Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Firewall - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

VPS SSD Profi - firewall

Petr, 17.04.2016 09:56:02

Dobrý den. Kde najdu nastavení Firewall u VPS SSD Profi? V administraci wedosu ji nevidím. Zároveň denní a týdenní zálohy. O ty si člověk bude muset požádat, kdyby se k nim chtěl dostat nebo jsou někde z VPS přístupné?

Re: VPS SSD Profi - firewall

Jakub Sassmann, WEDOS, 17.04.2016 12:48:27

Dobrý den,

správu firewallu naleznete v zákaznické administraci. Detail serveru -> vlevo v menu "Firewall"
Případně https://client.wedos.com/serverhosting/firewall?id=id_vaseho_serveru

O denní a týdenní zálohy si musíte zažádat. Ze zákaznické administrace lze obsluhovat snapshoty.

Firewall

Josef, 22.11.2010 09:51:47

Je třeba nějak speciálně nastavovat na VPS firewall linuxu ? Vzhledem k běžícím službám mě přijde to nechat tak jak to je.

Re: Firewall

Petr Šťastný, WEDOS, 22.11.2010 09:56:30

To je na vás, jak si nastavíte firewall. Záleží na tom, jaké služby vám tam běží, zda si chcete omezit přístup na SSH jen ze své IP adresy atd...

Petr, 18.04.2016 03:57:23

Jak mám nastavit pravidlo ve Firewall, abych na FTP mohl jen já ze své IP a osatní ne. Musím dát pravidlo zakázat FTP všem a potom pravidlo příchozí port: FTP, vše nastavit * a zdrojová: moje IP (dají se oddělit čárkou, když jich je více nebo to musí být vždy samostatné pravidlo?).
Nenašel jsem příklad ani nápovědu u administrace Firewallu. Asi by stačilo jen dva příklady i pro ostatní (např. POP3 zablokovat všem, nebo příklad povolit pouze některé IP a ostatní blokovat).

Jakub Sassmann, WEDOS, 25.05.2016 13:05:38

Dobrý den,

záleží na tom, jak máte na serveru FTP nakonfigurované.

Pokud používáte standardní porty, tak pro povolení připojení na FTP z jedné IP adresy je třeba přidat 2 pravidla.
Do příchozích pravidel zadejte:
1. pravidlo - zdrojová IP adresa, adresa Vašeho serveru, protokol TCP, port 21, akce povolit.
2. pravidlo - zdrojová IP adresa "*", adresa Vašeho serveru, protokol TCP, port 21, akce blokovat.

Pro každou IP adresu je třeba zvolit nové pravidlo, nedají se oddělit. Případně je možná zadat rozsah.

Aleš Holubec, 08.10.2016 16:59:04

Podle mě se firewall začal chovat nějak divně, nevím zda v soislosti se změnami kolem IPV6. Protože před tím to chodilo.
Mám pravidla kde má povoleny HTTP,HTTPS a SSH an jiném portu a poslední pravidlo je vše zakázat, což by podle mě mělo zakázat přístup na jiné než výše vyjmenované porty. Ale pokud to tam takto je tak se tam nyní vůbec nedostanu, a nevidím to přes ty 3 popolené porty. Co dělám špatně?

Petr Smetana, WEDOS, 26.10.2016 15:56:49

Dobrý den,

nejvhodnější postup bude kontaktovat zákaznickou podporu prostřednictvím mailu, nebo chatu.

Vše je nutné řádně diagnostikovat, bez toho nelze dělat žádné závěry.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS