Diskuze ke článku 'WordPress - cachování' - fórum

U redakčního systému WordPress doporučujeme aktivovat modul WP Super Cache, kterým výrazně urychlíte své stránky a snížíte zátěž serveru.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

WP Super Cache - wp-cron.php not found

Pavel Čížek, 26.04.2015 12:01:32

Dobrý den,
nainstaloval jsem si WP Super Cache plugin do WordPressu a nastavil jej podle vašeho návodu.
Stále mi však píše následující hlášku:
Warning! wp-cron.php not found!
Unfortunately WordPress cannot find the file wp-cron.php. This script is required for the the correct operation of garbage collection by this plugin, WordPress scheduled posts as well as other critical activities.
Please see entry 16 in the Troubleshooting section of the readme.txt

Také Next scheduled garbage collection se drží na času v minulosti a cache se neobnovuje přesto, že z jiného prohlížeče jako nepřihlášený uživatel po stránce brouzdám.

Neměli byste, prosím, nějaký tip, co s tím?
Děkuji

W3 Total cache

Quang Phuong Nguyen, 28.07.2014 13:33:21

Přešel jsem ze super cache na total cache a chci se zeptat na návod jak ho rozjet, protože při Minify na Auto mi to hází chybu, tak zda nemůžete sepsat návod nebo mě kontaktovat. Děkuju moc

Cache Timeout

Jakub Hrnčíř, 12.02.2014 11:17:51

Dobrý den

jaké je ideální načasování pro Cache Timeout?

WordPress - chache

František Hazdra, 09.10.2013 19:11:52

Dobrý den, zrovna jsem nainstaloval Vámi doporučený plugin pro chachování a vyskytl se mi docela zásadní problém. Celý WordPress se mi nezobrazuje. Pouze se mi zobrazí bílá stránka. Nevíte co s tím? Děkuji za odpověď.

Re: WordPress - chache

Pavel Hintermuller, WEDOS, 09.10.2013 19:18:50

Dobrý den,

zkuste si přidat do souboru wp-config.php řádek define('WP_DEBUG', true);

Chyba se vypíše na obrazovku. Případně nás kontaktujte na chatu nebo přes kontaktní formulář.

Radek Pospíšil, 08.01.2014 11:52:11

Dobrý den ,mám stejný problém ,chci se zeptat jak jste problém vyřešil. Mám tři weby na dvou už rok WP Super Cache funguje normálně na třetím nově založeném se načítá jen bílá stránka. Děkuji za odpověd.

Jakub Klapka, 02.03.2014 13:35:34

Měl jsem stejný problém a zjistil jsem, že se to objevuje při použití PHP 5.4 a nastavení apc.enabled na on (což je defaultní nastavení.) Dá se to jednoduše vyřešit vypnutím APC pro hosting v administraci hostingu -> nastavení PHP. Ale zase je škoda kvůli tomu pro celý web vypínat APC cache. Co jsem hledal po internetu, tak by mělo stačit vyřadit z APC cache soubor wp-cache-config.php, ale pokud to správně chápu, tak to je možné pouze přes nastavení apc.filters v php.ini. A k tomu samozřejmě přístup nemáme.
Existuje nějaký způsob, jak filtr souborů pro apc nastavit až při běhu ve skriptech? ini_set by podle php manuálu pro tuto direktivu fungovat nemělo, tak nevím, jak jinak to udělat.

Díky za nápady, Jakub Klapka

měření a další pluginy

Michal Stanke, 06.02.2013 21:47:40

Testoval jsem vliv cachování stránky s WordPressem umístěné u Wedosu pomocí Webpagetest.org. Po zprůměrování 3 měření přes prohlížeče IE9, FF a Chrome (celkem tedy 9) jsem došel k těmto výsledkům:
--- --- ---
1) Bez cahování první načtení trvalo 6,7-10s podle prohlížeče a druhé 2,4-7,5s.
2) S WP Super Cache první načtení 1,7-5s, druhé 0,8-2,7s.
3) Hyper Cache a Hyper Cache Extended. První načtení 1,2-6,2s, druhé 0,7-3s. Nicméně byl nespolehlivý [*].

Druhé načtení znamená, že se projeví cachování v prohlížeči.
--- --- ---
Nejrychleji stránky načítal IE, nejpomalejší byl vždy Google Chrome (možná vliv serveru, testy přes ostatní prohlížeče byly vytíženější). Časy mohou být ovlivněné že knihovnou jQuery v tématu, která byla na serverech Googlu s SSL.

[*] Na Hyper Cache jsem našel na anglických fórech velmi dobré recenze. V nejrychlejších výsledcích sice WP Super Cache překoná, ale pouze s tímto pluginem test selhal (2krát) a nebo vyšel nesmyslný čas. Možná je šetrnější v zátěži serveru, to nevím, ale rychlejším se u Wedosu neukázal.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2017

Facebook RSS