Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'WEDOS Disk - základní informace' - fórum

Základní informace a parametry služby WEDOS Disk, přístup k diskovému prostoru, zkušební provoz

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

GIT

Tomáš Hulla, 11.06.2016 23:40:04

Dobrý den, jak to vypadá s GITem? Je rok 2016, článek z roku 2012 tvrdí že GIT bude. Za tu dobu GIT snad definitivně vyhrál válku verzovacích systémů. Subversion je zbytečně slabý. Děkuji za informace.

Re: GIT

Michal Landsman, 23.10.2016 16:35:22

Využijte gitlab.com je zdarma.
Stačila by podpora automatického deploymentu právě z gitlabu na Wedos.

Co nového s NFS?

Diskobolos, 31.05.2016 14:40:20

Dík za info.

NFS

Petr Jelínek, 09.12.2013 11:41:33

Dobrý den,

jak to vypadá s podporou NFS?

Re: NFS

Petr Smetana, WEDOS, 09.12.2013 12:31:29

Dobrý den,

NFS je v dlouhodobém plánu, aktuálně řešíme věci s vyšší prioritou a nejsme schopni odhadnout, kdy bychom na něm mohli začít pracovat.

Děkujeme za pochopení.

Jan Muller, 20.06.2016 14:50:11

Dobry den,

je NFS stale v planu blizke budoucnosti?

Dekuji.

Jan Kratochvíl, 25.06.2016 22:08:04

Docela mi NFS chybí, přes SMB nejdou ani symlinky ani protections (modes), takže to řeším stromem symlinků na ext4ce kopírujícím strukturu těch SMB dat, je to tedy trochu krkolomné. Přitom spustit NFS server mi příjde jednodušší než SMB.

Martin, 07.07.2016 00:23:43

Dobry den,

take bych ocenil konecne podporu NFS, 3 roky je docela douha doba, mate nejaky casovy horizont zprovozneni ?

Diky za info.

Martin

Petr Smetana, WEDOS, 09.07.2016 20:01:09

Dobrý den,

na nfs aktuálně nepracujeme. Celkově máme stabilně k řešení věci s vyšší prioritou. Skutečně nejsem schopen říct, kdy se k tomu dostaneme.

WEDOS Disk Backup utility

Libor Jelínek, www.virtage.com, 25.10.2012 19:11:07

Dobrý den,
prý se tu dávají WEDOS trička :-) Pro vlastní potřebu jsem si napsal menší soubor bash scriptů pro zálohování na WEDOS Disk pomocí rsync over SSL, ale utilita je velmi obecná a věřím, že výrazně zjednodušší zálohování Linux serverů (my Ubuntu) na WEDOS Disk.

Jedenkrát nastavíte připojení, zálohovací schéma a co zálohovat a jen pak provádíte skripty wedos-disk-backup.backup, .restore apod. Samo si nastaví složky, spustí dočasný stunnel apod. Vše "silent" vhodné pro cron.

Zdrojový kód je na https://bitbucket.org/virtage/wedosdiskbackup/

Stažení souboru bez hesla

Miloš Adámek, 22.09.2012 11:05:37

Ahoj.
Když jsem dal větší soubory na webhosting, wedos admin mi řekl ať si je dám na wedosdisk.
OK dal jsem je tam, ale jak je mám nasdílet? Potřebuji dát na svůj web jednoduchý odkaz ke stažení souboru bez zadávání nějakého hesla.
Díky za informaci.
Miloš

Re: Stažení souboru bez hesla

Bohous, 22.09.2012 11:18:14

ja bych ten soubor dal uplne nekam jinam, kdyz to ma byt bez hesla (napr. http://www.ulozto.cz/ ) a pak normalne "prolinkoval" v odkazu na sve strance

Miloš Adámek, 22.09.2012 12:02:04

To bohužel pro mě není dobré řešení. Někteří naši klienti mají v intranetu služby typu uloz.to zakázané.

Taky to nevypadá dobře, odkazovat mimo vlastní web.

Bohous, 22.09.2012 15:54:06

tj. fakt; ale potom neni ani resenim pouzit heslo primo v linku, nebot wedos-disk take vypada jako odkaz nekam jinam :-(

asi bych se zkusil domluvit s adminem, ze to skutecne slouzi prezentacnim ucelum firmy pro klienty a tudiz neni duvod, aby to na webu nebylo; vzdyt jinak by hosting tady prestaval davat smysl...

zalohovani - ano/ne ?

Bohous, 21.08.2012 00:05:30

Dobry den,
v uvodu textu je zmineno obvykle vyuziti - zalohovani.
Nicmene dale v textu je uvedeno "Data nejsou u nás nijak zálohována". Jak tomu mam prosim rozumet?
Pokud si data u Vas docasne odlozim (napr. pri migraci na novy HW), tak o ne mohu v prip. kolapsu Wedos Disku i prijit?
Dekuji, b.

Re: zalohovani - ano/ne ?

David Cigánek, WEDOS, 21.08.2012 09:58:59

Dobrý den,

jak je psáno v článku, data zálohována nejsou. Jsou však umístěna na profesionálním diskovém poli, kde je nebezpečí ztráty dat oproti klasickému disku výrazně sníženo.

Právě z důvodu toho, že je prostor určen pro zálohování, bylo by trochu "nadbytečné" tato data znovu zálohovat z naší strany. Nicméně tuto službu v budoucnu nejspíše také nabídneme.

Re: zalohovani - ano/ne ?

Bohous, 21.08.2012 10:16:27

Děkuji za rychlou odpověď.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS