Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'FTP účty u webhostingu' - fórum

Základní informace k FTP přístupů k webhostingu, vytváření účtů, změna hesla a nastavení cílového adresáře

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Kde najdu název/číslo FTP serveru ??

Kateřina Steidlová, 26.04.2017 20:08:46

Potřebuju si zálohovat web a nevím, kde najdu údaje: FTP server a USername... Prosím, poraďte, sem začátečník díky

Re: Kde najdu název/číslo FTP serveru ??

Martin Gálik, WEDOS, 27.04.2017 00:26:11

Dobrý den,

musíte se přihlásit do svého zákaznického účtu a FTP účet najdete v detailu webhostingu v záložce WEBHOSITNG

S pozdravem,
Gálik Martin

login

Petr Němec, 06.06.2016 15:50:19

Opravdu je nutné, aby se každý FTP login jmenoval Wxxxxx_cosizadám? Mám si pokaždé, když chci odkudkoliv se připojovat na ftp pamatovat nějaké číslo? Je to, diplomaticky řečeno, nepříjemné.

Re: login

David Cigánek, WEDOS, 06.06.2016 16:04:26

Dobrý den,

skutečně to takto nutné je a je to také běžnou praxí. Z technických důvodů je nutné aby byla jména uživatelů unikátní mezi všemi našimi službami a jiným způsobem by to dost dobře nešlo.

Děkujeme za pochopení.

Petr Němec, 06.06.2016 16:12:25

Proč by nešlo? jméno@doména.tld nebo jméno.doména.tld

To vaše řešení mě dost otrávilo :-(

Pavel Černík, 27.04.2017 08:06:17

Vaše myšlenka neřeší problém do důsledků. Doména není unikátní identifikátor zákazníka v systému (může kdykoliv změnit majitle) a navíc FTP není vázané na doménu nýbrž na hosting, který může mít domén víc nebo dokonce žádnou.

Použití unikátního ID je skutečně jedinou možností, jakou wedos má.

webhosting - převod

Roman Michalec, 01.09.2015 13:13:29

Dobrý den,

potřeboval bych pomoci, převáděl jsem webhosting z ikeadomu.cz na zikeydomu.cz, což snad proběhlo v pořádku a nyní když se chci přihlásit, tak přihlašovací údaje do FTP zůstanou stejné jako na původní FTP? A když se na FTP nyní přihlásím, tak mi to ale stále načítá obsah z ikeadomu.cz.

Děkuji za odpověď a info, co dělám špatně.

Roman

Re: webhosting - převod

Jan Vendl, WEDOS, 01.09.2015 15:01:05

Dobrý den,
přihlašovací údaje pro FTP se liší - nové Vám byly zaslány e-mailem o zřízení webhostingu. Pokud tento e-mail nemůžete dohledat, přihlaste se do Zákaznické administrace, rozklikněte detail daného webhostingu a pod záložkou FTP naleznete vše potřebné.

Cas suborov

Miroslav Rosival, 24.10.2014 10:04:44

Preco cas nahratia suborov na FTP je -2 hodiny? Dá sa to niekde nastaviť ?
Používam Total Commander FTP

Re: Cas suborov

David Cigánek, WEDOS, 24.10.2014 13:21:51

Dobrý den,

čas souborů na FTP je zobrazován v UTC, tedy aktuálně -2 hodiny od našeho letního času.

Je již na FTP klientu, aby vám čas převáděl do časového pásma, které máte nastaveno v počítači. Zda a jak to Total Commander podporuje se mi nyní nepodařilo dohledat.

velikost FTP

Tomáš Kroupa, 24.11.2013 16:48:58

Dobrý den, mám dotaz jaký prostor je vymezen pro FTP účty, resp. dáli se zjistit jakou velikost mám já. Případně bych přiobjednal prostor.

Díky

TK

Re: velikost FTP

Petr Smetana, WEDOS, 24.11.2013 16:55:44

Dobrý den,

na webhostingu nejste objemem dat na FTP limitován. Charakter dat však musí splňovat naše smluvní podmínky, se kterými jste souhlasil při objednání webhostingu.

Práva souborů uložených dalším FTP uživatelem

R.Kučera, 16.10.2013 08:36:34

Zvažuji k Vám přesunout jeden projekt,ale potřeboval bych vědět ohledně dodatečných FTP účtů: PHP jestli správně chápu běží u vás jako CGI, tudíž proces se spouští pod "hlavním" FTP uživatelem? Jak je to se skripty který uloží jiný, resp. dodatečný FTP uživatel? Poběží pod PHP a je třeba takovým skriptům nastavit nějaká konkrétní práva (např.čtení pro skupinu), nebo jak to je u vás řešené? Je to firemní portál kam má pomocí FTP přístup více lidí, tak než se pustím do řešení, potřebuji toto vědět.

Re: Práva souborů uložených dalším FTP uživatelem

Petr Šťastný, WEDOS, 16.10.2013 09:13:05

Další uživatelé mají stejná práva jako hlavní uživatel, pouze mohou mít omezený přístup jen do určitého podadresáře.

R.Kučera, 16.10.2013 10:10:42

Děkuji za odpověď. Není mi ale jasné: Pokud jsou dva FTP uživatelé s přístupem do stejné složky, mohou jeden druhému mazat/měnit soubory či nikoliv? Pokud ano, můžou tomu nějak zabránit, např. změnou práv? A může pak případně taková data smazat "hlavní" FTP uživatel, tedy admin?
Webserver předpokládám tedy má do takových souborů/podadresářů přístup a může je i modifikovat pomocí PHP, ať je uloží kterýkoliv FTP uživatel?

Petr Smetana, WEDOS, 16.10.2013 10:45:44

Dobrý den,

v rámci společné složky si uživatelé mohou měnit soubory navzájem a nijak tomu nezabráníte.
S webserverem je to jak píšete.

Mazání FTP účtů

Martin Pokorný, 24.03.2013 11:26:28

Pěkný den,
zajímalo by mě, z jakého důvodu nemohu po smazání FTP účtu vytvořit účet shodného jména, ani tento smazaný opětovně obnovit.

Re: Mazání FTP účtů

Petr Šťastný, WEDOS, 24.03.2013 13:23:31

Máme to tak schválně za účelem zachování jednoznačnosti a historie.

Re: Mazání FTP účtů

Pavel Černík, 10.12.2016 23:09:30

S ohledem na to, že nelze ani změnit kořenový adresář FTP účtu je to velmi nevhodně navržené.
chtěl jsem změnit kořen "subdom/yyy/www/" na "subdom/yyy/" a jediným řešením je vytvořit nový uplně odlišný účet (samozřejmě bych chtěl zachovat název účtu)

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS