Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Emaily z VPS - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

from error

Luděk Načev, 28.06.2013 12:18:44

Mě pomohla editace /etc/mailname na reálnou doménu, kterou mám i s a + mx záznamem.

Freshclam chyba aktualizace - řešení

Tomáš Plavec, 16.02.2013 12:36:00

Pokud se někomu poslední 3 dny také neupdatuje freshclam s hláškou
"Can't download daily.cvd from db.local.clamav.net...."
a přitom jsou servery dostupné,řešením je smazání aktualizačních souborů main.cvd a daily.cvd z adresáře /var/lib/clamav a spustit znovu aktualizaci, která stáhne aktuální soubory (třeba v terminálu příkazem freshclam nebo počkat na cron)

Zřejmě způsobeno chybkou v přechozím aktualizačním souboru

Emaily z VPS

Lukáš Havlíček, 27.06.2012 17:14:22

Dobrý den,
řeším problém zasílání emailů za skriptů funkcí mail na VPS v konfiguraci s ISP Configem. Jde o poměrně nový problém, kdy emaily nechodí na schránky Seznamu.

Důvodem je, že se při zpracování přepisuje hlavička FROM na formát webxx@xxxx.wedos.net (nepřebírá se tedy email uvedený v nastavení Apache u virtualhostu). K přepisu dojde i přes to, že hlavička při odeslání je nastavena. Seznam pak ověřuje nastavení MX na serveru xxxx.wedos.net, což se mu nepodaří a email odmítne.
Zajímavé je, že pokud email nakonec odejde (na jiný než seznam mail), hlavička FROM je nastavena na původní hodnoty.

Potřeboval bych najít řešení: buď zamezit přepisování hlavičky FROM (optimálně) nebo alespoň nastavit adresu FROM na nějakou vztahující se k dané doméně, která má nastavený MX záznam. Jak na to? Řešil někdo takový problém?

Re: Emaily z VPS

David Cigánek, WEDOS, 27.06.2012 18:35:13

Dobrý den,

při odesílání z php v tomto případě používá hostname serveru, tedy vmxx.wedos.net, ten je pak použit jako vlastní odesílatel (ačkoliv v hlavičce From: je něco jiného). Tento mail pak může být odmítnut.

Můžete si změnit hostname serveru a ten pak bude použit,
nebo je potřeba při odesílání v php předat ve funkci mail parametr -f a tak nastavit požadovaného odesílatele.

mail($komu, $co, $text, $hl, "-f www@domena.cz");

Lukáš Havlíček, 28.06.2012 16:43:56

Děkuji za odpověď. Upravil jsem hostname.
Nyní mi ale v emailech zůstává odesílatel jako webxx@hostname. Předtím se v odeslaných emailech jako odesílatel zobrazoval ten, který byl uveden v hlavičce při odeslání emailu funkcí mail. Docházelo tedy asi k náhradě za email serveru a pak opět na původně nastavený. To se nyní neděje. Kam sáhnout, aby to tak opět bylo? Parametr -f použít nechci, bylo by náročné upravit skripty..

David Cigánek, WEDOS, 28.06.2012 17:02:35

Dobrý den,

v php.ini si můžete nastavit volbu sendmail_path, například takto:
/usr/sbin/sendmail -t -i -f schranka@domena.cz

Neddy, 20.07.2012 20:19:11

Děkuji, řešil jsem stejný problém a jedná se o větší množství schránek, kam maily nepřicházely. Teď už je vše v pořádku, ještě jednou díky!

jana, 19.11.2012 00:20:54

Take dekuji. Ten problem je tu uz dele (posledni cca rok), jsem rada, ze k tomu nachazim relevantni diskusi.

Petr Samek, 29.01.2013 12:17:31

A jak jste to tedy vyřešil?

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS