Diskuze ke článku 'Aplikace Joomla!' - fórum

Joomla je bezplatný komplexní redakční systém, pomocí něj je možno provozovat eshop, diskuzní fórum, blog i jednoduchou firemní prezentaci. Zde naleznete základní informace a tipy pro provoz této aplikace na našem webhostingu.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

bílá obrazovka po updatu

Stanislav Dlouhý, 27.09.2017 19:38:53

Po Update jádra Joomla 3.6 na 3.8 nabíhá jen bílá obrazovka. Když dám zdrojový kod stránky tak je tam jen řádek 1. Provedl jsem zálohu jádra zpět na 3.6 i obnovu databáze ze zálohy a nic nejde. web je zsharracha.cz

pomalé načítáni stránek

JR, 19.07.2016 13:24:06

Dobrý den, po několika letech bezchybného provozu se rapidně zvýšila doba pro načtení stránek. V některých případech se zobrazí 503 Service Temporarily Unavailable. Nevíte jak jednoduše pomoci? děkuji JR

Re: pomalé načítáni stránek

Roman Mondek, WEDOS, 19.07.2016 14:12:20

Dobrý den,

zkoušel jste testovat svůj web přes http://webpagetest.wedos.com/ ?

Případně nám napište přes chat, podíváme se na to.

Odstavení webu

Jan Stárek, 01.09.2015 08:47:16

Dobrý den,

dnes byly naše stránky z bezpečnostních důvodů odstaveny. Máte s tím nějaké zkušenosti, nebo jak se taková situace řeší? Děkuji
Jan Stárek

Re: Odstavení webu

Ondřej Jaroušek, WEDOS, 01.09.2015 08:50:56

Dobrý den,

kontaktujte nás prosím autorizovaně přes kontaktní formulář, případně odpovězte na email od techniků. Děkujeme.

https://hosting.wedos.com/cs/cform.html

Potrebujete úver? Použit teraz!

Mr. Abdulhamid, 02.08.2015 05:34:27

Dobrý den Vážení zákazníci,

Táto správa je pre ludí, ktorí potrebujú pôžicku konkrétne znovu vybudovat ich životy. Hladáte pôžicku reštartovat svoje cinnosti, ci už na projekt alebo kúpit byt, auto alebo akékolvek majetok nevyhnutný, ale že je na ciernej listine, alebo súbor bol odmietnutý vaše bank.We rozdávat úvery fyzickým osobám v rozmedzí od 2000 eur k 300,000.00 eur, niekto schopný splnit podmienku za úrokovú sadzbu vo výške 3% rocne, bez ohladu na oblasti, ktorou sa v e-maile :. abdulhamidfinance@gmail.com

Odinstalace Joomla

Alice Pilatíková, 29.06.2015 17:25:47

Dobrý den,

na svůj web jsem nainstalovala RS Joomla. Nemohu se s ním však nějak zžít a ráda bych přešla na wordpress. Mohl by mi někdo poradit, jak odinstalovat Joomlu abych mohla nainstalovat wordpress? Předem moc děkuji.

Re: Odinstalace Joomla

Roman Mondek, WEDOS, 29.06.2015 17:51:10

Dobrý den,

stačí z FTP webhostingu smazat soubory Joomla a poté provést novou instalaci WordPress. Nezapomeňte na zálohování dat.

Pokud budete potřebovat dále poradit, kontaktujte nás nejlépe přes chat.

Obrázek se po nahrání nezobrazí

Jan Perlík, 02.05.2014 13:39:21

Dobrý den,

mám problém s nahráváním obrázků. Pokud je nahraji, tak se mi sice na redakční systém uloží, ale již se nezobrazí. Viz přiložený screen. Před nedávnem vše probíhalo v pořádku, ale z nějakého důvodu nyní již ne.

Děkuji za případnou pomoc.

http://i62.tinypic.com/206byid.png

Re: Obrázek se po nahrání nezobrazí

Jakub Dibala, WEDOS, 02.05.2014 15:38:59

Dobrý den,

zkoušel jste opravit práva v zákaznické administraci (záložka webhosting -> detail konkrétního webhostingu -> vlevo v menu " Nástroje" -> opravit práva)? Pokud ano a problém to nevyřešilo, kontaktujte nás prosím přes kontaktní formulář zde: https://hosting.wedos.com/cs/cform.html nebo pomocí on-line chatu se zákaznickou podporou.

Re: Obrázek se po nahrání nezobrazí

Jan Perlík, 02.05.2014 16:40:06

Dobrý den,

mockrát Vám děkuji. Vše již funguje. O tomto nástroji jsem nevěděl.

Přenos hotového webu na wedos

Petr Štika, 10.10.2013 17:46:54

Hledám návod jak na wedos přesunout hotové web stránky postavené a funkční v joomle 2.5 na PC. Děkuji za odpověď.

Re: Přenos hotového webu na wedos

Konstantin Dvorakovsky WEDOS, 10.10.2013 17:58:32

Dobrý den,

návod na přesun webu najdete zde http://kb.wedos.com/webhosting/presun.html

Joomla

Pavlína Blažková, 14.08.2013 18:26:07

Dobrý den,

jsem laik, návod jsem pochopila do instalace /www.

Dále si s nastavením joomly nevím rady. Mohli byste mi poslat podrobnější návod?

Děkuji.

Re: Joomla

Pavlína Blažková, 14.08.2013 20:06:25

Děkuji. Už to běží)).

Modul Diskuze

Suchel, 31.07.2013 13:21:38

Dobrý den,
používám Joomlu 1.5.20 a rád bych tam zprovoznil diskuzi. Mohli byste mi nějaký dobrý modul doporučit? Děkuji

Joomla 2.5 a instalace modulů

Antonín Růžička, 04.06.2012 08:17:57

Dobrý den,

rád bych do Joomly nainstaloval další moduly, ale všechny pokusy selhávají pravděpodobně na právech, přestože dané složky (včetně podsložek) mají práva nastavena na 777.

Hláška, kterou mi Joomla při instalaci z adresáře vrací je:
JFTP: :mkdir: Bad response
JFTP: :chmod: Bad response
Module Install: Failed to create directory: /data/web/virtuals/21951/virtual/www/modules/mod_cmtwitterfeed

Můžete mi prosím poradit, kde a jak co nastavit? Obávám se, že jde o nastavení serveru, protože na jiném hostingu vše funguje.

Díky,
Antonín Růžička

Re: Joomla 2.5 a instalace modulů

Antonín Růžička, 04.06.2012 08:24:11

Přišel jsem na to. Řešením je v konfiguračním souboru nastavit:

var $ftp_enable = '0';

Z Wordpressu na Joomlu

Lukáš Řezník, 01.06.2012 20:13:54

Dobrý den,
umí mi někdo, prosím, popsat jak přejít z Wordpressu na Joomlu v té samé databázy? Nebo alespoň nějaký článek či video. Děkuji

Joomla 2.5.2.

Vojtěch Pšenák, 28.04.2012 17:26:49

Při instalaci Joomly! jsem vytvořil databázi, ale stále to hází:
"Při vytváření databáze se objevila chyba d22182_joomla0.
Uživatel patrně nemá dostatečná práva k vytvoření databáze. Požadovaná databáze by měla být vytvořena zvlášť a před instalací Joomly!."
Přitom databáze je vytvořená.
Čím to je ?

Re: Joomla 2.5.2.

Petr Šťastný, WEDOS, 30.04.2012 13:28:08

Ujistěte se, že při instalaci používáte MySQL uživatele s plnými právy (a22182_joomla0).

Nefunguje přihlášení do Joomly

Draho, 30.01.2012 22:29:38

Provedl jsem u Wedosu úpně novou instalaci Joomly 2.5. Z hlavní stránky se nemůžu přihlásit do Joomly, ani do administrace Joomly. Na e-mail mi přijde uživatelské jméno i s heslem a po přihlášení mi to napíše: Uživatelské jméno a heslo nesouhlasí, nebo nemáte ještě účet.
Na lokále stejná instalace funguje bez problémů.

Děkuji za pomoc.

Re: Nefunguje přihlášení do Joomly

Filip Kolda, 10.10.2017 18:42:02

Mám bohužel stejný problém.

Re: Nefunguje přihlášení do Joomly

Roman Mondek, WEDOS, 11.10.2017 09:10:50

Dobrý den,

můžeme se pokusit pomoci, kontaktujte nás přes kontaktní formulář nebo chat.

Spěchá: Senior programátor Joomla

VUxa, 04.01.2012 14:07:39

Hledáme senior programátora se zkušenostmi s redakčním systémem Joomla pro spolupráci na projektu. Jedná se zatím o krátkodobou spolupráci na živnostenský list nebo dohodu, s možností prodloužení. Odměna dohodou

Náplň práce:
Spolupráce na projektu založeném na systému Joomla!
Vývoj internetových aplikací založených na PHP a MySQL pro redakční systém Joomla!.
Očekáváme:

Výbornou znalost PHP, MySQL, HTML, CSS, JS
Praxi a zkušenosti v oboru
Samostatnost, preciznost, spolehlivost
Znalost redakčního systému Joomla!

Kontakt:
KomTeSa, s.r.o.
Jan Prokeš
E-mail: jprokes@komtesa.com
Telefon: 606 605 515
Volat i psát, rádi se Vám ozveme zpět.

Instalace Joomla 1.7.2

Michal Palatka, 01.12.2011 20:14:34

Návod, jak bez problémů nainstalovat Joomla 1.7.2 na serveru WEDOS.CZ
Upozorňuji, že návod jsem si sestavil hlavně pro mou potřebu, tak v tom nehledejte mouchy. Snad to někomu pomůže.
Odkaz ke stažení:
http://tonot.cz/download/Návod.pdf

Instalace Joomla 1.6 se nespustí

Jarmila Dvořáková, 31.07.2011 21:34:53

Dobrý den, prosím o pomoc při instalaci Joomla 1.6 (nebo lépe 1.7).
Založil jsem databázy MySQL na wm8.wedos.net. Poté jsem uploadoval Joomlu 1.6 přes ftp klienta Filezilla přímo do kořenové složky. Upload proběhl ok. Pak, dle návodu jsem měl spustit instalaci pomocí index.php. Bohužel se nepsalo jakým. On totiž je jeden přímo v kořenové složce a další je ve složce "Installation". Takže jsem se tp zkusil přes oba. Navíc mi není jasné jak tu instalaci vyvolat. Oni ty návody jsou jaxi taxi už pro znalé a naprosto ignorují fakt, že to má být psáno naprosto podrobně ! Takže jsem si najel na index.php v kořenovém adresáři a přes nabídku v roletce jsem zadal kopírovat url adresu (toéž pak pro index.php ve složce installation) a zadal to do adresního řádku a potvrdil.
Zmiňované 1.str - nebo-li první krok instalace Joomly, kdy se má zobrazit výběr jyzyka - se nezobrazila.
Kamarád mi poradil ať zkusím opět založit do kořenové složky ty složky, které jsem tam předtím měl a vymazal jsem je. Tedy session, tmp a www. Tak jsem je založil a Joomlu jsem celou vymazal. Následně jsem ji uploadnul znova do složky www. A znova se pokoušel o instalaci. Marně.
Je mi líto, že Váš návod zde na wedos není žádným návodem. Měli by jste to napravit.
Tak páni odborníci co s tím ?

Re: Instalace Joomla 1.6 se nespustí

Martin Dvořáček, WEDOS, 01.08.2011 02:23:48

Dobrý den, náš návod není podrobným návodem, jak nainstalovat CMS Joomla!, ale jen ukazuje, jak toto CMS nainstalovat na našem hostingu.
V článku o adresářové struktuře ( http://kb.wedos.com/a/194/adresarova-struktura-webhostingu.html ) se můžete dočíst, že soubory pro Vaši presentaci patří do složky /www/ , takže je potřeba je nakopírovat tam. Tím, že jste smazal všechny složky na FTP jste si smazal i soubor .htaccess, který je pro správné fungování webu nezbytný. Je potřeba jej tedy znova vytvořit a nakopírovat do složky /www/. Defaultní obsah souboru .htaccess můžete najít například zde:
http://kb.wedos.com/a/149/webhosting-subdomeny.html
Instalaci spustíte tím, že ve svém webovém prohlížeči zadáte adresu domény pro kterou je hosting určen.

Jarmila Dvořáková, 01.08.2011 04:35:49

Děkuji za vysvětlení situace.
Takže složku session, tmp a www tam už mám. To, že vlastní www stránky - tedy indexy, odkazy, obrázky atd. patří do složky www - to vím. Před Joomlou jsem zde měl funkční data. Ale nějak jsem se zatím nedočetl, do jaké složky mám uploudnut tu Joomlu ?!?
A s tím souborem .htaccess taky nevím - vy to vlastně nepíšete...kde ho mám vzít ? - kde ho okopírovat a kam ho přesně zase uložit ?? Odkaz co uvádíte je pouze informační.
Děkuji za podporu a hezký den přeji.

Martin Dvořáček, WEDOS, 01.08.2011 04:44:43

Joomlu, stejně jako cokoliv jiného, co se má zobrazovat na hostingu uploadujte do složky /www/
Soubor .htaccess je defaultně na FTP umístěn. Pokud jste si jej smazal, tak to, jak má vypadat lze dohledat pod odkazem, který jsem Vám výše posílal. Soubor .htaccess patří do složky /www/
Pokud se Vám ani nyní nebude dařit instalaci spustit, tak se připojte na chat na hosting.wedos.com a společně se na to podíváme.

Jarmila Dvořáková, 01.08.2011 05:26:33

Název "soubor" je velmi obecný pojem. Vám, který jste bezpochyby odborník a máte to v malíku, je jasné o jaký typ souboru se jedná. Jenže "nám" běžným laikům to musíte napsat ! Nebo si tady bohužel budeme psát do aleluja. Jedná se o soubor typu poznámkový blok, word, excel, html či snad jiný ?!?
Jak už jsem psal, váš odkaz je pouze informační. Nikde tam není psáno udělej tohle a tohle - soubor vytvoř tak a tak. Co já jako laik si mám počít s článkem, kde píšete : ....Pravidla pro subdomény v souboru .htaccess jsou následující:.....a dále je RewriteEngine On atd.
To mi vůbec neříká, kde mám soubor vzít či jak ho vytvořit. Nicméně vždy je v takových případech lepší, když mi ten soubor pošlete na mail a je vyřešeno.
Dále bych se vás zeptal, zda-li je možné, aby byla Joomla umístěna v podsložce Joomla ve složce www ? To jen tak pro přehlednost.
Děkuji a mějte s námi laiky trpělivost. Hezké ráno :-)

Martin Dvořáček, WEDOS, 01.08.2011 05:48:21

Název souboru je .htaccess - bez žádné přípony. Vytvoříte ho nejsnáze v poznámkovém bloku a pouze nakopírujete obsah vzorového htaccessu.

Teoreticky je možné, aby Vaše Joomla! byla umístěna ve složce /www/joomla/ , nicméně bych Vám to nedoporučoval, jelikož by se to buďto projevilo ve tvaru adresy nebo by byly potřeba následné programátorské úpravy.

Myslím, že pokud si stále nevíte rady, tak bude opravdu nejlepší, když se připojíte na náš chat na hosting.wedos.com, kde můžeme každý Váš dotaz podrobně zodpovědět a problém snadno vyřešit.

Joomla - potrebujem pomoc

Radka, 16.06.2011 10:52:03

Dobry den! Som uplny zaciatocnik. Chcem pouzivat RS Joomla. Hladam niekoho, kto mi s tym na zaciatok pomoze. Uprednostnim vsak komunikaciu cez skype (napr.), pretoze pisanie je zdlhave. Dakujem.

Re: Joomla - potrebujem pomoc

Marek Pastornicky, 29.06.2011 03:35:35

Ak este potrebujete pomoc mozte ma kontaktovat na skype marek.pastornicky

Momentální stav?

Roman Rak, 04.03.2011 18:18:13

Dobrý den, momentálně lze už bez jediného problému převést starou Joomlu? ptám se dřív než začnu.

Díky Roman Rak

Re: Momentální stav?

Martin Černý, 05.03.2011 14:09:04

Jelikož ti zatím nikdo neodpověděl a na tuhle zkušenost ohledně instalace "starší" Joomly jsem zde upozorňoval já, tak ti s klidným svědomím mohu říct, že jsem s webhostingem a i jeho administrací naprosto spokojen a pokud připočtu i cenu za kterou je hosting poskytován, tak jsem snad i nadšen :-) a svého rozhodnutí hostovat zde nelituji a i přes předchozí "zádrhel" rozhodně doporučuji.

PS: koukal jsem se, zda při tvorbě nové databáze už je tam to slibované tlačítko na výběr databáze a nic jsem tam nenašel, ale to však neznamená, že již sami neupravili konfiguraci databázového serveru i pro starší Joomlu, takže se neboj vyzkoušet a pokud instalace neproběhne úspěšně, tak jenom požádáš o zřízení kompatibilní databáze.

Petr Šťastný, WEDOS, 05.03.2011 15:08:36

Je potřeba naši zákaznickou podporu přes kontaktní formulář požádat o zřízení databáze na starším MySQL serveru.

Roman Rak, 09.03.2011 17:11:53

Díky za obě odpovědi. Zítra má startovat web na který jsem ještě ani nešáhl tak snad to půjde celou noc hladce :-D

jak napojit SQL na Joomla

Ladislav Schnaiberg, 16.02.2011 09:01:09

Ahoj, zrovna jsem přenesl prezentaci v Joomla.
Databázi jsem napojil takto:
údaje o databázi (databázi nutno nejprve vytvořit https://client.wedos.com/webhosting/ a dále proklik do hostingu ...)

do souboru joomlaroot/configuration.php

var $host = 'Databázový server'; //napr. yyy.wedos.net
var $user = 'Název databáze';//napr. d1111_xxxx
var $db = 'Uživatel admin';//napr. a1111_xxxx

a níže v tomto souboru

var $password = 'Heslo'; //privní heslo příjde do pošty po založení databáze

snad někomu toto pomůže

s pozdravem TcLadin z http://tcladin.cz

Pozor problémy při instalaci Joomly na tomto hostingu

Martin Černý, 01.02.2011 12:31:11

Mám vlastní zkušenost,když jsem si zřídil hosting u Wedosu a chtěl nainstalovat Joomlu 1.5.22, tak jsem vždy skončil u instalace databáze a pak to vyhodilo chybu. Kontaktoval jsem technickou podporu a bylo mi řečeno, že to mají nastaveno na novou Joomlu 1.6 a že pokud si chci nainstalovat starší verzi,že musejí upravit nastavení databáze ať čekám....

...takže pro ty co si chtějí web přesunout sem od jinud malá výstraha na tento zádrhel - nepočítejte s nějakým bleskovým řešením...

Re: Pozor problémy při instalaci Joomly na tomto hostingu

Josef Grill, WEDOS, 01.02.2011 12:38:05

Dobrý den,

problém vznikl díky tomu, že v posledních dnech dáváme zákazníky na další webový server a tam se databáze novým zákazníkům zřizují na novém MySQL server. A tam je nová verze. Ta bohužel není kompatibilní se starší verzí Joomla.

Problémy se zřízením řešíme obratem. V řádu minut. Stačí napsat a my zřídíme databázi na serveru se starší verzí MySQL. Omlouváme se za tuto komplikaci.

Během pár dní v administraci bude tlačítko pro výběr MySQL serveru na kterém chce zákazník databázi zřídit. Je Problém tedy bude odstraněn.

Martin Černý, 01.02.2011 12:43:41

V řádu minut jste reagovali pouze na tento příspěvěk, ale já už to řeším s Vaší technickou podporou přes "chat" od 9 hodin a výsledek je stále v nedohlednu....
Pokud je to otázka několika minut,v čem (v kom) je tedy problém ?

Josef Grill, WEDOS, 01.02.2011 13:04:19

Dobrý den,
situaci jsem prověřil a máte pravdu. Chyba ve Vašem případě nastala u nás. Kolega z podpory předal požadavek kolegovi, který bohužel bude až na odpolední směně (ačkoliv běžně je dopoledne).
Požadavek zřídí za chvilku jiný kolega a budete informován mailem. Omlouváme se za komplikaci, ale ve firmě máme nastavená určitá pravidla a oprávnění a tak podobné kroky nemůže udělat každý, ale jen speciálně vyškolený pracovník. Bohužel došlo k této chybě - předání tomu, který není zatím přítomen.

Za pár dní bude tlačítko a tak to nebude závislé na nás vůbec.

Martin Černý, 01.02.2011 13:25:51

Děkuji za Vaši reakci a dohled nad vyřešením tohoto zádrhelu, který šlo následně vyřešit z Vaší strany během několika minut a již je vše plně funkční.
Ještě jednou díky a hezký den.
S pozdravem
M.Černý

cachování

Stoupa, 27.11.2010 16:06:22

Je možno cachování a je vhodné?

Re: cachování

Petr Šťastný, WEDOS, 27.11.2010 16:08:11

Cachování čeho máte na mysli?

Jirka, 02.02.2012 20:58:06

Takže dnes už je možné zde provozovat jak J 1.5.25 tak J 2.5.1 včetně bezproblémové instalace modulů, komponet a dalších rozšíření? Jak je to "curl" a "memory cache" nebo max. velikostí nahrávaného souboru na FTP?

Děkuji za odpověď.

Petr Šťastný, WEDOS, 03.02.2012 09:08:46

Joomla na našem webhostingu funguje. curl je k dispozici. Nevím co máte na mysli pojmem "memory cache", myslíte memcached? Velikost souboru nahrávaného přes FTP není omezena.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS