Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'WEDOS Disk - zálohování s Cobian Backup' - fórum

Pro využití služby WEDOS Disk pro zálohování ve Windows doporučujeme jeden z nejpopulárnějších zálohovacích programů Cobian Backup, který je zdarma.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Stínová záloha

Ladis, 31.05.2016 09:57:33

Zkouším Cobian a prozatím mám dojem, že "některé" soubory nezkopíruje. Mám zapnutou stínovou kopii, vypnuty atributy pro zálhování a třeba právě poštu to nezkopíruje. To jest soubor *.PST. Má někdo podobnou zkušenost? Vyzkoušeno i včetně plné i inkrementální zálohy....zatím s tímto výsledkem.

Cobian nemaze stare zalohy

Petr Mokry, 31.10.2012 23:52:07

Nejak to nechce mazat stare zalohy.Pokud v dane uloze pouze zmenim cilovou slozku z FTP na lokalni,funguje to perfektne.Mam nastaveno incremental,kazda 5 ta zaloha full,udrzovat 1 full zalohu.Muze nekdo poradit co s tim ??

Re: Cobian nemaze stare zalohy

Jan Netrval, 16.06.2013 17:35:48

Mám úplně stejný problém. Když jako cíl pro backup úlohu Cobianu dám Wedos disk přes FTP, tak mi to nemaže staré zálohy. Podařilo se vám to nějak vyřešit?
Děkuji

Karel, 05.08.2014 18:32:37

Myslím si, že je to tím, že máš některou zálohu označenou parkovací vlaječkou a je potřeba tuto zálohu odoznačit touto červenou vlaječkou.

Pavel, 21.02.2014 10:08:10

Zkus zatrhnout volbu Zároveň vymazat všechny soubory zálohy. OK.

Zálohuje se jen první složka

Marek Pluskal, 01.09.2012 11:50:38

Ahoj, zálohuje se mi vždy jen první složka, nevíte, čím by to mohlo být?

nešifrované zasílání přihlašovacích údajů

Paranoik, 21.06.2012 16:32:43

Jak se mám vyrovnat s tím že všechny přístupové protokoly které WEDOS Disk podporuje zasílají přihlašovací údaje (jméno a heslo) po síti nešifrovaně? Nerad bych se dočkal toho že mi moje data někdo kdo mi ty údaje odposlechne na síti smaže.

Re: nešifrované zasílání přihlašovacích údajů

Petr Šťastný, WEDOS, 21.06.2012 16:33:59

To vyřešíte tak, že použijete šifrované varianty těchto protokolů, viz. jednotlivé návody.

Re: nešifrované zasílání přihlašovacích údajů

Lester, 22.06.2012 01:43:06

Já jsem to vyřešil v cobianu takto:
host, login a heslo je jasné, podle návodu používám port 21,
dále je třeba vyplnit výchozí složku na "/"
a v ssl nastavení zvolit:
"úroveň zabezpečení přenosu" > explicitně
SSL Metoda: SSLv23

zdá se, že takto to funguje v poho :)

Hesla v cobianu -jsou nejak chráněná?

Paranoik 2, 19.02.2013 16:39:53

Dobrý den, zajímalo by mne, zda jsou hesla v cobianu nejak chranene? Ukladame tam prihlasovaci udaje na FTP a tak kdyby se k nim nekdo dostal tak by to byla asi docela tragedie, kdyz zalohujeme to nedulezitejsi co mame prave na ftp..

Co kdyz vymysli nejaky virus ktery ty loginy vykrade tak jako to bylo u Total Commanderu..

Co vy na to?

Jiří.

Re: Hesla v cobianu -jsou nejak chráněná?

David Cigánek, WEDOS, 20.02.2013 10:07:09

Dobrý den,

od verze 8 by podle changelogu měly být citlivé informace uloženy šifrovaně, detaily však autor nikde nepublikuje (nebo jsme je nenašli).

Ve výchozím stavu není potřeba nikde zadávat heslo, to znamená, že klíč pro dešifrování není ve vašich rukou a hesla jsou zjistitelná.

Otázkou je, zda při zadání hlavního hesla k programu dojde i k zašifrování údajů tímto heslem, spoléhat se na to tedy určitě nelze.

Můžete zkusit kontaktovat autora nebo položit dotaz na fóru projektu - http://www.cobiansoft.se/forum/.

V tomto programu tedy hesla spíše neukládejte, nezdá se, že by byla skladována dostatečně bezpečně.

Re: Hesla v cobianu -jsou nejak chráněná?

Paranoik 2, 20.02.2013 10:27:18

Dobrý den, děkuji za odpoved. Na tom foru se ptat nebudu, jelikož je to v angličtině a to se mi nechce.. Snad to někdo udělá za mne a pak výsledak zveřejní třeba tady...

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS