Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Splatnost faktury o vánocích - fórum

Kategorie: Fakturace / Platba objednávek

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Informace o nezaplacené službě

vlazy, 17.02.2013 09:21:24

Včera mi WEDOS zaslal od 29.1.2013 už pátý e-mail s informaci o nezaplacené službě a nevím kolik mi jich ještě hodlá zaslat. Nemyslíte, že to vaše neustále obtěžování těmi e-maily hraničí s dobrými mravy a dá se považovat za spam? K čemu je platná omluva za toto obtěžování v každém z těchto e-mailů když stejně s tím nehodláte nic dělat a klidně dál opakovaně s tím obtěžujete? Je dobré, že mne takto informujete o blížící se expiraci domény, ale proč naivně až tolikrát? Nemyslíte, že by snad stačilo tuto informaci zaslat jednou např. měsíc před koncem expirace domény nebo některé služby a v případě neprodloužení (nezaplaceni) na další období podruhé několik málo dnů před koncem expirace? Kdo si chce doménu nebo službu prodloužit na další období tak mu snad stačí jedno upozornění na to. Kdo si to ale prodlužovat nechce tak ho k tomu nepřesvědčí ani celá řada spamových e-mailů od vás. Zkuste se nad tím zamyslet a něco s tím udělat.
S webhostingem od WEDOSu a všemi službami jsem velmi spokojen, ale toto neslušné spamování mi nedá abych se ohledně toho neozval.

Re: Informace o nezaplacené službě

Petr Šťastný, WEDOS, 17.02.2013 13:48:30

Na základě našich předchozích zkušeností zasíláme u domén výzvu k platbě již měsíc předem a pak v nějakých intervalech zákazníka upozorňujeme. Pokud bychom to nedělali s předstihem a následně neupozorňovali, víme že mnoho lidí by to přehlédlo, odkládalo na neurčito apod. a pak by jim přestala služba fungovat nebo by dokonce o doménu přišli.

Pokud prodlužovat nechcete, stačí v ono e-mailu kliknout na jeden odkaz a objednávka prodloužení se zruší.

Pokud prodlužovat chcete, není důvod to odkládat a nechávat na poslední chvíli. Nikdy nevíte co se může stát nebo zkomplikovat.

Vám se toto upozorňování nelíbí, ale zase jsou naopak lidé, kteří přišli o doménu a pak si stěžovali, že jsme je upozorňovali nedostatečně.

Aktuální řešení tedy považujeme za správné. Raději riskneme "obtěžování" některých zákazníků než aby jeden jediný přišel o svou doménu nebo mu kvůli tomu nefungovala nějaká služba.

Navíc u domén si můžete systém prodlužování/upozorňování přenastavit v zákaznické administraci - nastavení domén (nedělat nic, jen upozornit, vystavit výzvu).

Re: Informace o nezaplacené službě

vlazy, 17.02.2013 17:49:09

Děkují za to upozornění na nastavení domén. Nevěděl jsem, že se tam dá nastavit chování 30 dní před expirací domény. Je tam možné nastavit
vytvořit objednávku prodloužení, vystavit výzvu k platbě (výchozí)
pouze zaslat e-mailové upozornění
neprovádět nic
Já samozřejmě mám zájem o to abych byl upozorněný před expiraci domény, ale ne neustále každé 4 dny tak jak je to nyní. Když si tam ale nastavím "pouze zaslat e-mailové upozornění" tak nebude to stejné jako nyní, ale pouze bez té objednávky? Nastavení "neprovádět nic" chápu, že žádné upozornění před expiraci domény není v tomto případě zasílané a to nechci.

Pokud jde o to prodloužení na poslední chvíli tak je myslím dost lidí kteří mnohé záležitosti odkládají na poslední chvíli včetně úhrady za domény, např. http://webfair.cz/threads/1415-Prodlou%C5%BEen%C3%AD-expirovan%C3%A9-dom%C3%A9ny?p=8052&viewfull=1#post8052. Nevidím na tom nic špatného. To, že to někomu takto nemusí vždy vyjít a o doménu může přijít je každého věc.
Já si svojí doménu mám v úmyslu prodloužit, ale patřím k lidem kteří některé platby odkládají (ne vždy) na poslední chvíli a nebo si nastavují v bance příkaz k úhradě se splatností na několik málo dnů před splatností dané platby.

Splatnost faktury o vánocích

Marek M., 30.12.2012 12:53:56

Dobrý den.

Připadá Vám normální vystavit fakturu na hostingové služby 24.12. a splatnost mít 31.12.?! To jsou pouze dva pracovní dny... Mimochodem službu mám z minulého roku zaplacenou až do 23.1. a vy už mě 30.12. otravujete s upomínkou?!

Re: Splatnost faktury o vánocích

Petr Šťastný, WEDOS, 30.12.2012 13:19:38

Výzvu k platbě za prodloužení domén vystavujeme po předchozích zkušenostech již měsíc předem. Nejzazší termín pro zaplacení je den expirace, ale nedoporučujeme to odkládat.

Re: Splatnost faktury

vlazy, 31.12.2012 10:51:34

To, že výzvu k platbě za prodloužení služeb vystavujete měsíc předem je zcela v pořádku. V pořádku na tom ale nevidím to, že fakturu za prodloužení služby vystavujete s datumem splatnosti dřívějším než je datum expirace dané služby. To může u zákazníků oprávněně vzbuzovat dojem, že jim dobu trvání služeb zkracujete a ignorujete tak datum expirace.
Předpokládám, že vystavování faktur máte asi takto velmi nevhodně naprogramované. Nebylo by možné to trochu upravit tak aby to místo několik předem nastavených dnů pro splatnost faktury určovalo její splatnost podle datumu expirace?

Petr Šťastný, WEDOS, 31.12.2012 11:07:56

Neplánujeme změnu. Toto přinutí zákazníky platit na jistotu s dostatečným předstihem a tím se vyhnou nepříjemnostem když budou placení odkládat.

vlazy, 31.12.2012 12:07:49

Takto je to s tím uváděním datumu splatnosti na fakturách nesmysl když to nesouhlasi s datumem expirace a stejně je možné za službu zaplatit až do konce expirace bez toho aniž by zákazníkům hrozila nějaká sankce nebo zrušení služby kvůli nedodržení uvedeného datumu splatnosti. Když někdo placení odkládá a zaplatí až na poslední chvíli tak je to snad každého věc a nikdo se nemůže pak divit když mu kvůli tomu nastanou nějaké nepříjemnosti např. tím, že platba nedojde včas. Spíše si myslím, že tím můžou nastávat zbytečné nedorozumění jako u zakladatele této diskuze Mareka M. což může i tak trochu poškozovat dobré jméno vaší firmy WEDOS. Divím se proto, že s tím asi nehodláte nic dělat.

Petr Šťastný, WEDOS, 31.12.2012 12:14:07

Ale my nechceme aby našim zákazníkům nastávaly nepříjemnosti, i když jejich chybou. Naší prioritou je udělat vše proto, aby zákazníci včas prodloužili a nic se jim nepřihodilo. Zde řešené nedorozumění a diskuze bereme za menší zlo než ztráta domény jediného zákazníka.

vlazy, 31.12.2012 13:37:22

Nejedná se ani tak o nějaké možné nepříjemnosti vzniklé chybou zákazníků. Tím, že výzvu k zaplacení a prodloužení tak služby na další období zasíláte zákazníkům dostatečně včas a při neuhrazení faktury to zasíláte i několikrát opakovaně dostatečně zákazníky na to upozorňujete. Jedná se pouze o to nesmyslné datum splatnosti na faktuře které se neshoduje s datumem expirace. Takto to vypadá tak jako by jste zákazníky nutili aby za vámi poskytované služby platili předčasně. Je myslím dost lidí kteří mají ve zvyku platit faktury a veškeré účty na poslední chvíli (možná jen tak z principu) a i když si v bance na to zadají příkaz k úhradě dostatečně včas tak datum splatností zadají tak aby se to na poslední chvíli stihlo uhradit. Vymlouvat se v tomto případě na nepříjemnosti které mohou vzniknout na straně zákazníků mi připadá tak trochu hloupé a nesmyslné. Tak jak jsem už psal může kvůli tomu docházet ke zbytečným nedorozuměním, např. že tím zkracujete zákazníkům expiraci služeb.

Petr Šťastný, WEDOS, 31.12.2012 13:39:18

Skutečně neplánujeme změnu. Necháme to jak to je, osvědčilo se nám to.

vlazy, 31.12.2012 13:48:44

Škoda, že ohledně toho neplánujete změnu a odmítáte s tím cokoliv dělat. Myslím, že když je něco nesmyslné nebo chybné tak je dobré to opravit nebo změnit. Je to ale vaše věc.

Petr Šťastný, WEDOS, 31.12.2012 14:10:19

Ale my to nepovažujeme za nesmyslné ani za chybné. Je to úmysl, který jsem vám již vysvětloval. A proto se to skutečně měnit nechystáme.

vlazy, 31.12.2012 22:05:06

Připadá mi to jako ne příliš dobře míněny úmysl, ale je vidět, že dohadovat se s vámi ohledně toho nemá příliš význam. Je to něco podobného tak jako by např. na nádraží někdo posunul hodiny o 20 minut dopředu a zdůvodňoval to tím, že to přinutí cestující aby na vlak chodili dostatečně včas a vyhnuli se tak nepříjemnostem když budou ke vlaku chodit na poslední chvíli.

Petr Kundrata, 02.01.2013 10:27:29

Registrace domén je něco mnohem závažnějšího, než nestihnout vlak. Je to, jako by po nepřipsání platby na účet včas jste přišel o své jméno a příjmení a někdo by Vám jej mohl vyfouknout. Přitom ani nemusí jít o Vaši vinu.

Ano - spousta domén není důležitých, a když vyprší, tak se po nich nikdo ani neohlédne.

Jsou ale domény, u nichž byste musel zaplatit miliony, abyste je dostal zpět.

Pokud by byla splatnost faktury až na konci období, je trochu problematičtější spouštět upomínací mechanismy, které spoustu zákazníků ochrání před pohromou.

vlazy, 02.01.2013 11:17:34

O tom jestli registrace domén je něco mnohem závažnějšího, než nestihnout vlak by se dalo hodně diskutovat. Je to v obou případech jak pro koho a jak v kterém konkrétním případě.
Kdo nechce fakturu zaplatit s dostatečným předstihem tak ji stejně nezaplatí tak jak se ho k tomu snažíte donutit, ale třeba až na poslední chvíli. Tím, že zákazníky dostatečně včas informujete o blížící se expiraci dáváte jim takto dostatečně najevo, že konec expirace se blíží a pokud o doménu nebo službu mají nadále zájem tak by ji měli zaplatit a tím si ji prodloužit na další období.
V tomto případě jde hlavně o princip, že na fakturách uvádíte datum splatnosti dřívější než je datum expirace což mi připadá jako nesmysl a zbytečné matení zákazníků kteří si tak můžou myslet, že jim zkracujete expiraci. Vy to ale odmítáte brát v úvahu.
Pokud chcete aby vám zákazníci platili za domény a služby s předstihem tak si dejte do podmínek, že faktury musí být uhrazené nejpozději např. do 20 dnů před expiraci jinak doména nebo služba bude zrušená a nebo hrozí za to nějaká sankce. Takto by to asi bylo mnohem lepší, v pořádku a v souladu se solidním jednáním vůči zákazníkům.

Petr Šťastný, WEDOS, 02.01.2013 11:32:29

V podmínkách informace k hrazení domén a jejich expirací jsou. Splatnost uváděná na zálohových fakturách s expirací nesouvisí. Vychází spíše z toho, že cenu garantujeme 7 dní od vystavení objednávky/dokladu.

Opravdu je zbytečné to zde řešit. Děkujeme za vaše nápady a připomínky, ale současný stav se nám dlouhodobě osvědčil, jsme s tím spokojeni a jistě to mnoha lidem zachránilo jejich domény, protože je to přinutilo zaplatit s předstihem a nic neodkládat.

U některých firem je doména to nejcennější co mají. Bez ní zkrachují a skončí. Takže my jedeme na jistotu. Raději budeme zákazníky více "obtěžovat" s placením (a aobčas to takto vysvětlovat) než aby někdo o nějakou přišel. Děláme to pro dobro zákazníků.

vlazy, 02.01.2013 11:56:19

O tom jestli datum splatnosti na faktuře neshodný s datem expirace někomu zachránilo doménu by se také dalo hodně diskutovat. Já si myslím, že ty domény mnohým lidem zachraňuje hlavně to, že jim upozornění na blížící se konec expirace zasíláte dostatečně včas a v případě neuhrazení faktury i opakovaně a ne nějaké datum splatnosti o kterým mnozí asi vědí, že ho nemusí nutně dodržet a mohou zaplatit až do konce expirace.

Souhlasím, že je zbytečné to zde řešit když na to máme oba svoje rozdílné názory a k nějaké shodě to stejně nevede.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS