Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Chyba "pen_basedir restriction in effect. File" - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Chyba "pen_basedir restriction in effect. File"

Martin Choma, 29.05.2012 14:13:24

Zdravím řeším problém z VPS serverem který jsem nedávno objednal je tam základní instalace ISP Config a pod.

Ale při instalaci jakéhokoliv redakčního systému se objeví chyba:

include(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client3/web8/web:/var/www/clients/client3/web8/tmp:/var/www/3war.net/web:/srv/www/3war.net/web:/usr/share/php5:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin)

Dále je plný error log chybové hlášky:

warn] [client xxxxxxxxxxxxx] mod_fcgid: stderr: PHP Warning: require(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/var/www/clients/client3/web8/web:/var/www/clients/client3/web8/tmp:/var/www/3war.net/web:/srv/www/3war.net/web:/usr/share/php5:/tmp:/usr/share/phpmyadmin:/etc/phpmyadmin:/var/lib/phpmyadmin)

Už si nevím rady, budu rád za každou radu či pomoc.

Re: Chyba "pen_basedir restriction in effect. File"

Roman Gorol, 29.05.2012 15:49:44

Celý VPS s ISPConfig je nějaká divná nepěkná věc. Vizte http://kb.wedos.com/forum/topic/427/eaccelerator-open-basedir-restrikce.html

Martin Choma, 29.05.2012 16:03:01

Super smazal jsem eAccelerator a jede to skvěle.

Jen nechápu proč když ví že to neběží sním ho dávají do základní instalace aby se každý hnedka po spuštění nenudil..

Michal Soukup, 02.07.2012 13:28:10

Ono to samozřejmě může běžet bez výmazu onoho eAcceleratoru.
Mám weby na redakčním systému Drupal a řešil jsem to také - stačí v nastavení ISPConfigu pro konkrétní web v záložce "Volby" nastavit "PHP open_basedir" na "none" a vyřešeno.
Pokud máte na VPS vlastní weby, tak bych to omezení bezpečnosti moc neřešil...

Michal Soukup, 02.07.2012 13:47:52

K tomu, co jsem napsal ještě zdůrazním, že si to můžete dovolit jen pokud jste jediný uživatel a spravujete své weby ! Pokud mají jiní uživatelé přístup do souborového systému, právě PHP Open_basedir jim neumožní zobrazení cizích souborů!

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS