FTP server nefunguje tak jak má - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

FTP server nefunguje tak jak má

Jiří Kosek, 20.09.2012 23:42:40

Zdravím
po úspěšném vyřešení problému ohledně virtualhostu a SELinuxu se sem opět obracím s žádostí o pomoc.

Tentokrát se jedná o FTP, návod jsem sice viděl, ale vubec z něj nejsem chytrej spíš naopak. Hledám to všude kde se dá, ale nic konkrétního nemužu najít.

Ad1:
Jde o to, že jsem si nainstaloval FTPserver "vsftpd" na CentOS 6.3 s SElinuxem, spustil jsem ho, vytvořil lokálního uživatele ftproot a při pokusu připojit se přes totalcmd mi to vyhodí chybu 530 nelze měmit adresář /home/ftproot (pokud jsem to přeložil správně)
zřejmě v tom opět bude mít prsty SELinux

Ad2:
Jak povolit přístup uživateli root abych mohl procházet celou adresářovou strukturou, nebo jak pro uživatele ftproot vytvořit totožné oprávnění pro celou adresářovou strukturu jako má root.

Ad3:
v případě že jsem vypnul SElinux na FTP jsem se připojil, ale nelze mi kopírovat soubory ze starého serveru na nový od wedosu (adresáře se mi zkopírovaly ale soubory nikoliv, přes totalcmd FTPservery fungují) jde o tisíce souborů na 11-ti doménách, které jsem původně hostoval na starém (nestabilním) VPS a kopírovat tento obsah ze starého VPS k sobě na PC a potom na VPS wedosu by zabralo možná i pár dní s tim jak mám doma pomalý upload.
Práva složek jsou dočasně nastavena na 777 a soubory mají práva 644 a vlastnika jsem zkoušel změnit na "ftproot" ale i tak se mi nezkopíruje jediný soubor pouze adresáře.

aktuální konfigurace:

Původní server:
CentOS 6.3 bez SElinuxu
ftpserver - vsftpd spouštený pod uživatelem ftp
uživatel pro FTP - ftproot je vlastník složek i souborů, které chci kopírovat
nastavená práva - složky 777, soubory 655
přes totalcmd lze stahovat, nahrávat, měnit

pro kopírování chci použít net2ftp na starém serveru

Server Wedos:
CentOS 6.3 s SElinuxem (momentálně SELinux vypnutý)
ftpserver - vsftpd spuštěný pod uživatelem ftp
uživatel pro FTP - ftproot je vlastník složek kam chci kopírovat
nastavená práva - složka kam chci kopírovat 777
přes totalcmd lze stahovat, nahrávat, měnit

Prosím o radu, a předem děkuji za odpověď.

Re: FTP server nefunguje tak jak má

Roman Gorol, 21.09.2012 00:04:50

1. a 2. Být Vámi, tak se na ftp úplně vykašlu a místo toho bych nahrával soubory přes sftp nebo rsync. Netuším jestli to funguje v tcmd, ale ve windows umí protokol sftp program winscp a filezilla.
3. Na nový server se připojte na konzoli přes ssh, nainstalujte program lftp a s jeho pomocí si můžete stáhnout soubory přímo ze starého ftp příkazem "mirror". Snadno, rychle a jednoduše.

Re: FTP server nefunguje tak jak má

vana-hb, 25.12.2012 10:29:05

Řekl bych, že připojovat se jako root na ftp je jako rozdávat heslo na náměstí. Nicméně jako nouzovka ... root se může na vsftpd připojit bez většich problémů. Můhou tomu bránit jen dvě věci:
1. je nutné vhodně nastavit direktivu userlist_enable a tomu odpovídající soubor ftpusers
2. podívat se jak je nastavené ověřovní a tomu přozpůsovit (pokud se používá) direktivu v souboru etc/pam.d/vsftp

Pokud blbne něco jako měnění výchozí složky tak by to mohlo být něco s chrootováním a nebo je blbě nastavený local_root.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS