Chyba 500 post_max_size upload_max_filesize - fórum

Kategorie: Webhosting / Obecné dotazy

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Chyba 500 post_max_size upload_max_filesize

Božena Mrázková, 30.07.2012 09:49:28

Při odeslání souboru přes formulář většího než je nastavení upload_max_filesize by se měla vygenerovat chyba UPLOAD_ERR_INI_SIZE bohužel hodnota post_max_size má stejnou hodnotu jako upload_max_filesize a tím nedojde k chybě UPLOAD_ERR_INI_SIZE, ale objeví se chyba 500 protože byl překročen post_max_size.(doufám, že je to k pochopení).

Info na netu:
Pro direktivy PHP by tedy měl platit vztah memory_limit > post_max_size > upload_max_filesize. Pokud je překročena direktiva upload_max_filesize, dozvíme se to díky chybě UPLOAD_ERR_INI_SIZE. Pokud je ale překročena direktiva post_max_size, nedozvíme se to nijak a pole $_POST a $_FILES zůstanou prázdné. Řešit se to dá např. použitím formuláře <form action="?sent=1" method="post" enctype="multipart/form-data">

což tady nemůže fungovat protože jediné co uvidím bude chybová hláška chyba 500 kdyby to udělalo nic bylo by to lepší. Přechod na vyšší parametry hostingu (extra) nic neřeší pouze posunu velikost souboru kdy se mi zobrazí chyba 500.

hledal jsem celou neděli na netu a všechny návody co jsem našel jsem zkusil, ale chyba se stejně zobrazí tak kdyby měl někdo nějaké řešeni tak ať se podělí.

Re: Chyba 500 post_max_size upload_max_filesize

Pavel, 10.09.2012 23:34:06

Admini Wedosu, tohle je chyba a měli byste ji co nejrychleji napravit! A ne to nechat déle než měsíc bez odpovědi.

Možná by stačilo přidat jeden bajt do post_max_size, aby konečně platilo memory_limit > post_max_size > upload_max_filesize.

Na tuhle botu člověk asi málokdy narazí, ale stát se to může. A hledat, proč sakra se mi nějaký formulář odmítá kompletně zvalidovat a navíc si nuluje hodnoty, když v odeslaných hlavičkách je vše v pořádku, to dá zabrat.

Pokud nechápete rozdíl, otestujte snadno sami:
1. nastavte si post_max_size a upload_max_filesize na 1024 (B).
2. vytvořte jednoduchý formulář, kde jsou inputy text a file
3. do textového pole zapište poznámku, jako soubor vyberte něco většího než megabajt.
4. po odeslání dumpněte $_POST a $_FILES. VŠE BUDE KOMPLETNĚ PRÁZDNÝ!

Pak test zopakujte, jen pro post_max_size dejte 1025. Zahodí se jen a pouze soubor, vyplněný input text bude v $_POST zachován. Takže není problém zobrazit formulář znovu a jeho obsah předvyplnit.

Re: Chyba 500 post_max_size upload_max_filesize

Pavel, 10.09.2012 23:39:00

s omluvou beru zpět: jeden bajt to neřeší. Tím pádem to není chyba, jen nepříliš rozumné nastavení.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS