Procesor a omezení - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Procesor a omezení

Jakub Petz, 09.11.2010 15:19:08

Dobrý den,
Pořád mám nejasností ohledně procesorů, vláken a omezení.

Zjistil jsem že VPS (1 modul) si vybere 1 vlákno. A i když je přetěžováno VPS - vlákno, tak mu jedno zůstává.

Kolik MHz připadá na 1 vlákno?

Má tedy 1 vlákno omezení? Nemůže přetížit tedy celý server?

Re: Procesor a omezení

Petr Smetana, WEDOS, 09.11.2010 16:14:51

Dobrý den,

základní modul VPS sdílí jedno vlákno. Pokud máte vyšší verzi VPS můžete přistupovat až ke 3 vláknům najednou.

Každé vlákno má 2.13GHz.

V rámci jednoho serveru se všechny VPS dělí o 16 vláken. Pokud je server maximálně vytížen, je možno VPS jednoduše přemigrovat na server další. A vyřešit tak případné přetížení.

Jedno vlákno nikdy nemůže přetížit celý server.

Petr Šťastný, WEDOS, 09.11.2010 16:15:39

Ještě doplním, že jedno vlákno server přetížit nemůže. Pokud vytížíte váš virtuální procesor na 100%, tak tím vytížíte 1 vlákno fyzického procesoru na 100%, ale zbývajících 15 vláken bude volných. Váš 1 virtuální procesor tedy může využít nejvýše 1 vlákno fyzického procesoru, a tak 1 VPS nemůže nikdy celý server přetížit.

Martin, 22.01.2011 18:17:45

Jsem příjemně překvapen výkonem VPS již se základním jediným modulem. :-) Zatím nemám k VPS výtku. Díky.

2x4b, 26.01.2011 20:03:22

A těch 16 vláken na jednom serveru je přiděleno kolika VPS s kolika virtuálními CPU?

Předpokládám, že VPS se dvěma virt. CPU, tedy 4 modulových, nebude na daném serveru přesně 8, ale daleko více.

Petr Šťastný, WEDOS, 26.01.2011 20:44:20

Ano, těch je samozřejmě více, jinak by to nebyla sdílená služba. Agregace je různá podle situace cca 1:2 až 1:4.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS