Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Drupal 6, čistá URL na subdoménách - fórum

Kategorie: Aplikace, CMS / Drupal

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Drupal 6, čistá URL na subdoménách

Jiří Skečák, 01.12.2012 12:42:15

Dobrý den, potýkám se s problémem čistých URL. Potřeboval jsem rozjet další web v subdoméně. Tu jsem si vytvořil, nahrál do ní instalaci D6, web jsem nainstaloval. Řešil jsem první problém. Celková URL byla takováto subdomena.neco­.cz/subdom/sub­domena. To mi samozřejmě vadilo, ale čisté URL zde šly nastavit. Tak jsem musel v nastavení settings.php povolit parametr base_url a napsat tam subdomena.neco.cz. Dobrý, web už se načítal jak jsem chtěl čili subdomena.neco.cz. Potíž je v tom, že už nejdou povolit čisté URL. V kořenové složce www mám hlavní web, kde mi normálně čisté URL na D6 fungují. Na subdoméně už ne. Na webu máte návod, ale ten je pro D7, samozřejmě jsem ho zkoušel a nefunguje. Problém bych viděl někde v htaccess. Doufám, že to půjde vyřešit, jelikož se obávám, že u aliasů to bude stejný problém.

Vaše technická podpora mi sdělila, že s tím nemůže nic dělat a že se mám obrátit na podporu Drupalu. Na Drupalu mi sdělili, že mám přejít k jinému hostingu, že tady s tím jsou problémy. Proto žádám vyjádření či nějaký postup, abych věděl, zdali se s tím má něco dělat. V opačném případě budu muset přejít k jinému hostingu, kde mají lépe řešeny subdomény.

Re: Drupal 6, čistá URL na subdoménách

Luděk Janča, WEDOS, 01.12.2012 18:52:48

Návod pro Drupal je funkční i pro verzi 6.

http://kb.wedos.com/aplikace/drupal-instalace.html

Pokud vám Drupal odmítl zapnout čistá URL, pak jste měl ještě někde chybu. Pravděpodobně v chybném .htaccess. Ten je potřeba upravit dle návodu.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS