tvrdé restarty - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

tvrdé restarty

Jan Kratochvíl, 27.05.2012 22:14:25

Dle logu mám tvrdé restarty vč. dneška:
16.3.-22:40, 16.3.-23:03, 19.4.-12:25, 27.5.-20:02

Samozřejmě to může být i crash VPS samotného, ale dle okolností mi to příjde jako restart ze strany hypervisoru, neboť i web odmítal vypnutí/zapnutí s chybou. Recover z crashů je vždy trochu otravný.

Nemohli byste VMka před restartem hypervisoru savevm+loadvm? Tedy pokud se samozřejmě nejedná o crash hypervisoru.

Re: tvrdé restarty

Petr Šťastný, WEDOS, 28.05.2012 08:16:58

Z naší strany včera k žádnému plánovanému restartu nedošlo. Mohlo tedy dojít k nějakému softwarovému problému, následkem kterého se zrestartovala virtualizace vaše VPS.

S tím je potřeba počítat a mít server nakonfigurovaný tak, aby na něm v pořádku nastartovaly všechny služby a nebyl potřeba zásah z vaší strany.

Jan Kratochvíl, 28.05.2012 08:33:31

Včera jsem měl v zápětí druhé vypnutí: 20:28:35.
vm624, 46.28.109.124

Dle webové administrace (vm-info.html?id=624) bylo opravdu VPS vyplé, musel jsem ho 'zapnout', screenshot jsem si nepořídil, ale měli byste to mít v log files.

Používám ScientificLinux-6.2 kernel parameter 'panic=10', při crashi by se měl stroj restartovat, příjde mi silně nepravděpodobné, aby sám provedl ACPI (nebo co se dnes používá) vypnutí.

Server mi samozřejmě naběhne automaticky v pořádku, ale mám na něm závislé systémy přes fyzické RSA autentikační zařizení, které se vytimeoutují. Účel RSA fyzického tokenu je, aby nešel automatizovat, navíc to ani přes web kameru + OCR bohužel nesmím.

D.V., 28.05.2012 18:43:34

Dobrý den pane Kratochvíle,

měl jsem úplně stejný problém. Na VPS přestal reagovat Debian Squeeze 17.3. ve 3:08 a bohužel jsem neměl nastaven automatický restart. Jak jsem se při pátrání po příčinách výpadku později dozvěděl od podpory, tak se VPS zaseklo a po necelých 4 hodinách mi ho sami zrestartovali.

Tušíce další problémy jsem VPS přeinstaloval na CentOS 6.2, nastavil kernel.panic, a pak došlo k nevysvětlitelným restartům 17.4. 17:36, 19.4. 14:29 a 22.4. 18:16. Časově se 2 ze 4 kryjí s těmi Vašimi. Po třetím restartu jsem si nastavil logování přes netconsole, ale do zrušení VPS, ke kterému jsem se rozhodl, už se to nestalo.

Dle mého názoru tedy není chyba ve Vašem VPS.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS