Diskuze ke článku 'E-maily - přesun zpráv do nového účtu' - fórum

Návod pro přesun e-mailových zpráv po přechodu z původního hostingu na naše server

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Přesun webhostingu a e-mailů

Vladimír Cvajniga, 09.06.2016 12:51:05

Dobrý den,

uvažujeme o přesunu webhostingu k WEDOSu. Stávající poskytovatel asi kvůli tomu nebude příliš vstřícný ohledně technické podpory týkající se přesunu.
Předpokládejme, že je již webohosting u WEDOSu zřízen, ale registrátorem domény je zatím někdo jiný.
Potřebuji vědět, zda bude u wedosu možné zřídit stejné e-maiové schránky a do nich převést stávající obsah od aktuálního poskytovatele. Předpokládám, že bude možné použít postup popsaný v článku https://kb.wedos.com/cs/emaily/presun-zprav.html. Jak je to s momentem přechodu na nového poskytovatele? Nechceme při tom přijít o žádné e-mailové zprávy. Potřebuji přesnou informaci, jak si máme moment přechodu zorganizovat.
Webové stránky by neměly činit problém. Jak jsem vyrozuměl z informací ve vědomostní databázi WEDOSu, stačí zkopírovat obsah původního FTP adresáře do adresáře /www/ u WEDOSu. Je tomu tak?
I u přesunu obsahu webových stránek však potřebujeme vědět, jak zvolit moment přechodu, i jak vlastně ukončit běh stránek u původního webhostingu a jejich ostrý start u WEDOSu.

Předem děkuji za odpověď.

Re: Přesun webhostingu a e-mailů

Pavel Hintermuller. WEDOS, 10.06.2016 06:54:18

Dobrý den,

přesun zpráv (pokud jej budete realizovat Vy), tak je dobré udělat přes nějakého poštovního klienta, kde si vytvoříte účet jak pro novou schránku u nás, tak i stejnou schránku u původního poskytovatele. Nejlepší bude využití protokolu IMAP.

Do poslední chvíle uvidíte co Vám přišlo již k nám a co přišlo ještě na původního poskytovatele. Toto se může dít po dobu změny DNS serverů, což trvá asi 6-24 hodin.

Zprávy co dorazí ještě do schránky původního poskytovatele můžete normálně překopírovat do nového účtu v rámci poštovního klienta.

Co se týká přesunu webových stránek, tak doporučuji dodržet postup zde https://kb.wedos.com/cs/webhosting/presun.html. Pokud používáte i MySQL databázi, tak pouhý přesun dat z FTP nebude stačit. Je nutné udělat i export původní databáze a import u nás do nové.

Co se týká ověření fungování stránek u nás ještě před tím než dojde ke změně DNS serverů, tak doporučuji ještě návod zde https://kb.wedos.com/cs/webhosting/prvni-kroky-na-wedosu.html (nadpis 11. Jak se podívám na obsah stránek dříve, než se na obsah nasměruje doména?)

Kompletně bude přesun hotový až se zcela projeví změna DNS serverů. Poté můžete starý webhosting např. zrušit.

V případně nejasností nám napište přes kontaktní formulář nebo přes online chat https://hosting.wedos.com/cs/kontakty.html.

imap_open

Tomáš Rychetský, 03.02.2015 12:48:35

Dobrý den,
lze přistupovat k vlastním zprávám pomocí imap_open?

Re: imap_open

Martin Gálik, WEDOS, 03.02.2015 13:11:06

Dobrý den,

funkce imap_open je na webhostingu k dispozici.

Přesun zpráv do nového účtu

Richard Spitzer, 19.09.2013 12:22:00

Dobrý den,

postupuji podle návodu. Stará schránky bylo u společnosti Infonia, dejme tomu mail@neco.cz. Nyní jsem vytvořil v zákaznickém centru stejnou schránku (mail@neco.cz). V IceWarpu jsem zvolil Tools > Accounts > Other > Add. Do položky e-mail jsem vyplnil mail@neco.cz_stary, do Username mail@neco.cz. Vyplnil jsem heslo pro starou schránku, ponechal IMAP, vyplnil server podle stránek původního poskytovale (mail.infonia.com) a číslo portu - to je také to, co uvádí původní poskytovatel (viz zde http://www.infonia.cz/nastaveni-emailovych-schranek) nebo to přenastavené na IceWarp? Desciption jsem dal opět mail@neco.cz_stary.

Nicméně když stisknu OK, objeví se "Validating Acccount..." a po chvilce hláška "Strána nereaguje. Můžete počkat..." a hned se to změní na "Stránka na webu https://webmail-52215.m15.wedos.net říká 'Account is not valid' ".

Tak já tomu nerozumím - co dělám špatně??

Re: Přesun zpráv do nového účtu

Petr Šťastný, WEDOS, 19.09.2013 12:29:22

Zřejmě budou údaje o původním účtu nesprávné. Číslo portu musíte mít dle původního poskytovatele.

Pokud se vám nebude dařit, zkuste druhý způsob přenosu zpráv kopírování mezi IMAP účty v e-mailovém klientu.

Richard Spitzer, 19.09.2013 13:10:37

Je to možné, ještě jsem to zkusil na jiné stránce, a tam jsem se připojil. Pak se ale pořád objevovala hláška "Unable to reach server. Please check your internet connection or contact administrator.", tak jsem se zkusil přihlásit znovu a teď vidím v levém sloupci 2x ten samý název účtu (mail@neco.cz)!!

Vůbec nevím, co se to děje...

Richard Spitzer, 19.09.2013 13:20:34

Abych to upřesnil - v tom levém sloupci je mail@neco.cz_stary 2x. V Accounts mám jako primary také ten starý. Mohu to opravit, ale bojím se, abych si nevymazal ten nový účet...

SK e-mail

IL, 16.06.2013 08:54:18

Dobrý deň.

Ďakujem za skorú odpoveď.
Len netuším ako ten e-mail zriadim u Vás, nikde som nenašiel návod.
Už mám fungujúci hosting a registrovanú .eu domenu u Vás. Takže e-mail je s koncovkou .EU

Alebo stačí jestvujúcu schránku len premenovať na .sk?

Re: SK e-mail

Luděk Janča, WEDOS, 16.06.2013 09:17:47

Dobrý den,

buď si pro doménu .sk objednáte vlastní webhosting:
https://hosting.wedos.com/cs/webhosting/order.html?step=1

nebo využijete multihostingu:
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/multihosting.html

SK e-mail

IL, 15.06.2013 12:00:48

Dobrý deň.

Ako riešite problematiku .sk e-mailov?

Chystám presun webu k Vám. Data presuniem, DNS u doterajšieho poskytovateľa presmerujem na wedos...

Len keď zrušim pôvodný hosting prídem aj o e-mail.

V akom časovom horizonte plánujete registrovať SK domeny?

Re: SK e-mail

David Cigánek, WEDOS, 15.06.2013 16:22:46

Dobrý den,

hosting pro .sk domény poskytujeme, včetně e-mailových služeb. Není tedy problém k nám vše převést. Jen doména musí být registrována jinde.

forpsi

Jiří Šeda, 28.02.2013 12:16:46

Podle vašeho návodu mi to od forpsi vůbec nejde, co s tím?

Re: forpsi

Jan Jurík, WEDOS, 28.02.2013 12:51:15

Dobrý den,
kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu pomocí online chatu nebo kontaktního formuláře. Rádi Vám s převodem pomůžeme.

Přesun zpráv

Mravec, 05.02.2013 23:03:23

Návod mi neni jasný
máme několik účtů na původním hostingu, pro přenos se musím přihlásit vždy do schránky do které chci přesunout nebo jako admin to vše udělám?

Navíc nejde mi přidat účet - hláška: "účet není platný", přitom se na účet přihlásím bez problému

Nevím kde dělám chybu.

Re: Přesun zpráv

Peter Lukáč, 31.03.2013 00:10:09

Vlastna skusenost:
chyba je ta, ze bud nazov vasej povodnej emailovej schranky alebo prihlasovacie meno na povodny mail je zhodny s nazvom novej schranky.

Da sa to osetrit tak, ze si vytvorite inu novu schranku. Tam presuniete svoje spravy z povodnej a potom z tejto "novej" presunete na original novu schranku :/

kopirovani zprav a nasledna duplicita v postovnim klitovi

Jiri, 31.12.2012 11:57:04

Dobry den,
podle navodu jsem presunul vsechny zpravy ze stare mail schranky do nove. Vse bez potizi.

Bezne se zpravy stahuji ze serveru do postovniho klienta (MS Outlook nebo MS Outlook Express) a po urcity cas zustavaji kopie na serveru.

Po presunu zprav ze stareho na novy se stahuji vsechny zpravy - tedy i ty ktere jiz byly v minulosti do postovniho klienta stazeny a kopie ponechany na serveru).

Existuje moznost, jak zaridit, aby se jiz jednou stazene zpravy nestahli znovu?

Diky

Re: kopirovani zprav a nasledna duplicita v postovnim klitovi

Petr Šťastný, WEDOS, 31.12.2012 12:07:17

Ty se vám stáhnou znovu, protože váš klient je považuje za jiné zprávy než ty co stáhl předtím z předchozího účtu. Zabránit tomu nelze.

rychlejší zkopírování

Petr Valenta, 15.12.2012 10:07:51

Zjistil jsem, že v tom IceWarpu to jde i rychleji a spolehlivěji. Když účet připojíte, tak na složku, jejíž obsah chcete zkopírovat, klepnete pravým tlačítkem a vyberete "Správa obsahu -> Kopírovat do složky" pak jen v okně vyberete, kam se obsah nakopíruje. Je to asi 1000x rychlejší.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS