Diskuze ke článku 'Databáze k webhostingu' - fórum

Základní informace o MySQL databázích k webhostingu, parametry, jak si databázi vytvořit, vysvětlení přihlašovacích údajů, smazání, informace o zálohování.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

2 databáze a relace mezi nimi

Petr, 20.12.2016 07:53:54

Dobrý den,
hostuji u Vás pár domén a pro můj vlastní projekt bych se chtěl zeptat, zda nějak mohu provést nastavení relací mezi 2mi databázemi.

Např.: mám DB s uživateli a právy a pak mám různé DB pro využití aplikací. Třeba pro nějakou evidenci a další pro osobní filmotéku.
Jde mi o to, abych nemusel v každé DB vytvářet uživatele, aby bylo možné pro sloupce vytvoril a upravil nastavit relaci na tabulku s uživateli v jiné DB.

Chápu, že jsou nějaká omezení a samozřejmě nechci pracovat s tím, že na jednom webhostingu budu mít DB uživatelé, které budou různě zapisovat do DB jiných hostingů, ale v rámci jednoho hostingu a databázemi na nich to přijde dost užitečné hlavně pro přehlednost.

Předem děkuji za odpověď.

Petr J.

Re: 2 databáze a relace mezi nimi

David Cigánek, WEDOS, 21.12.2016 13:15:07

Dobrý den,

něco takového možné není - databáze jsou zcela oddělené a žádné relace mezi nimi tvořit nelze. MySQL něco takového podporuje pomocí úložiště FEDERATED, to ale na našem webhostingu nenabízíme.

2 databazy

Patrik Ar, 25.03.2015 12:13:06

Zdravím vedel by mi niekto poradit ako možem založit dve databzy myslím takéto niečo:
http://www.upload.ee/image/4592219/Pilt1.png
mne to furt vypisuje že nemám opravnenie

Dakujem.

Re: 2 databazy

Daniel Dubravec, WEDOS, 25.03.2015 12:14:35

Dobrý den,

druhou databázi nelze vytvořit přes phpMyAdmin, ale musíte postupovat podle návodu zde:

http://kb.wedos.com/webhosting/databaze-info.html

Patrik Ar, 25.03.2015 12:24:59

ale ak ja ju dám vytvorit podla návodu spravím sice druhú ale nefunguje to tak ako by malo stranku bohu žial nespravím pak mi to vie vypisovat chybu

Daniel Dubravec, WEDOS, 25.03.2015 12:29:11

Dobrý den,

pokud vaše aplikace vyžaduje nějaké speciální rozložení databáze nebo potřebuje mít 2 samostatné databáze, tak to již musíte předat správci vašeho webu, který bude moct tento problém vyřešit. Jiná možnost jak vytvořit novou databázi u nás není.

Patrik Ar, 25.03.2015 12:34:31

pretože jak ja vytvorím samostatnu druhu databazu nedokažu tie databazy spolu komunikovat preto to potrebujem hentak špecialne spravit.

Ak ja napíšem spravci dokáže mi ju on vytvorit teda lepšie povedané pomože mi stým ju vtvorit lebo ako mám aj free webhosting a všetci mi povedali že tuto službu ponukaju iba pri platených verziach jak to že vy pri platených verziach to nepodporujete?

Daniel Dubravec, WEDOS, 25.03.2015 12:38:54

Dobrý den,

u nás je vytváření databází aktuálně možné pouze podle toho návodu. Z phpMyAdminu to možné není. Máme to takto nastavené a nelze u nás mít pod jedním loginem přístupné 2 databáze.

Velikost DB

Libor Bulička, 17.07.2014 13:57:52

Dobrý den,
píšete, že prostor pro DB je až 1 GB. Může tedy jedna databáze dosahovat této velikosti nebo je velikost jedné databáze omezena maximální velikostí a součet všech DB je 1 GB jako tomu je u konkurence.
Předem děkuji za odpověď.

Re: Velikost DB

Miroslav Zdvořák, WEDOS, 17.07.2014 14:04:20

Dobrý den,

celkový prostor pro databáze je u webhostingu NoLimit 1 GB. Jak tento prostor využijete je zcela na Vás. Můžete mít jednu velkou databázi o velikosti 1 GB, nebo několik menších. Maximální velikost jedné databáze je omezena pouze tímto celkovým limitem na velikost všech databází najednou.

S přáním hezkého dne,
Miroslav Zdvořák

Proc ne stejny nazev u smazane DB?

est, 07.04.2014 19:38:01

Procpak nelze vytvorit DB se stejnym nazvem po smazani DB znova?
Na vasem serveru zustava nazev slozky shodny s nazvem DB i po odstraneni?

Re: Proc ne stejny nazev u smazane DB?

Daniel Dubravec, WEDOS, 07.04.2014 19:44:40

Dobrý den,

je to z důvodu zachování historie a změn u té databáze. Nejdou takto znovu vytvořit ani FTP účty.

realne zmazanie MySQL databazy

Martin Džubák, 04.08.2012 19:52:24

Je prosim mozne, aby ak zmazem MySQL databazu, aby bola naozaj zmazana?

1/ mam zopar zmazanych DB a v administracii sa vytvara zoznam neexistujucich databaz...

2/ nemozem nazov databazy znovu pouzit

3/ databaza moze obashovat citlive data, ktore ak raz zmazem, tak ocakavam, ze budu zmazane !!!

"Případná obnova ze zálohy" po tom, ako "dojde k jejímu kompletnímu a nenávratnému odstranění" ... prosim vas, tieto 2 vety zneju ako nevkusny vtip!

Ak chcete dat zakaznikovi moznost obnovit omylom zmazanu databazu - OK, ma to zmysel, ale musi existovat moznost data nenavratne (a skutocne!) zmazat.

Aby som len nekritizoval, mam navrh, ktory by mal riesit oba problemy (moznost recovery + skutocne zmazanie):
- riesil by som to lehotou 7 dni, po ktorej sa databaza realne zmaze (dostane sa do stavu, akoby nikdy neexistovala)

Re: realne zmazanie MySQL databazy

Petr Šťastný, WEDOS, 05.08.2012 19:16:26

Databáze se na MySQL serveru skutečně smažou, v evidenci záznam o této databázi navždy zůstane, již použitý název použít nelze - není to chyba, ale vlastnost.

Pokud do databáze vkládáte opravdu citlivá data, tak je šifrujte a nemusíte si pak dělat starosti kde databáze jak je.

Martin Džubák, 07.08.2012 11:14:59

Chjo. To by bola afera, keby taku hlasku pustil Google.

"Databáze se na MySQL serveru skutečně smažou"
... nema zmysel zvysit vahu mazania slovom "skutečně", ked tie data "skutečně" ostavaju nezmazane na backup serveri...

Ved tymto mi, prosim pekne, beriete pravo nakladat s mojimi datami... Je mi jasne, ze to nie je Vas zamer, ale skuste prosim pouvazovat, aky ma tento ukon (drzanie mojich dat proti mojej voli) dosledok.

Obratim tuto analogiu na Google:

"Email, ktory vam pride nie je mozne zmazat. Ostane na nasom backup serveri podla nasej vole. Mali ste si ho zasifrovat, ked je tam nieco dolezite."

-- Google by tymto bol zneseny pod najciernejsiu zem a spekulanti by sa hrnuli so zalobami...

Jiří Brebera, 15.08.2012 18:07:14

Celkem by mě zajímalo vyjádření na Vaši otázku. Mě dost zvedlo tlak, že nemůžu k db přistupovat přes externího klienta...

Konstantin Dvorakovsky WEDOS, 15.08.2012 18:10:23

Dobrý den,

pokud se podíváte na našem webu na parametry databáze tak je tam uvedeno:"databáze přístupná pouze z webhostingu, z bezpečnostních důvodů se k ní nelze připojovat zvenku (nelze ani individuálně, dočasně či za příplatek, nelze to ani z virtuálních či dedikovaných serverů u nás)"

viz. http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/mysql.html

Jiří Brebera, 15.08.2012 18:15:51

Dobrý den,

děkuji za informaci (toto jsem si přečetl v emailu, i ve znalostní bázi). Jen se táži, proč tomu tak je. Zanechal jsem příspěvek i na Vaší FB FP:
Menší výtka k Vaší službě... přijde mi zcela nelogické zakázat přístup k db přes klienta a ponechat přístup jen z web interface a přímo z hostingu... toto je podle mě krok zpět/proti zákazníkovi. Pořídil jsem si profesionální aplikaci za více než 400EUR a nemožnost jejího použití na Vaší službě mě teď celkem dost zvedlo krevní tlak!

Není mým cílem se tu ohánět konkurencí. Vaše služby jsou kvalitní, rychlé, avšak toto omezení z Vaší strany mi přijde zcela nelogické a špíše negativní. Přístup z web interface není vůbec pohodlný.

Popřemýšlejte o tom

Konstantin Dvorakovsky WEDOS, 15.08.2012 18:22:04

Důvodem tohoto omezení je bezpečnost, tento důvod je taky uveden na stránce kterou jsem vám poslal. Pokud potřebujete přistupovat do DB zvenku tak si můžete pořídit virtuální server a udělat na něm veřejně přístupnou DB.

Jiří Brebera, 15.08.2012 18:27:17

FYI: http://napoveda.active24.cz/idx.php/0/027/article/ oni jsou velkým poskytovatelem a umožňují to. Těch argumentů pro mám fakt hodně. Ohánět se bezpečností v tomto případě nestačí. Vždy to jde, třeba přes SSL, Certifikaci, Tunelem, apod.... důležité je v tomto případě chtít a samozřejmě i názory zákazníků. Velmi bych ocenil, kdyby se tu do diskuze zapojil i člověk, který toto stupidní omezení navrhl a aplikoval...
A celkem by mne zajímalo i vyjádření na 3tí reakci v tomto stromu... děkuji

Martin Džubák, 15.08.2012 18:37:31

Zapnute SSL znamena tiez vysie naklady koli sifrovaniu. Ak by sa k DB serveru napajali ludia z vonku, DB by bola zrejme aj tymto vytazena viac, DB by travil cas cakanim koli pomalsiemu spojeniu.

Btw. Active24 KOMPLET stoji 2x tolko, co Wedos...

Mne by uplne stacilo, keby sa dali mazat databazy :) To nema ziadne dlhodobe naklady.

Petr Šťastný, WEDOS, 16.08.2012 09:03:30

Toto omezení jsem vymyslel, navrhl a implementoval já a nepovažuji jej za stupidní.

Webhosting je sdílená služba = jeden server a jednu službu využívají stovky lidí. Dáváme přednost stabilitě a bezpečnosti před "všeumělstvím". Nechci, aby se do MySQL mohl kdokoliv odkudkoliv připojovat z jakékoliv aplikace, snižuje to pravděpodobnost možného problému, útoku či zneužití nějakého bugu v MySQL.

Toto omezení bylo, je a bude. Nechystáme se na tom nic měnit.

Naprostá drtivá většina lidí externí přístup nepotřebuje, je jen pár jedinců z desítek tisíc, kteří jej požadovali. Jistěže webhosting a parametry nemůže vyhovovat všem, vždy se najde někdo kdo potřebuje něco individuálně jinak než chtějí ostatní. Pro takové lidí máme VPS - tam si nainstalujte MySQL jak chcete, dělejte si s ní co chcete a přistupujte odkud chcete.

Tato naše filozofie je popsána zde:
http://hosting.wedos.com/cs/webhosting/pridani-rozsireni.html

L, 20.03.2013 15:52:19

... nikdo asi nechce veřejně přístupnou mySQL jak píšete. Vždycky by šlo udělat nějaký kompromis. A těch tisíce klientů, o kterých píšete jsou jen lidi, co mají po jedné či dvou doménách. Ano, tady je vzdálený přístup zbytečný. Ale jsou také lidi, kteří se starají o weby, právě těchto tisíců lidí, kteří by ten externí přístup potřebovali. A těch je pak opravdu už jen na desítky :-) Jaký by byl problém dodělat třeba fci do adminu, kde by bylo možné definovat jednu IP adresu k hostingu, ze které by se dalo vzdáleně připojit?

Petr Šťastný, WEDOS, 20.03.2013 15:56:36

Pokud někdo potřebuje vzdálený přístup, může si zřídit VPS a na něm si provozovat jakoukoliv databázi chce a jak chce.

Jiří Brebera, 20.03.2013 15:58:41

Já se omlouvám pane Šťastný, ale toto již hraničí nechutnou arogancí!

Martin Džubák, 20.03.2013 16:01:51

Pan Stastny ma sice iny nazor, ale arogancia to nie je. Ma pravo predavat to, co on chce. Vy mate pravo to kupit co ponuka, alebo hladat stastie inde.

Petr Šťastný, WEDOS, 20.03.2013 16:02:06

To není arogance. Situace se má tak, že nabízíme nějaké služby s nějakými parametry. Nic víc, nic míň. Orientujeme se na služby a parametry, které budou vyhovovat většině zájemcům. Samozřejmě že nelze vyhovět na webhostingu každému. Od toho je VPS. Tam jsou možnosti neomezené.

Takže prostě náš webhosting vzdálený přístup k databázi nenabízí. To je parametr této služby. Aktuálně nemáme v plánu jej měnit, z mnoha důvodů nám to vyhovuje.

Jiří Brebera, 20.03.2013 16:06:09

Děkuji za vyjádření...s Vašimi službami nejsem zas tolik spokojen...prezence kvantity je jedna věc, prezence spokojenosti je věc č. 2. tj... hledám jiné řešení u někoho jiného. Do VPS jít s mou doménou http://arim.cz je naprostá zbytečnost, ad. 2. službu si neumím nakonfigurovat (to se přiznám hned). A výkonově bych akorát přeplácel, resp. výkon nevyužil. Takže se mějte fajn a přeju míň otravných klientů...

Martin Džubák, 20.03.2013 16:13:18

Pointa biznisu je najst ludi, ktori maju o moje sluzby zaujem VS. najst niekoho, kto predava nieco o co mam zaujem.

Je uplne normalne a prirodzene, ze cast ludi robi to, co ma nezaujima, pripadne ma to uspokojuje moje potreby nedostatocne a potom je cast ludi, ktori robia to, o co mam ja zaujem.

Pointa je - ak najdem niekoho, kto ponuka to, co potrebujem => super, idem s nim robit biznis VS. ak najdem niekoho, kto nerobi, co chcem (resp. ma neuspokojuje), tak idem okamzite dalej, nech nestracam moj cas.

To je cele - tak funguje 99% veci v zivote. Akurat pan Stastny si tento princip uvedomuje do vacsej miery a tym moze posobit na okolie arogantne.

Tomáš Vojtek, 13.04.2014 12:05:57

Martin Džubák, nemáte pravdu.
Zřídíl jsem hosting u wedosu a zjsitil, že potřebuji vzdálený přístup k MySql pro běh aplikace. A co teď? Předplacený hosting zrušit a jít ke konkurenci? Skvělé, vážně.

Martin Hynek, 06.06.2014 13:03:30

Nějak se to tu zvrhlo v offtopic o externím přístupu k databázi. Nechci v něm pokračovat ani nikoho podporovat. Naprosto souhlasím s tím, že na sdíleném hostingu není třeba a pokud ho někdo chce, tak si má udělat VPS.

Rád bych se ale vrátil k tomu, proč nejdou zrušit již smazané databáze a účty. Pokud už je to jednou smazané, jaký význam má udržovat původní již neexistující jméno a blokovat nadále jeho použití? Mohu poprosit o nějaké věcné a konkrétní vysvětlení?

Luděk Janča, Wedos, 06.06.2014 13:16:14

Dobrý den,

je to z důvodu zachování jednoznačné historie služby.

Martin Hynek, 06.06.2014 13:59:42

Nezlobte se, ale tohle je přesně argument, který jsem nechtěl slyšet (a hádám, že nejsem jediný). To je jako kdybych si měl schovávat použité kapesníky, abych věděl kdy a jak jsem se vysmrkal.

Lépe by to nešlo? K čemu ta údajná "historie" ? Můžu vědět jaký to pro Vás má reálný význam a užitek (krom toho, že to otravuje uživatele)?

Michael Stanovský, 17.01.2016 23:42:09

Arogance to není.
WEDOS je levný, kvalitní, ale má omezení!!! Nikde se tím netají a mohl sis to přečíst předem.
Když už jsi investoval 400eur do aplikace, tak si pořiď hosting někde jinde, dražší, ale s více možnostmi.
Externí přístup do databáze umí leckdo. Já to u několika webů, které jsem vytvářel, řešil také a holt vysvětlil zákazníkovi, že si musí připlatit a být někde jinde.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS