Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

přechod k wedosu a jejich chování - fórum

Kategorie: Webhosting / Obecné dotazy

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

přechod k wedosu a jejich chování

Martin Kamín, 23.08.2013 09:27:51

Dobrý den,

před časem jsem se ptal, kdo z wedosu je schopen zajistit migraci našich serverů na hosting wedosu. Bez odezvy a reálné pomoci. To měl být první signál, že něco není v pořádku. http://kb.wedos.com/forum/topic/204/diskuze-ke-clanku-webhosting-prevod-webu-od-jineho-poskytovatele.html

Nabídka wedosu je samé pozitivum, nejlevnější, NEJ, NEJ... Možná.

Musím se opravdu pozastavit na chováním podpory wedosu. Přestože jsme s jejich člověkem komunikovali na téma našeho "nedovoleného" spuštění newsletteru a přestože jsem jim napsal, že se jedná o modul drupalu.

Dnes mi došlo, že s touto firmou není něco v pořádku. Vůbec buď nečtou maily nebo nerozumí, co jim píšeme.

Dnes jsem dostal tento mail
> vzhledem k tomu, že i přes náš zákaz dále provádíte > rozesílání newsletterů, byla vám na webhostingu >zakázána funkce mail().

Takže mi nezbývá než poslední možnost. Jít jinam, protože takové tupce opravdu pro své podnikání nepotřebuji.

A doepisuji WEDOSu
Vzhledem k tomu, že se jedná o modul, o kterém jsem vás informoval a vzhledem k tomu, že to NEJDE zastavit, jsme to zastavit nemohli.

Vzhledem k této situaci, která povede k tomu, že se nedokončí kompletní mailing jsme se rozhodli, že všechny naše hostingové služby převedeme na jiného poskytovatele, pravděpodobně se vrátíme k servery.cz, kde žádné takové stupidní omezení - jako je poslat svým čtenářům mailing - neexistuje.

Martin Kamín
jednatel ZULU Group, spol. s r. o.

Re: přechod k wedosu a jejich chování

Petr Šťastný, WEDOS, 23.08.2013 09:46:44

Bohužel nerozumím kvůli čemu se zde rozčilujete.

V našich smluvních podmínkách a v parametrech webhostingu je jasně deklarováno, že rozesílání newsletterů z webhostingu není povoleno. S tím jste při objednávání služby souhlasil. Poskytujeme vám přesně tu službu, kterou jste si u nás objednal.

Není to tedy nic co bychom si najednou usmysleli nebo dělali v rozporu s nějakým naším tvrzením či slibem.

Vše máme na našich stránkách podrobně vysvětleno včetně naší motivaci proč toto omezení máme:
http://hosting.wedos.com/cs/odesilani-emailu.html

Naším cílem je funkčnost stránek našich zákazníků a jistota, že jim budou z webů odcházet regulérní e-maily, které nebudou nikde blokovány kvůli spamování či velkým objemům zpráv. A právě proto ze sdíleného webhostingu (kde jste na serveru spolu s dalšími stovkami webů dalších zákazníků) nelze newslettery a obchodní sdělení rozesílat.

Tuto aktivitu můžete bez problémů provozovat na VPS (tedy pokud se nejedná o spamy).

Prosím přečtěte si výše uvedený odkaz, vše je tam řádně zdůvodněno.

Včera jste byl námi vyzván k ukončení rozesílání těchto newsletterů a vše jsme vám k tomu vysvětlili. Dnes jste v tom pokračoval, a tak vám byly e-maily z webu zakázány.

Vymlouvat se na to, že modul nejde zastavit, neodpovídá realitě. Každý PHP skript lze zastavit pokud se člověk bude snažit.

Martin Kamín, 23.08.2013 14:55:35

Dobrý den,
já se nerozčiluji, jak to můžete tvrdit, když jste mě nikdy neviděl :)

Ale k věci, vidím, že celý wedos by potřeboval takové malé školení, jak se jedná se zákazníkem, byť se dopustí "prohřešku" - no, prohřešku.

Má představa takové komunikace je tato:

Vážený zákazníku. Porušil jste pravidla naší služby. Je nám moc líto, že naše služba vám neumožňuje efektivně komunikovat s vašimi čtenáři, ale naše pravidla mají chránit zejména naše servery.

Zjišťovali jsme, co se vlastně na vašem hostingu dělo a zjistili jsme, že se skutečně nejedná o spam.

Skript, který jste použil na rozeslání mailingu jsme ověřovali na drupal.org a skutečně se na tyto účely používá. Proto jsme jej nechali DOBĚHNOUT s tím, že se s vámi spojí naše obchodní oddělení a navrhne vám řešení tohoto problému, a to do tří pracovních dní.

Doufáme, že zůstanete naším zákazníkem.
S pozdravem, servisní tým wedos.
----

A jenom dodám. Já situaci vidím tak, že je v rozporu s dobrými vztahy se zákazníkem zastavit bez jeho vědomí jeho mailing, pokud nebylo dohodnuto jinak.

Martin Kamín

Petr Šťastný, WEDOS, 23.08.2013 15:07:32

Dohodli jsme se na tom společně ve smluvních podmínkách:

"Pokud Zákazník rozesílá e-mailové zprávy v rozporu s těmito pravidly nebo nedoloží Provozovateli požadované informace, je Provozovatel oprávněn odesílání e-mailových zpráv Zákazníkovi zcela zablokovat."

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS