradí?

Lepší klient pro Linux

Jiří Prokop, 29.02.2016 21:12:21

Na ArchLinuxu se mi osvědčil SSVNC klient:
https://aur.archlinux.org/packages/ssvnc-nojava/

Pro správnou funcki je potřeba doinstalovat ještě: xterm, stunnel... Bez těch byly v logu chybové hlášky.

konfiguracia IPv4

Eduard Culka, 02.07.2015 12:39:38

Vie mi niekto poradit ako nakonfigurovat IPv4 cez KVM?
Presny postup?

Re: konfiguracia IPv4

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 02.07.2015 13:29:12

Dobrý den,

zkuste si vyhledat návod na nastavení sítě podle operačního systému který používáte na vašem serveru.

Překlep

Jan Lochman, 20.10.2013 23:18:25

Vše vám bylo sděleno v e-mailu s informace o zřízení virtuálního serveru.

Má být zřejmě:
Vše vám bylo sděleno v e-mailu s informací o zřízení virtuálního serveru.

Re: Překlep

Petr Šťastný, WEDOS, 21.10.2013 08:17:00

Opraveno. Děkujeme za upozornění.

Administrace Windows serveru přes VNC

Jan Veselý, 16.09.2013 23:15:37

Když se připojím k serveru VPS přes VNC, vše funguje normálně ale na přihlašovací obrazovce se mi nedaří se přihlásit na zvolené uživatelské jméno. Vždy se mi zobrazí hláška, že jsem zadal špatné heslo uživatele i když ho zadávám správně. Je to normální? Přes RDP se na stejné uživatelské jméno a stejné heslo normálně přihlásím. Slouží VNC pouze k ovládání dokud nenaběhnou Windows a pak je možnost pouze RDP? Co když se mi "podaří" omylem přenastavit firewall nebo síť tak, že přes RDP se nedostanu nebo že se mi stane server z Internetu nedostupný přes RDP?

Re: Administrace Windows serveru přes VNC

Luděk Janča, WEDOS, 16.09.2013 23:55:03

Dobrý den,

VNC (KVM) funguje jako by jste seděl přímo u fyzického serveru. U hesla si musíte dát pozor na to, jakou klávesnici máte zapnutou. To co máte nastaveno u vzdálené plochy nemusí korespondovat s rozložením klávesnice přímo v KVM.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS