Diskuze ke článku 'Aplikace PrestaShop' - fórum

PrestaShop je velmi rozšířené e-commerce řešení, jehož základní verze je zdarma. Zde naleznete základní informace a tipy pro provoz této aplikace na našem webhostingu.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Kod objednávky

Ladislav, 03.06.2014 14:45:25

Dobrý den,
řeším problém s kódem objednávky.
Prestashop 1.6 generuje místo čísel znaky - ADWSAAE jako číslo objednávky a takto žádá i její zaplacení bankovním převodem, udáním do VS platby. Ale to není možné, banky podporují pouze čísla.
Je nějaká možnost změnit ta písmena na náhodně generovaná nebo jinak generovaná čísla?
Předem děkuji za pomoc..
Láďa

paypal v prestashopu

Metzl, 11.09.2012 16:38:38

Prosím o radu, v instalaci Prestashopu v. 1.4.9.0 chci spustit možnost platby přes paypal, ale po instalaci modulu se nemohu dostat k nastavení. Jakmile kliknu "configure" zbyde na obrazovce pouze horní lišta. Může mi prosím někdo poradit, účet na paypal mám založený, potřebuji propojit s obchodem. Moc díky.

instalace 1.4.8.3

Ladislav, 10.08.2012 09:22:20

DObrý den, stáhnul jsem si poslední verzi PrestaShopu 1.4.8.3 a instalace se mi ani nerozjede:

xxxxx.wedos.net/eshop1/install/

Warning: require_once(/data/web/virtuals/25315/virtual/www/eshop1/install/classes/ToolsInstall.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/25315/virtual/www/eshop1/install/index.php on line 58

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/data/web/virtuals/25315/virtual/www/eshop1/install/classes/ToolsInstall.php' (include_path='.:/data/web/virtuals/25315/virtual') in /data/web/virtuals/25315/virtual/www/eshop1/install/index.php on line 58

Zkopíroval jsem to pomocí TC, ověřoval úspěšnost zkopírování.

V návodu je zmíněna změna souborů, ale myslím, že až po instalaci.

DB mám vytvořenu.

Re: instalace 1.4.8.3

Petr Šťastný, WEDOS, 10.08.2012 10:25:05

Při kopírování přes FTP se vám názvy souborů převedly na malá písmena. Hledá to soubor ToolsInstall.php, ale vy tam máte soubor toolsinstall.php.

Vše smažte, nakopírujte znovu, před kopírováním musíte převod na malá písmena v TC vypnout.

Re: instalace 1.4.8.3

Ladislav, 10.08.2012 13:10:08

no jo, to je ten Linux.

Díky moc, už je to hotovo :-)

L.

moduly

Martin Polák, 06.05.2012 22:50:09

Dobrý večer,
mám problém s PrestaShopem nainstaloval jsem modul cloudcache, navyhovoval mi, tak jsem ho odinstaloval a smazaly se mi všechny moduly, přestaly jít mé www stránky, ukazuje se hláška: Chyba protokolu HTTP 500 (Internal Server Error): Při pokusu o splnění požadavku došlo na serveru k neočekávané situaci.
Děkuji za radu.

Presta košík

David Šumský, 04.04.2012 20:25:44

Dobrý večer nerad otravuju ale mam problém zase z košíkem, jde o to že když přihodim nejake položky do košíku a pak je chci smazat tak při kliku na smazat mě to vyhodí na bílou stránku a nějak to šroti že se to připojuje ale nic to nedělá, jakmile vypnu ajax tak to funguje správně, nesetkal se někdo zvás stímto problémem děkuji za rady :-)

Presta košík

David Šumský, 27.03.2012 23:01:10

Dobrý den, možná jsem hlupy ale nainstaluju si na subdoménu prestu, konkrétně 1.4.7.0 , ale nikde nemůžu najít košík, zkoušel jsem nainstalovat prestu na vertrigu košík tam byl ale jakmile to hodim na subdoménu je fuč, zkoušel jsem i starší verze ale košik nikde

Mohl by mi někdo poradit

Předem díky

Re: Presta košík

David Šumský, 27.03.2012 23:13:18

tak jsem si všiml že tam neni ani tlačitko koupit jde o eshop http://detskytextil.senov.eu/

PRESTASHOP 1.4.5.1 na subdoméně

Josef Swaczyna, 22.10.2011 14:23:20

Dobrý den,

mám na WEDOSu prestu na subdoméně a vím že s nastavováním byl trochu problém, tak jsem se rozhodl že tady postnu můj postup + script. Jedná se o to, že podle oficiálního wedos návodu se mi sice podařilo přihlásit ale při jakékoji změně v nastavení a následném uložení mě to vykoplo z5 na login a změna se neprovedla.

(Jedá se o trochu upravený skript od Látala a tímto mu děkuji)

Tak tedy musíte upravit soubory init.php a login.php ve vaší administrační složce na FTP(default /admin/ museli jste ji přejmenovat při instalaci).

Krok 1 - Zakomentujte řádek originálního kódu takto..
(//$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER..pokračuje..))

Krok 2 - Vložte tento kód:

//wedos hosting uprava pro subdomains
$poziceurl = strpos($_SERVER["SCRIPT_FILENAME"],"/subdom/eshop/");
if($poziceurl<=0)
$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER['PHP_SELF'], strlen(__PS_BASE_URI__), -10));
else
$cookie = new Cookie('psAdmin', '/');

Krok 3 - upravte si řádek:
$poziceurl = strpos($_SERVER["SCRIPT_FILENAME"],"/subdom/eshop/");

na:

$poziceurl = strpos($_SERVER["SCRIPT_FILENAME"],"/subdom/název vaší subdomény/"); <-- máte-li eshop na mujobchod.domena.cz řádek bude vypadat --> $poziceurl = strpos($_SERVER["SCRIPT_FILENAME"],"/subdom/mujobchod/");

HOTOVO! :))

Re: PRESTASHOP 1.4.5.1 na subdoméně

Peter, 22.10.2011 15:43:50

mame jednoduchsie riesenie bez zasahu do zdorojovych kodov prestashopu.

Staci pridat jednu podmienku do suboru
config/config.inc.php

Riesenie posielame zadarmo kazdemu fanusikovi VIPshop.sk ;)

http://www.facebook.com/pages/VIPshopsk/221088657932203

Jiří Krejčí, 22.10.2011 19:46:00

a když je teda zdarma tak proč jej zde neuveřejníte rovnou???

Petr Š., 02.11.2011 23:04:18

asi jsem debil ale ja to nechapu :-D nemuze mi poslat ty dva soubory na email prosim? admin@hombrac.cz dekuji predem 100x

subdoména pod Prestou

Jiří Krejčí, 27.09.2011 13:54:13

Dobrý den, řeším problém jak vytvořit u své domény www.forthing.cz subdoménu např.: "stranka.forthing.cz" . zkoušel jsem nejprve vámi uváďené návody na vytvoření adresáře ve složce subdom a i Vaše nastavení .htaccess ale buď se mi vrátí chyba že nemám oprávnění pro vstup na danou subdomenu anebo se subdomena presmeruje ihned na hlavni domenu. A já chci aby po zadání adresy "stranka.forthing.cz" se zobrazil obsah dané subdomeny (třeba drupal nebo jiný cms). Předem děkuji za odpověď

Re: subdoména pod Prestou

Jan Jurík, WEDOS, 27.09.2011 14:54:21

Dobrý den,

kontaktujte prosím technickou podporu a vyřešíme daný problém.

Dodatek k práci v administraci

Petr Látal, 25.08.2011 18:42:16

Zdravím, dle návodu se mi podařilo se dostat do administrace, avšak když jsem chtěl v katalogu přidat kategorii nebo zboží, opět jsem byl odhlášen, v souborech init.php a login.php jsem tedy udělal takovouto úpravu:

//wedos hosting
$poziceurl = strpos($_SERVER["SCRIPT_FILENAME"],"/domains/shop.nekde.eu/");
if($poziceurl<=0)
$cookie = new Cookie('psAdmin', substr($_SERVER['PHP_SELF'], strlen(__PS_BASE_URI__), -10));
else
$cookie = new Cookie('psAdmin', '/');

Toto by tedy mělo být řešení k přihlášení a mělo by to řešit i problém s prací v administraci.

administracia Presty v subdomene

peter, 20.07.2011 07:52:18

ja len chcem uviest ze uprava Presty (prihlasenie do administracie v subdomene) je od admina www.vipshop.sk

vid.
http://kb.wedos.com/forum/topic/11/prestashop-informace-navod-k-instalaci.html

Re: administracia Presty v subdomene

peter, 20.07.2011 11:25:01

Nasa stara uprava ktora je uvedena tu v clanku nie je uplne OK
- neda sa odhlasit, v eshope pri zmene jazyka(vlajky) je v linku stale domains/eshop.sk/.... a aj na inych miestach sa to objavuje

Kto ma zaujem o vylepsenu upravu pre Prestu na subdomene Wedos hostingu nech napise mail na info@vipshop.sk

admin www.VIPshop.sk

Import do PS

František Kříž, 26.06.2011 14:37:15

Při importu do PrestaShop mi při větším množství řádků (cca. 2400) vždy vyskočí chybové hlášení:

Internal Server Error
Pri zpracovani pozadavku doslo k vnitrni chybe. Pravdepodobne se jedna o chybu v .htaccess souboru.
Ctete instrukce v nasi znalostni bazi: Chyba 500 - Internal Server Error

Jde to nějak řešit?
Soubor HTACCESS jsem kontroloval dle vaše návodu a měl by být v pořádku.

Re: Import do PS

Václav Mráz, WEDOS, 26.06.2011 15:11:40

Dobrý den,
na webhostingových serverech je nastavena maximální doba běhu skriptu na 90s.

http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/php.html

Rozdělte import dat na více jednotlivých částí, aby jste vždy zajistil úspěšné dokončení importu v časovém limitu.

Re: Import do PS

František Kříž, 30.06.2011 17:42:18

Aha, děkuji za informaci. Příště si nejdřív lépe pročtu vaše stránky. :-)

suhosin

Jerzy, 05.03.2011 13:14:00

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to se suhosin patchem na vašem webhostingu? u mého nynějšího poskytovatele je nastaveno omezení na 1000 proměných což v administrátorském rozhrani brání v překladu komponent. po dotazu na technické oddělení mi bylo zděleno že limit měnit nebudou a jiné řešení problému jsem nenašel

Re: suhosin

Petr Šťastný, WEDOS, 05.03.2011 15:18:49

Tento patch nemáme a ani jeho použití neplánujeme. Žádné omezení v PHP na počet proměnných nemáme.

Co vše je třeba na malý eshop?

PetaS, 12.11.2010 18:51:38

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Chtěl si založit malý eshop na aplikaci Prestashop (příp. podobné). V hostingu a doménách či serverech se příliš nevyznám, proto by mne zajímalo co vše je k tomu potřeba? Předem díky za odpověď.

Re: Co vše je třeba na malý eshop?

Petr Šťastný, WEDOS, 13.11.2010 10:37:43

Nejprve začněte objednávkou domény, na které chcete svůj e-shop provozovat:
https://hosting.wedos.com/cs/domeny/order.html

Poté pokračujte v objednávce webhostingu k této doméně (budete na to naveden po objednání domény).

Poté vám přijdou e-mailem instrukce pro zaplacení, po zaplacení vám doménu zaregistrujeme a zřídíme webhosting. Přes FTP nahrajete na svůj web soubory Prestashopu a dle návodu u něj provedete instalaci e-shopu.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS