SBM a stunnel ve Win7 - fórum

Kategorie: WEDOS Disk / SMB

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Přístup na WEDOS Disk z virtuálního serveru

Miroslav Logaj, 01.02.2013 10:04:08

Dobrý den,

nedaří se mi připojit síťovou jednotku WEDOS Disku na mém virtuálním serveru provozovaném u WEDOSu (Windows Server 2012 Datacenter). Zkoušel jsem úplně vypnout firewall, ale nepomohlo. Na notebooku se mi podařilo připojit jednotku bez problémů. Za každou pomoc děkuji.

Chybová hláška:
[Window Title]
Network Error

[Main Instruction]
Windows cannot access \\5299.s99.wedos.net\s5299

[Content]
Check the spelling of the name. Otherwise, there might be a problem with your network. To try to identify and resolve network problems, click Diagnose.

[^] Hide details [Diagnose] [Cancel]

[Expanded Information]
Error code: 0x800704cf
The network location cannot be reached. For information about network troubleshooting, see Windows Help.

Re: Přístup na WEDOS Disk z virtuálního serveru

Jan Netrval, 16.06.2013 21:08:33

Mám stejný problém. Podařilo se vám to nějak vyřešit? Děkuji

SBM a stunnel ve Win7

Martin Hynek, 27.06.2012 14:58:06

Zdravím,
není tu někdo z vás uživatelů, komu se úspěšně podařilo rozchodit připojení na WedosDISK přes stunnel? Docela by mi to pomohlo. Podle návodů ve znalostní bázi to nefunguje a bohužel místní kolega z podpory mě odkázal zpět na návody, že u nich chyba není.. Neřešil jste to někdo nějak?

Re: SMB a stunnel ve Win7

Martin Hynek, 02.07.2012 13:21:36

Tak po zkoumání docházím k závěru, že připojení na SMB prostřednictvím stunnelu z Win7 nejde realizovat... Win7 (a patrně už i Win Vista - to ale nemám ověřeno) narozdíl od Win XP naslouchá na portech potřebných k připojení na VŠECH rozhraních, takže vytvoření virtuálního loopbacku je zbytečný... Pakliže mi něco neuniká, ale zdá se, že to nijak obejít nejde..

Petr Smetana, WEDOS, 03.07.2012 09:16:18

Dobrý den,
mě se podařilo dohledat pro W7 tento návod: http://sangosthi.blogspot.cz/2011/03/how-to-disable-cifssmb-port-445-on.html

Stále však pátrám, zda by nešel ve službě Server vložit nějaký parametr (pole tam na to je), který by sdílení vypnul pouze na loopbacku a měl jsem tudíž dostupné sdílení v lokální síti. Pokud by jste něco objevil, můžete se podělit. Já budu zatím také dále hledat.

Martin Hynek, 03.07.2012 10:35:59

Díky za tip, vyzkouším

Martin Hynek, 03.07.2012 11:14:26

Tak pokročil jsem a úspěšně jsem se připojil. Nicméně postup je jak dost kostrbatý a máte pravdu v tom že by to chtělo najít nějaký ten parametr.
Zásek je opravdu ve službě Server. Nic ostatního se patrně řešit nemusí. Služba se musí úplně zakázat, počítač vyrestartovat, nestačí ji jen vypnout. Nicméně následně jakmile se stunnel podaří nahodit s propojením na loopback lze službu opět spustit.. Ale to není úplně ideální.. Vypínat Net-Bios helper není nutné - jak se píše v tom návodu, co jste linknul.
Návod, který je uveden ve vaší znalostní bázi se bude týkat patrně jen nižších verzí Windows (už to nemám bohužel kde vyzkoušet), protože podle něj by mělo stačit zrušit protokoly v nastavení loopbacku, ale to na to vůbec nemá vliv (ve Win7)..

Takže jediné co by pomohlo je parametr do služby Server - pokud nějaký takový je

Radek, 09.07.2012 06:55:44

Dobrý den, už se to někomu podařilo zdárně dořešit? Taky se mi nedaří připojit WEDOS disk na WIN 7 32 bit i 64 bit.

Martin Hynek, 09.07.2012 08:34:46

Ahoj Radku, bohužel zatím ne. Je takové ne uplně košér řešení - pokud máš pouze svůj počítač a nemáš nebo nepoužíváš sdílení v LAN, tak přes services.msc úplně zakaž službu Server. Odpadne ti sdílení po síti, ale taky odpadne odposlech na tom interfacu, který stunnel potřebuje..

Radek, 09.07.2012 18:03:06

to bohužel není dobré řešení, používám sdílení mezi kompy, takže službu bohužel nemůžu odstavit. Přece není možné aby tohle neměl WEDOS vyřešeno, když jejich popis nefunguje. A je na to už více ohlasů.

Petr Šťastný, WEDOS, 09.07.2012 18:14:00

My vám s řešením tohoto problému nepomůžeme. Protokol SMB bohužel sám o sobě šifrování vůbec neumí, a tak se musí hledat obezličky. Řešením je stunnel, jenže zde je zase opět SMB ve Windows hloupé v tom směru, že nelze uvést explicitně jiný port. A tak je nutné použít standardní porty. Jenže ty jsou zase ve Windows obsazeny a ve Windows 7 to zřejmě nelze nijak obejít. Je to hloupost tohoto softwaru ve Windows, my to nijak neovlivníme.

Naše služba WEDOS Disk služby poskytuje a naslouchá na daných portech. Vyřešení klientské části je na vás. Pokud to nejde přes Windows 7, musíte to udělat třeba přes Linux (na něm zprovoznit stunnel a připojovat se na něj z Windows stanic).

Když nic z toho u vás nepůjde, pak musíte zvolit jiný protokol.

Martin Hynek, 09.07.2012 18:42:04

Jejich popis funguje, ale bohužel se netýká Windows 7. Je to jak říká pan Šťastný. Problém je prostě na straně Windows samotných. Posledních několik dní se snažím najít nějakou zmínku či parametry, které by to umožňovaly, zatím bezúspěšně..

Otázka tedy na pana Šťastného: kdy to cca vidíte na zprovoznění dalších protokolů?

Petr Šťastný, WEDOS, 09.07.2012 18:58:44

Žádný termín zatím stanoven není, nedokážeme to říci

Jan Švec, 04.04.2013 17:19:55

mám tento stejný problém, kdybych měl jistotu, že to půjde ve Windows 7 a 8, tak bych si koupil placenou verzi Wedos Diksu, ale bohužel, když to je tak komplikované, tak je to škoda. Na Windows Server 2008R2 mě Wedosk disk jde.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS