Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

CentOS, ISPConfig - multihosting - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

CentOS, ISPConfig - multihosting

Jiří Kostlán, 16.01.2013 09:40:22

Dobrý den,

zřídil jsem si VPS s CentOS a ISPConfig s tím, že potřebuji rozběhnout multihosting.

Když postupuji podle návodu "Vytvoření nového webhostingu na CentOS 6.0 ISP" a vytvořím pouze jednu stránku, tak web funguje bez problémů. Potíže však nastanou, když chci vytvořit více webů. Stačí, abych v menu přidal další webovou stránku a automaticky přestane vše fungovat a zobrazí se "Welcome" stránka (a to i tehdy, když jsem původní "Welcome" stránku přepsal jinou.

Čeho chci nakonec docílit je to, že bych měl na VPS (po přihlášení přes FTP) adresáře, ve kterých byly různé weby a na tyto adresáře byly směrovány jiné domény.
Tzn. například:

1) adresář s názvem web1 do něhož by se odkazovala doména1.cz

2) adresář s názvem web2 do něhož by se odkazovala doména2.cz

atd.

Nevíte prosím někdo, jak toho v ISPConfig 3.0.4.1 docílit? Snažím se to tu zprovoznit několik dní a už se do toho celkem zamotávám. A ano, v linuxu jsem začátečník, proto jsem zvolil možnost s ISPConfig.

Díky moc za rady.

Re: CentOS, ISPConfig - multihosting

Jiří Kostlán, 16.01.2013 10:57:40

Příště asi nejdřív nadskočím :-) Pro každou webstránku musím mít zvlášť vytvořeného klienta. Tzn. i ftp účet, atd. Myslel jsem, že pro jednoho klienta budu mít vytvořených více webstránek, ale to buď nejde nebo spíš nevím jak.

Hlavně, že to ale funguje alespoň nějak :-)

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS