Diskuze ke článku 'Joomla - návod k instalaci' - fórum

Podrobný popis instalace CMS Joomla 2.5 jako hlavní web, alias nebo subdoména

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Joomla přesun ze subdomény

Richard Studenovský, 15.08.2017 11:59:58

Dobrý den,
mohl bych vás poprosit o radu? Mám na subdoméně new.cg-creative.cz joomlu s hotovými stránkami a potřeboval bych jí přesunout na hlavní doménu www.cg-creative.cz.
Prošel jsem vaší nápovědu a leccos vyzkoušel, ale nepodařilo se mi to rozchodit. :-(
Mohu vás poprosit o pomoc?
Díky
RS

Re: Joomla přesun ze subdomény

Roman Mondek, WEDOS, 15.08.2017 13:06:12

Dobrý den,

kontaktujte nás přes chat nebo kontaktní formulář, podíváme se na to a pokusíme se pomoci.

Re: Joomla přesun ze subdomény

Richard Studenovský, 15.08.2017 16:33:21

Díky!

Jak si mohu Joomlu vyzkoušet?

Vladimír Cvajniga, 09.06.2016 14:42:48

Mám nějakej miniaturní web, ale nechci zatím o něj přijít překopírováním souborů přímo do složky www. Mohu použít složku jinou, třeba podlsožku www/joomla?
Předem děkuji za odpověď.

Re: Jak si mohu Joomlu vyzkoušet?

Filip Oliva - WEDOS, 10.06.2016 05:15:55

Dobrý den,

Joomlu můžete nainstalovat do libovolné složky na webhostingu nebo na subdoménu. Více informací o subdoménách naleznete zde:

https://kb.wedos.com/cs/webhosting/subdomeny.html

Vladimír Cvajniga, 11.06.2016 16:04:44

... jsem se nějak zasek'.

Soubory jsem zkopíroval ručně do složky /www/joomla. Pak jsem stránku otevřel a tím spustil instalaci. Ale v jednom z kroků jsem se zacyklil: po kliknutí na tlačítko Instalovat sice cosi proběhne, vytvoří se i tabulky pro Joomlu v databázi, ale pak se instalace vrátí do úplně stejného bodu. Tj. opět jsem na stránce, kde je tlačítko Instalovat (záložka Souhrn).

P.S.
Čemu nerozumím, je toto nastavení:
"Web není dostupný
Ano Ne

Když je instalace dokončena, uživatelská část webu se nastaví jako nedostupná. Web lze později opět zpřístupnit v Globálním nastavení."

Instalace se spustí v obou případech, tj, buď vyberu Ano, nebo Ne. Co přesně znamená "uživatelská část webu"?

Děkuji.

Martin Dušek, WEDOS, 13.06.2016 03:34:50

Dobrý den,

web byste měl mít umístěný přímo v adresáři /www nebo v příslušném adresáři /www/domains/

Pokud se Vám instalace redakčního systému nedaří zkusíte prosím kontaktovat naší podporu pomocí online chatu.

Nastavení "Web není dostupný" znamená, že by do povolení web nebyl dostupný návštěvníkům.

Joomla 3.4.X

HGT, 13.10.2015 12:36:40

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli i v nejnovější Joomle se musí upravovat i nadále .htaccess - #Options +FollowSymLinks, nebo již už to máte vyřešené a půjde instalovat bez problémů..?
Jde mi o to, že Já Váš instalátor prostě nemohu použít, jelikož migruji kompletní weby. (většinou na jiné verzi, než Váš instalátor.)

Případně uveďte, jaké změny jsou vhodné povolit, nebo zakázat v novějších verzí Joomly.

Jistě tohle bude zajímat i více webmasterů.

Děkuji za včasnou odpověď.

Re: Joomla 3.4.X

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 13.10.2015 12:49:42

Dobrý den,

používat Options +FollowSymLinks v htaccessu na našem webhosting není povoleno a povoleno nebude. Pokud to váš htaccess(joomla htaccess) obsahuje je třeba to zakomentovat dle článku http://kb.wedos.com/webhosting/chyba-500.html

Pokud budete mít nějaký problém s instalací/provozem staré/nové verze joomly kontaktujte naší podporu na chatu https://client.wedos.com/chat/entry.html

Nelze otevřít složku subdomény s Joomla!

Jiří Janalík, 25.06.2014 23:00:37

Dobrý den,

pomocí instalátoru aplikací jsem si nainstaloval CMS Joomla a začal s ním pracovat. Celkem bez potíží do doby, než jsem chtěl pomocí FTP přidat nějaké sobory do složky, ve které je Joomla nainstalovaná. Ve chvíli, kdy se chci do složky dostat (jedno jestli přes TotalCommandera, nebo přes vaše WebFTP, objeví se chybové hlášení. Chtěl jsem tedy nastavit FTP přímo v Joomla globalním nastavení, kde bylo FTP původně zakázané, ale po zadání přihlašovacích údajů a následném pokusu o uložení mi to píše: Do souboru configuration nelze zapisovat. Zdá se, že do subdomény s Joomla prostě nemám přístup.
Poraďte prosím, jak to mám řešit. (moje id uživatele: 108717)

Re: Nelze otevřít složku subdomény s Joomla!

Miroslav Zdvořák, WEDOS, 25.06.2014 23:06:13

Dobrý den,

zkuste práva souborů opravit v zákaznickém centru -> detail webhostingu -> odkaz Nástroje. Případně nám prosím napište uvedený problém autorizovaně na chat nebo přes kontaktní formulář. Děkujeme.

Re: Nelze otevřít složku subdomény s Joomla!

Jiří Janalík, 26.06.2014 00:00:36

Dobrý den,

tak "zázračné" tlačítko 'Opravit práva souborů' zafungovalo, takže už se do oné složky dostanu. Děkuji za rychlou a učinnou odpověď!

Joomla 3.2

Lukas Satin, 06.04.2014 20:43:14

Tento návod je zastaralý a nefunguje pro Joomla 3.2!

Re: Joomla 3.2

Pavel Hintermüller, WEDOS, 07.04.2014 13:20:51

Dobrý den,

pokud chcete nainstalovat nejnovější verzi použijte prosím instalátor aplikací. Návod najdete zde http://kb.wedos.com/webhosting/instalator-aplikaci.html

URL not found

Hebelka, 26.12.2012 14:14:24

Pokud při vypnutém 'Search Engine Friendly URLs' vše funguje, ale při jeho zapnutí se Vám začne hlásit na všech podstránkách Joomly 404 Error (tedy stránka nenalezena), zkontrolujte si, zda se Váš .htaccess soubor (upraven podle popisu viz výše) opravdu správně jmenuje. Překlep ve jménu způsobuje přesně tuto chybu.

Re: URL not found

Luisa, 12.02.2013 10:20:43

Moc děkuju! Přesně tohle mě potrápilo.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS