Oprávnění souborů po nahrání přes FTP - fórum

Kategorie: Webhosting / FTP

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Stále se opakuje problém s oprávněními

Miloš Jiřík, 03.08.2014 15:12:05

Dobrý den,

také neustále zaznamenávám problémy s nahráváním souborů přes FTP klienty na zakoupený hosting. K nahrání používám standardní ftp klient Filezilla nebo případně jednotlivě ukládám soubory pomocí Pspadu.

Automaticky nahrané soubory získávají oprávnění 640 a soubory se hlásí s 403 forbidden. Pro správnou funkci webu potřebuji oprávnění 644, ale marně hledám návod, jak to definitivně vyřešit. Ruční neustálé opravy mne už unavují a znemožňují správnou funkci stránek.

Prosím o radu jak problém definitivně vyřešit. Děkuji.

Re: Stále se opakuje problém s oprávněními

David Cigánek, WEDOS, 03.08.2014 17:20:55

Dobrý den,

v administraci webhostingu, v sekci nástroje, naleznete možnost opravy práv souborů.

Ta nastaví správná práva všem souborům a složkám, díky čemuž budou i v budoucnu nahrané soubory uloženy se správnými právy. Problém tak bude vyřešen.

Miloš Jiřík, 03.08.2014 21:47:21

Dobrý večer,

tak tenhle návod nefunguje, protože i když přes FTP klienta nastavím práva souborů na 644, po této "opravě" se vše vrátí na 640 stejně jako když nahraji nový soubor (či přepíši původní aktualizovanými daty). Protože se mi data na webu aktualizují automaticky a poměrně často - v intervalu 5 minut, nechce se mi pokaždé ručně přes FTP tato práva měnit.
Myslím, že je lepší aktualizovat data malým textovým souborem než provádět aktualizaci ve svém počítači a pak vždy znovu nahrávat několik kompletních webových stránek. To jsme snad s technikou o něco dále...

David Cigánek, WEDOS, 03.08.2014 21:51:08

Dobrý den,

napište ním prosím pomocí kontaktního formuláře a uveďte podrobně co přesně na webu provádíte, podíváme se na to:

https://client.wedos.com/contact/cform.html

stejný problém

Lukas, 16.03.2014 14:01:19

Jak jste to tedy vyřešili?

Oprávnění souborů po nahrání přes FTP

Marek Tesař, 22.05.2013 11:58:54

Dobrý den, neustále zaznamenávám problémy s nahráváním souborů přes FTP klienty na zakoupený hosting.

K nahrání používám standardní ftp klienty - Total Commander, Filezilla nebo případně jednotlivě ukládám soubory pomocí Pspadu .

Automaticky nahrané soubory získávají oprávnění 640. Soubory se hlásí s 403 forbidden.

Co lze udělat, aby služba fungovala jak je běžné? Jak docílit, aby soubor byl přístupný?

Re: Oprávnění souborů po nahrání přes FTP

Petr Šťastný, WEDOS, 22.05.2013 12:59:12

Práva 640 jsou v pořádku, problém bude spíše někde jinde (možná chybná skupina u souboru). Zkuste v administraci v detailu webhostingu nástroj na opravu práv. Pokud to nepomůže, napište nám přes kontaktní formulář s popisem konkrétního případu.

Jan Pecha, 13.01.2014 19:42:14

Dobrý den, vypadá to, že mám stejný problém. Ať už nahraji soubory přes Filezillu, nebo přes deployment-skript, mají soubory špatnou skupinu - je shodná s vlastníkem. Oprava práv přes administraci sice pomůže, ale přece se nebudu po každém deploymentu přihlašovat do administrace a spouštět nástroj pro opravu práv.

Netušíte kde by mohl být problém a jak ho vyřešit?

Děkuji.

PS. používám Ubuntu 13.10 64bit, Filezilla 3.7.3, a pro deployment používám tento skript: https://github.com/dg/ftp-deployment/

Jan Pecha, 14.01.2014 17:09:33

Vyřešeno se zákaznickou podporou.

Štěpán Gajzler, 29.12.2015 13:27:03

Dobrý den,

mohl byste prosím napsat výsledné řešení? Přece jen to řešilo a řeší více lidí.

Děkuji

Lubomír Merta, 17.01.2016 20:13:59

Taky by mne tohle zajímalo, protože mi to dělá taky. Ať už jedu z MACu, nebo WIN, tak mám pokaždé problémy.

Používám dva programy: Cyberduck a WinSCP

Může sem někdo napsat nějaké řešení?

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS