navázání spojení s SMTP serverem - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

navázání spojení s SMTP serverem

Bořivoj Rektořík, 21.10.2012 13:03:53

Potřeboval bych poradit (pro blbé) jakým způsobem mám navázat spojení s SMTP serverem, pokud chci přes něj odesílat zprávy. Mám vytvořenou doménu a mailovou schránku, na kterou mě jdou zasílat a vyzvedávat zprávy.

Ke POP3 schránce se přihlásím přes server (mail.bubenickyfestival.eu), použiji jméno schránky (mail) a heslo a vše jede bez problémů. Pokud se toto pokusím použít pro SMTP server, tak končím hláškou, že se mi nepodařilo přihlásit k SMTP serveru.

Není tam nějaký jiný port, nebo zabezpečené přihlašování, nebo jiné přihlašovací údaje, nebo jiná banalita, kterou jsem přehlédl ???

Re: navázání spojení s SMTP serverem

Petr Smetana, 22.10.2012 08:44:35

Dobrý den,

doporučil bych se podívat do /var/log/maillog a poté to následně konzultovat s podporou přes kontaktní formulář. Problém může být na více stranách a potřebujeme konkrétnější analýzu, než budeme dělat závěry.

Bořivoj Rektořík, 22.10.2012 12:13:46

Díky - ještě než se začnu hrabat v logu - není na SMTP server nějaké zabezpečené připojení přes nějaký jiný port? (jedná se o smtp server z instalace CentOs 6.0 ISP)

ev není zapotřebí nějak spec nakonfigurovat MX záznamy u domény? - nebo něco dalšího? - Zkoušel jsem se přihlásit přes webové rozhranní a to mě vyhazuje s tím, že neexistuje uživatelské jméno nebo heslo k mailu - i když to vše mám nakonfigurované.

Petr Smetana, 22.10.2012 13:30:55

Vše jede na standardních portech. Nejjednodušší konfigurace mx u domény vaseadresa.cz je:

A IP_VASEHO_VPS
MX 1 vaseadresa.cz

Pokud stále máte problémy obraťte se prosím na podporu přes kontaktní formulář.

Bořivoj Rektořík, 22.10.2012 12:18:12

P.S.: POP3 server mi jede bez problémů

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS