Diskuze ke článku 'Editace kontaktu domény' - fórum

Návod na editaci kontaktu majitele domény.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Zrušení ověření /identifikovaného kontaktu/

Josef Kyloušek, 24.10.2016 21:39:25

Dobrý den,

rád bych si skryl poštovní adresu u kontaktu svojí domény. Zarazila mě ale tato vaše hláška pod dialogem pro úpravu kontaktu:

"
Upozornění!

Jedná se o identifikovaný kontakt na registru domén CZ.NIC. Pokud budete provádět změny v nastavení údajů, pomocí kterých proběhla identifikace, bude ověření kontaktu po provedení změn zrušeno. Jde o úpravy adresy (včetně firmy a jména), telefonu a e-mailu, včetně nastavování příznaků pro skryté položky.
"

Pokud jsem to správně pochopil, při nastavení příznaku skrytí mojí poštovní adresy by můj kontakt již nadále nebyl považován za ověřený. Přitom ověření kontaktu pomocí e-mailu, telefonu a poštovního dopisu jsem v roce 2014 absolvoval právě proto, abych na veřejně dostupných místech (registr WHOIS) mohl skrýt poštovní adresu mého kontaktu. Jednal jsem tak v rámci kampaně společnosti CZ.NIC - viz odkaz https://www.nic.cz/files/nic/OVEROVANI_KONTAKTU_REGISTRU-PODMINKY-20140320.pdf , kde se doslova píše:

"
...
Účelem kampaně je:
...
b) umožnit držitelům doménových jmen, které jsou fyzickými osobami, vyšší zabezpečení jejich osobních údajů, neboť u kontaktů, které budou ověřeny, tzn. bude též ověřeno, že se jedná o kontakt patřící fyzické osobě, lze skrýt poštovní adresu,
...
"

Takže namísto, aby ověření mého kontaktu přineslo možnost skrytí mé poštovní adresy, tak skrytí mé poštovní adresy přinese zrušení ověření mého kontaktu?

Mým cílem je, aby můj kontakt zůstal ověřený společností CZ.NIC a zároveň aby u tohoto kontaktu bylo možné skrýt poštovní adresu na veřejně dostupných místech (registr WHOIS). Je toto možné provést? Prosím o vaše vyjádření.

S pozdravem,
Josef Kyloušek

Jak postupovat v případě sňatku - změny příjmení?

Kateřina Manglová, 06.10.2016 23:19:26

Dobrý den, při editaci kontaktu domény jsem potřebovala kromě změny adresy upravit také příjmení vzhledem k mému nedávnému sňatku, nicméně jméno ani příjmení mi editace upravit neumožňuje - jak postupovat v tomto případě? Předem Vám děkuji za odpověď.
Kateřina Manglová

Re: Jak postupovat v případě sňatku - změny příjmení?

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 07.10.2016 09:38:05

Dobrý den,

změna jména/příjmení nebo názvu firmy se považuje jako změna majitele, a je nutné změnit celý kontakt u domény, postup najdete zde https://kb.wedos.com/cs/domeny/cz/zmena-majitele.html

Nefunkční e-mail kontaktu - změna

Vladimír Dvořák, 05.12.2014 16:45:15

Dobrý den,
potřebuji editovat kontakt, který má uvedenu nefunkční mailovou adresu a nejsem tedy schopen získat autorizační heslo kontaktu.
Kontakt je registrován u WEDOSu. Tuším, že bude třeba žádost s ověřeným podpisem. Je na to nějaký formulář? Nebo to lze udělat jinak?
Děkuji

editace kontaktní osoby (není v systému Wedosu)

Jiří Zavadil, 23.01.2014 12:25:28

Je možné převést správu kontaktní osoby (kontaktní osoba -vlastník domény) od jiného registrátora (Ignum) k Wedosu? Doménu jsem již převedl. Potřebuji totiž editovat kontaktní osobu již předené (k Wedosu) domény (konkrétně změnit email). Kontaktní osoba vlastníka domény se v systému Wedosu nezobrazuje (postupoval jsem dle návodu), byť je zde doména registrovaná (změna registrátora Ignum > Wedos).
Jak situaci řešit? Dotaz pokládám i obecně.

Re: editace kontaktní osoby (není v systému Wedosu)

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 23.01.2014 13:23:50

Dobrý den,

přeregistraci kontaktu majitele domény je možné udělat v administraci po přihlášení na tomto odkaze https://client.wedos.com/domain/tools/contact-transfer.html?reg=cznic&tld=cz

přeregistrace kontaktu pod WEDOS

Michael Stanovský, 05.09.2013 02:47:33

Potřebuji přeregistrovat kontakt "KCT", jehož reg.vlastník je REG-MOJEID, pod WEDOS.
Poslání autorizačního hesla končí s chybou "Není možné zaslat autorizační heslo".
Kde dělám chybu?
Jako "Identifikátor kontaktu" zkouším zadat jak "KCT", tak "Roid"

Re: přeregistrace kontaktu pod WEDOS

Pavel Hintermüller, WEDOS, 05.09.2013 03:14:54

Přeregistraci kontaktu pod WEDOS nelze použít, pokud je registrovaný u mojeID. Kontakt si můžete u domény změnit např. přes písemnou žádost s ověřenými podpisy. Více zde http://kb.wedos.com/domeny/cz/zmena-majitele.html

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS