Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Cloud - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Cloud

Richard Popeliš, 12.04.2011 08:56:52

Už to tu bolo preberané, ale ja sa chcem spýtať toto: Budete niekedy poskytovať možnosť neobmedzene si rozšíriť Vps vrámci RAM, HDD, CPU?

Re: Cloud

Petr Šťastný, WEDOS, 12.04.2011 08:58:54

Ne, nic jiného než současné varianty VPS se nabízet nechystáme.

Cloud

Mira, 26.11.2010 13:57:40

Dobrý den,

vypadá to, ze chcete prorazit ale zatím jen dumping cenana. Přemyslely jste o cloud hostingu .... VPS dnes dela hodne firem a kdyz chci provozovat neco komercniho tak moc neresim cenu (spis bude nekde kde je to drazsi a je tam min lidi), hlavne spolehlivost, sluzby, rychlost atp..... Cloud dela v CR jen http://www.virtualmaster.cz/ co ja vim ....

Diky za odpoved

Petr Šťastný, WEDOS, 26.11.2010 14:12:50

A proč máte pocit, že ceny dumpujeme? Co bychom z toho měli? My máme spočítánu návratnost naší investice. Prostě máme nižší náklady než jiní, a tak můžeme být levnější než jiní.

My nabízíme stejné služby jako Virtualmaster, jen to jinak účtujeme - my měsíčně nebo ročně, oni hodinově.

Záleží na tom, co přesně máte na mysli pod pojmem "cloud" a jaké služby vlastně potřebujete. "Cloud" je hodně široký pojem a každý si pod tím může představit něco jiného.

Mira, 26.11.2010 15:44:17

Např mam namysli to, že si mohu zaplatit určitý prostor RAM + HDD a na tento prostor si zapnout loadbalancing pro XX webserveru a XX sql serveru ... vynikajici napr kdyz delate reklamni kampan a najednou na vas server pristupu o 1000% vic lidi tak si na 14dni priplatim .... nebo napr chci nasadit patche udelam si image a ten image nabootuju nasadim patche zkusim jestli to funguje, pokud ano presunu na production ....

Vy mate jedno VPS a na nem si musim instalovat vsechny sluzby mail, apache, mysql ... nebo si muzu u vas koupit 3x vps ... rozhodne nenabizite stejne moznosti

Fritt, 27.11.2010 12:00:31

Nevím kde jste vzal, že virtualmaster nabízí loadbalancing (tuto možnost tam vůbec nemá) . Je pravda , že si můžete zaplatit ram, hdd dle vaší libosti.
Taky jsem si nevšiml , že by virtualmaster nabízel možnost si nahrát vlastní image , nabízí úpravu stávajících image .

Mira, 27.11.2010 15:29:03

Load balancing viz prace s cloudem (krok 2)
http://www.virtualmaster.cz/cs/cloud-hosting-virtualni-servery#workflow

Nahrat image asi nejde, to jsem ale ani nepozadoval :-)
Myslel jsem to tak, ze mi bezi VPS s eshopem (nejaky LAMP) a chci napr opatchovat cely linux, tak u virtualmaster si udelam image stavajiciho VPS, pak si ten image nabootuju (takze mi bezi production + dalsi vps co neni pristupne z webu) a na tom si muzu ladit co chci, jakmile je vse odzkousene a vyladene tak aplikuji na production versi.

U wedos to jde tak (pokud to vse dobre chapu) ze si pred zasahem udelam image, pak provadim zmeny a kdyz se neco posere tak se muzu vratit zpet ke snapshotu. Jenze chybu muzete zjistit po tydnu a pak se vracet k tyden staremu image nebude idealni reseni zvlastne u eshopu kde stale pribyvaji objednavky, zakaznici, komentare .... Resenim by bylo 2x VPS jedno pro apache+php a druhy jen pro DB.....

Ale proc kdyz je cloud, coz je uplne idealni pro hostingy kazdy zacina s malym projektem ktery dal roste a je pozdeji potreba lepsi hosting ci VPS, ale ta pakarna se stehovani se jinam ci reinstalaci VPS je fakt oprus... V cloudu si koupim vic RAM a HDD udelam image serveru nabudutu druhej server zapnu loadbalancing a za 10minut soupu nohama.....

Wedos propaguje jak chce byt na spici a bylo by prijemne kdyby jste zkouseli i cesty kde v CR neni zadna konkurence nebo jen tato jedina, kterou jsem zminil.

Petr Šťastný, WEDOS, 27.11.2010 15:54:27

Já se přiznávám, že pořád nerozumím, čemu vy říkáte "cloud". Pokud jsem to pochopil správně, tak podle vás:

cloud = lze u existující VPS navýšit výkon a prostor a lze udělat nové VPS naklonováním image jiného

necloud = nelze u existující VPS navýšit výkon a prostor nebo nelze naklonovat VPS

Je to tak? Nebo jaké parametry/možnosti u vás rozhodují o tom co cloud je a co není?

Podle mně je zbytečné ohánět se termínem "cloud", když je to hodně široký pojem a každý si pod tím představuje něco úplně jiného. Já si pod tím představuji službu, kde neplatím za pronajatý výkon a prostor, ale za skutečně využitý výkon a prostor (kde se mi počítá průměrná zátěž procesoru za určitý čas a to se mi pak vyúčtuje).

Termín "cloud" spíše někteří používají jako pojem, aby nalákali zákazníky na něco, co prostě letí, aniž by bylo jasné, co to znamená. To je to samé jako oblíbený tahák na zákazníky s názvem "multihosting". Zní to hezky, ale co to vlastně je? Každý si pod tím představí něco jiného a u více poskytovatelů webhostingu to také něco jiného znamená. A pak za vámi chodí zákazníci a ptají se, jakto že nenabízíme "multihosting", že to přece dnes dělá každý. A když s různými zákazníky o tomto tématu diskutujete, tak zjistíte, každý tím myslí něco jiného.

U našich VPS lze také navýšit výkon nebo prostor bez nutnosti reinstalace. Udělat si nové VPS zkopírováním image jiného u nás možné není, ale třeba to časem nabídneme.

Petr Šťastný, WEDOS, 27.11.2010 16:05:08

Abych ještě upřesnil můj pohled na pojem "cloud", tak dle mého názoru u skutečného "cloudu" už vůbec neřešíte, že je to nějaké VPS a na kolika VPS to běží a že je tam nějaký load balancing. To vše řeší cloud za vás, vy jen někam nahrajete svou aplikaci a jede. Ale vy sám nevíte kde a jak. V podstatě vůbec neřešíte hardwarovou vrstvu a dokonce ani vrstvu operačního systému. Řešíte jen běh své aplikace. A účtuje se vám skutečně spotřebovaný výkon a skutečně spotřebovaný prostor.

Příkladem takových opravdových cloudů jsou:
- Google App Engine
- Amazon EC2
- Sun Grid

Dokud musíte řešit, že je to nějaké VPS, kolik těch VPS je, že si na ně musíte instalovat nějaký operační systém a že si mezi nimi musíte dělat load balancing, tak to cloud není. Cloud je úplně jiná úroveň virtualizace prostředků, kterou v ČR asi nikdo nenabízí.

Mira, 27.11.2010 21:02:54

Asi nejsem moc dobrej ve vysvetlovani :)

Cloud - koupim si RAM, HDD (dle toho dostanu nejakou agregaci CPU) a pak si na tomto prostoru muzu pustit kolik chci serveru a "svazat" je loadbalancigem ...
Kdyz zjistim ze jsou servery vytizeny a je potreba vic RAM napr tak ji koupim a pridam dalsi server do loadbalancingu a tim rozlozim zatez

NECloud (wedos) - koupim si RAM, HDD, CPU a s tou konfiguraci dostanu 1x VPS .... pokud chci po nejake dobe lepsi konfiguraci neni problem ji koupit ... rozsirit RAM a pridat CPU na virtualnim serveru neni problem, horsi je to s resize partion ... to ani nikdo na serveru ktery vydelava prachy zkouset nebude :)

BTW: Virtualmasters nejsou plnohodnodny cloud ale urcite je to mnohem vic nez klasicke VPS a timto v CR vycnivaji a to za tim pry stoji dva lidi :)

Pája Černý, 28.11.2010 09:24:45

Míro, nechápu proč píšeš svoje argumenty sem a divím se, že ti to nesmažou... Celé to vypadá jako kdyby si to sem psal přímo někdo z té dvojice, kterou uvádíš. Ty nemáš strach z toho, že když za tím je jen dvojice lidí, že to celé spadne? Jeden z dvojice půjde do kina druhý bude mít horečku a skončil celý tvůj VPS i s tím nesmyslem co píšeš o balancingu (na jednom HW). U wedosu je lidí asi (alespoň se to tak prezentuje a vypadá to tak i třeba na fotkách v datacentru) mnohem víc. U wedosu vím kdy je k dispozici podpora a kdy jen dohled. Tam u toho projektu co uvádíš není o podpoře nic. To působí důvěryhodně? Nedal bych si tam ani svoje osobní stránky.

A pokud budeš mít při tom tvém řešení vše na jednom HW, tak můžeš mít cokoliv a skončil si. HW je problém. Ne SW! Když si koupíš u wedosu 2 kusy samostatných VPS, tak ti to dají každé na jiný stroj a už máš i zálohu HW. A stejně tě to nakonec vyjde 3x levněji, protože když si porovnám ceny wedosu a toho co uvádíš, tak je wedos 6x levnější! Takže i při nákupu druhého (na první pohled zbytečného VPS u wedosu na druhém stroji) si na třetině ceny. Tak co je lepší? A výkon už máš dvojnásobný hned. Dáš si balancování do DNS a za třetinu ceny máš jak failover jako ochranu před výpadkem, tak výkon pro ty tvé šílené reklamní kampaně. Nebo na jednom můžeš testovat a druhý mít produkční.
Pokud vím, taku wedosu jde RAM navýšit, výkon taky. Jen je tam problém při rozšiřování disku. Tak nechápu kde hledáš problémy. Fakt se jim divím, že ten tvůj blábol nesmažou.

Já u wedosu VPS mám a dal jsem si to tam i z důvodu, že vím na jakém HW to jede. Mnoho jiných složí nějaké PC z dílů, které nakoupí v bazaru nebo u alzasoftu, ale určitě to nemá nic společného se serverovým HW. U wedosu vím co přesně mají. Proto nemám strach a ani problém s výkonem.

A na závěr nutno dodat, že u wedosu vím co si kupuji i ohledně konektivity. Tam u těch je přenos omezen na 10GB! Víš kolik to je? Na VPS vůbec nic... Nadlimitní data ti naúčtují. U wedosu ti nic nelimitují.

Tak příště srovnávej srovnatelné. Já jsem rád, že to wedos nabídl. Konečně tady někdo nabídl profi službu za slušnou cenu.

Petr Šťastný, WEDOS, 28.11.2010 11:13:23

Já opravdu stále nevidím ten rozdíl.

Varianta A:

Zaplatím si nějaký výkon a nějaký prostor (např. 512 GB RAM, 15 GB HDD a 1 virtuální procesor). Následně si v rámci tohoto výkonu a prostoru zřídím VPS (které bude mít ony parametry 512+15+1). Začne mi to být malé, navýším si celkový výkon a prostor o dalších 512+115+1 a zřídím si další VPS (s těmi parametry).

Výsledek: mám 2x VPS (každý 512+15+1)

Varianta B (WEDOS):

Objednáním si a zaplatím VPS s parametry 512+15+1. Když mi to začne být málo, objednám si a zaplatím další VPS s parametry 512+15+1.

Výsledek: mám 2x VPS (každý 512+15+1)

Já vidím rozdíl jen v tom, že u první varianty si koupím výkon a pak v rámci toho si vytvořím VPS. U druhé varianty si koupím VPS rovnou se zadanými parametry. Technicky je výsledek identický, jen se to liší "fakturačně" (u nás se platí jednotlivá VPS se stanoveným výkonem, jinde součet výkonu všech VPS dohromady).

Load balancing je softwarová záležitost, to mohu udělat u varianty A i B.

Takže závěr: nevidím rozdíl mezi "klasickým VPS" a "Virtualmaster cloud". A ani jedno dle mého názoru není cloud - to je, jak jsem dříve psal, ještě vyšší úroveň abstrakce virtuálních prostředků.

Tomáš, 24.01.2011 01:33:26

IMHO základní problém je, že VPS které má jisté znaky příslušící cloud řešení, ale není to Cloud nemá termín.
Čehož se bohužel zneužívá.

Mimochodem, cloud má ve svých specifikacích také migraci samotných "strojů/VPS" z fyz-serveru na fyz-server bez nutnosti přerušení provozu, pokud je nutná údržba.
Jsem u virtualmaster déle jak 3měsíce. Z počátku jsem byl spokojen, ale nyní mi semtam(měsíčně) přijde mail o tom, že z důvodu neplánované údržby mi restartovali "stroj". Promiňte, ale ještě jsem nedostal žaden mail o plánované údržbě. Když v uvozovkách nemaj "koule" na to aby přiznali, že jim něco padlo, nebo neví co cloud znamená....
btw: placené, production.

David, 21.03.2011 21:28:12

Já také přecházím od virtualmaster.cz, hlavním důvodem je podpora, která tam prakticky neexistuje. Takže když se něco stalo a potřeboval jsem to řešit hned, tak mi 2 hodiny neběžel server a ani nijak nešel nahodit přes to jejich webové rozhraní, které je dosti zabugované. Navíc když to porovnám cenově, tak to tu vychází mnohem lépe a to nemluvím o online podpoře.

GL, jen tak dál.

David Katolický, 05.05.2017 16:38:33

Mohu zkusit upresnit tema co je zde diskutovano? Myslim ze Mira ma na mysli pod slovem cloud opravdu libovolne nafukovatelne (respektive dynamicky spoustitelne instance serveru). Jak zminil na zacatku, jedna se mu napriklad o reklamni kampan, kdy je provoz 1000x vetsi nez bezne. Ve svete CLOUDu jak je chapu ja je, ze u poskytovatele existuje jakasi hardware farma a ja skutecne platim za cas spustenych serveru. Konec koncu, tak funguje i Amazon a Azure a jiní, treba digitalocean nebo homeatcloud. Pokud aplikuji svuj loadbalancing a sleduji zatizeni serveru, jsem schopen dynamicky startovat dalsi instance virtualnich serveru pres API cloudu. A to dle potreby. Tudiz, mam bezny provoz, vystacim si s prumernym VPS.

Jakmile ale mam reklamni kampan, newsletter atp, navstevnost kratkodobe stoupne. Potrebuji treba na 2-3 dny trojnasobny vykon. Pak si opet vystacim s prumernym VPS. Toto je z meho pohledu CLOUD. A myslim ze to tak mysli i Mira. U vas by to znamenalo mit proste koupeny vyrazne vyssi vykon VPS, ktery mi pokryje spicku ale 99% casu neni potreba a stacil by polovicni.

Samozrejme je zde ekonomicka otazka, zdali vase vykonnejsi VPS ve finale nevyjde levneji. Nic mene, i jine sluzby nabizeji moznost testovaciho virtualu treba na mesic, kdy si muzu udelat obraz aktualniho serveru. Bezi to na nejakem postprodukcnim hardware, treba bez SSD disku, ale mohu si na tom otestovat co se stane kdyz spustim aktualizace, kdyz udelam aktualizaci PHP nebo MySQL. Zdali vse bude fungovat, pripadne na to pripavit aplikace pred tim, nez tyto aktualizace spustim na produkcni verzi.

Josef Grill, WEDOS, 11.05.2017 20:35:22

Dobrý den,

i podobné služby nyní chystáme a testujeme. Budete mít možnost nejen si testovat a vytvářet cokoliv, ale zároveň bude možná krátkodobě navýšit výkon.

Fritt, 27.11.2010 21:06:37

Nechci moc popisovat ale load balancing je nabízen až v produktu enterprise , což vyžaduje smlouvu s poskytovatelem a domluvě . V normální režimu to nenabízejí .

Jinak popis clound je tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing .

A česká strának tady :

http://www.cloud.cz/cloud-computing/158-cloud-computingco-ty-pojmy-znamenaji.html

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS