Diskuze ke článku 'Webhosting - základní informace' - fórum

Základní informace o našem webhostingu - FTP přístup, e-maily, nastavení DNS, databáze, PHP a MySQL.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

limit na počet souborů v adresáři

Honza, 18.02.2016 10:34:53

Dobrý den, je nastaven nějaký limit na počet souborů v adresáři resp. doporučení kolik souborů by v jednom adresáři mělo maximálně být? Vybírám do Joomly fotogalerii a ta co se mi líbí ukládá všechny obrázky do jednoho adresáře, znamená to že aktuálně by tam bylo řádově 1000 souborů, v průběhu několika let by to mohlo překročit 10 000. Děkuji.

Re: limit na počet souborů v adresáři

Jakub Sassmann, WEDOS, 18.02.2016 14:36:44

Dobrý den,

přesný limit stanoven nemáme, ale v jednom adresáři by nemělo být více jak řádově tisíce souborů. Pokud víte, že by k tomu v budoucnu mohlo dojít, určitě takovou strukturu ošetřete.

Nalim, 27.10.2016 11:24:55

A co Cache, tam přece může být desetitisíce souborů.

Luděk Janča, Wedos, 27.10.2016 12:33:31

Dobrý den,

i pro generování cache lze zvolit správnou adresářovou strukturu.

webhosting

Michal Souček, 18.06.2015 14:25:51

Cílový adresář "./www/domains/smartbuilders.cz" není prázdný!
Prosíme, nejdříve z něj odstraňte data a poté znovu klikněte na tlačítko zahájit instalaci.

Prosim o radu, jak jej odstranit, diky

Re: webhosting

Pavel Hintermüller, WEDOS, 18.06.2015 14:32:18

Dobrý den,

odstranění souborů můžete realizovat např. přes webFTP zde https://webftp.wedos.net/. Přístup k FTP Vám byly zaslány v emailu po zřízení webhostingu.

htm

František Hlava, 05.03.2015 16:44:01

Mám desítky let webové stránky, ale jesou vytvořeny ve FronPage mají koncovku htm jak je dostanu k vám na webhosting?

Re: htm

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 05.03.2015 16:45:43

Dobrý den,

www - adresář samotného webu, sem nahrávejte obsah vašich stránek

viz. http://kb.wedos.com/webhosting/adresarova-struktura.html

FTPS

Vojtěch Kavan, 24.06.2011 18:13:55

V FTP klientech funguje šifrování jen Control Connection, jakmile zapnu šifrování i pro Data Connection, nelze se připojit:

Error retrieving directory information: SSL connection failed; session reuse required: see require_ssl_reuse option in vsftpd.conf man page

Re: FTPS

Petr Šťastný, WEDOS, 24.06.2011 18:17:04

Je potřeba zvolit jiného FTP klienta, který bude podporovat požadovaný bezpečnostní prvek "ssl_reuse".

Vojtěch Kavan, 24.06.2011 18:21:23

Mně to spíš vyznělo jako věc nastavení vsftpd... :o

Můžete doporučit některé fungující klienty?

Děkuji.

Petr Šťastný, WEDOS, 24.06.2011 18:24:51

To je informace o tom, že je vsftpd nastavené tak, že to vyžaduje.

Bez problémů by měl fungovat Total Commander a FileZilla. WinSCP nikoliv.

vlastik, 06.12.2011 19:52:09

Ve Filezille to nefunguje...

Command: LIST
Response: 150 Here comes the directory listing.
Response: 522 SSL connection failed; session reuse required: see require_ssl_reuse option in vsftpd.conf man page

jk, 30.01.2012 00:40:59

mě to ve filezille také nejde (fc16)

bloudím

Štěpánka Rytířová, 24.06.2011 00:04:07

Dobrý den,
s adminovaním vlastní www stránky nemám vůbec žádnou zkušenost a tak tu bloudím, výrazům absolutně nerozumím. Nevím, jak si mám otevřít vlastní stránku, abych do ní mohla začít nahrávat a tak jsem se chtěla zeptat, jestli tuto záležitost radši nemám ponechat nějakému odborníkovi, nebo jestli si myslíte, že mám šanci se to naučit?
moje stránky www.svetelnebrany.cz
Děkuji

Re: bloudím

Petr Šťastný, WEDOS, 24.06.2011 07:53:50

To raději nechte někomu jinému. Naučit se to samozřejmě dá, ale nejsou to jednoduché věci a nemuselo by to dopadnout dobře.

tar

Libor, 09.02.2011 21:55:46

Dobrý den,
je možné se nějak dostat k příkazu tar pro rozbalení archívu? Používal jsem doposud instalaci PEAR a ta mi na Vašem serveru neprojde - nevím zda je to verzí PHP, ale skončí ve 40%. Nebo poradíte jak PEAR roběhnout.
Děkuji L

Re: tar

Petr Šťastný, WEDOS, 10.02.2011 11:17:57

Práce s tar soubory je k dispozici v rámci knihovny phar. Co a proč se zasekne na 40%, to bohužel nevíme. Může to být také způsobeno časovým limitem běhu skriptů.

Přechod bez prodlevy

Lída, 08.11.2010 12:31:26

Dobrý den,

1) pokud převedu svůj hosting od jiného poskytovatele, jak dosáhnout toho, aby návštěvníci nenaráželi na nefungující stránky, než já analfabet konečně pochopím, jak k Vám nahrát data a všechno správně nastavím? Šlo by například uhradit fakturu, nahrát k Vám data a hosting převést až poté, co si odzkouším, že to funguje? Web mi získává zakázky a úspora přechodem k Vám by v případě výpadku přístupu pro mě mohla být docela drahá.

2) registraci domény mohu převést hned, nebo na konci expiračního období?

Re: Přechod bez prodlevy

Petr Šťastný, WEDOS, 08.11.2010 12:39:43

Ano, je to možné. Po zřízení webhostingu si k nám všechno nahrajete, také od nás dostanete dočasnou URL adresu, přes kterou si můžete funkčnost webu na našem serveru vyzkoušet. A teprve když bude vše fungovat jak má, provedete změnu DNS serverů u domény, čímž se doména přepne na webhosting u nás.

Pokud máte na mysli doménu CZ, tak je jedno kdy ji převedete, na její expiraci to nemá vliv.

Lída, 08.11.2010 16:13:56

Děkuji Vám za odpověď. Váš hosting jsem objednala a uhradila.

V řádku:
Úprava DNS: přidat (změnit) příslušné DNS záznamy na našich DNS serverech
jsem okénko změnila na nezatržené. Doufám, že změnu DNS po odzkoušení bez problému najdu.

Lída, 13.11.2010 15:38:46

Co je potřeba udělat po odzkoušení funkčnosti webu při převodu hostingu a kdy začnou být stránky načítány z Vašeho serveru?

WEDOS Internet, a.s., 13.11.2010 15:41:22

Dobrý den,

každý web po zaplacení dostane dočasnou adresu, která umožňuje testování. Tam si vyzkoušíte vše co potřebujete a až když jste si jist, že je vše v pořádku, tak se změní DNS servery a DNS záznamy.
Dočasná adresa webu je v administraci, tak i v e-mailu s informacemi o zřízení.

Lída, 13.11.2010 16:28:42

Ano, web jsem otestovala, po změnách DNS se ukazuje stav domény jako aktivní. DNS servery v detailu domény jsou všechny wedosácké.
Data při zadání do prohlížeče byla ale načítána z bývalého hostingu (nahrála jsem na každý server jiný kontrolní soubor), tak jsem se ptala, kdy se změna projeví.
Nyní se ale data nenačítají ze žádného serveru, čímž jsem dospěla k problému, jemuž jsem se chtěla vyhnout. Prohlížeč hlásí "Firefox nemůže nalézt server ..." a moje stránky nejsou dostupné. Co teď?

Petr Šťastný, WEDOS, 13.11.2010 20:34:59

Bohužel jste neuvedla, o jaký web se jedná, a tak vám nedokážeme pomoci. Použijte, prosím, kontaktní formulář, v němž uveďte název a podíváme se na to.

Michael Stanovský, 08.06.2011 14:10:33

A o jaká data jde?
Jestliže jde o data načítaná z databáze MySQL, musíte si ještě zřídit databázi na wedosu, zložit tabulky a tu novou databázi naplnit. Potom musíte ve skriptech změnit adresu/jměno/heslo k nové databázi.
Zřejmě jste ančítala data z databáze na starém hostingu. Že vám to přestalo načítat vů§bec je zřejmě způsobeno tím, že vám starý hosting zrušili.

Lída, 10.06.2011 20:08:56

Díky, ale již to není aktuální. Bylo to tehdy obratem vyřešeno Panem Šťastným.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS