Diskuze ke článku 'PHP - HTTP autentizace' - fórum

Pokud vaše PHP aplikace používá HTTP autentizaci, je potřeba provést drobné úpravy, aby tato autentizace fungovala na našem webhostingu.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Je to trochu jinak

Michal Mikoláš, 23.02.2017 15:37:58

Nevím proč, ale u mě se hlavička `Authorization` na Wedosu nachází v `$_SERVER['REDIRECT_REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION']`.

Takže pokud s tím máte lidi problémy, jako jsem měl doteď já, tenhle kód pomůže :-)

```
// Fix HTTP Auth
if(isset($_SERVER['HTTP_AUTHORIZATION']) && $_SERVER['HTTP_AUTHORIZATION'] != "") {
list($_SERVER['PHP_AUTH_USER'], $_SERVER['PHP_AUTH_PW']) = explode(':', base64_decode(substr($_SERVER['HTTP_AUTHORIZATION'], 6)));
} else if(isset($_SERVER['REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION']) && $_SERVER['REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION'] != "") {
$_SERVER['HTTP_AUTHORIZATION'] = $_SERVER['REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION'];
list($_SERVER['PHP_AUTH_USER'], $_SERVER['PHP_AUTH_PW']) = explode(':', base64_decode(substr($_SERVER['REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION'], 6)));
} else if(isset($_SERVER['REDIRECT_REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION']) && $_SERVER['REDIRECT_REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION'] != "") {
$_SERVER['HTTP_AUTHORIZATION'] = $_SERVER['REDIRECT_REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION'];
list($_SERVER['PHP_AUTH_USER'], $_SERVER['PHP_AUTH_PW']) = explode(':', base64_decode(substr($_SERVER['REDIRECT_REDIRECT_HTTP_AUTHORIZATION'], 6)));
}
```

Při tomto postupu mi nejdou subdomeny

David, 24.06.2013 21:59:58

Dobrý den,
pokud vše nastavím dle Vašeho postupu, autorizace funguje. Nicméně nenačítají se mi subdomény, vždy se zobrazí obsah hlavní domény.

Je potřeba ještě toto ošetřit?

Děkuji

Re: Při tomto postupu mi nejdou subdomeny

Luděk Janča, WEDOS, 24.06.2013 22:15:19

Dobrý den,

pokud máte .htaccess přímo v adresáři www, musíte do něj přidat i pravidla pro funkci subdomén. Viz tento článek:

http://kb.wedos.com/webhosting/subdomeny.html

Re: Při tomto postupu mi nejdou subdomeny

David, 25.06.2013 08:32:46

JJ, to jsem měl, ale pokud jsem ten řádek dal nad tyto pravidla, nefungovalo to. Pokud jsem ho dal na konec, za tyto pravidla, tak vše pomohlo a funguje bez problémů.

Děkuji

Děkuju

František Lorenc, 15.01.2013 09:30:23

Děkuji toho mi velmi pomohlo.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS