Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Bind a zvlastni error hlaska v logu - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Bind a zvlastni error hlaska v logu

Petr Zizka, 06.04.2012 09:02:13

Zdravim,
mam otazku.

Na VPS s CentOS ISP, DNS (bind) aktivne nijak nepouzivame - zadne DNS zaznamy, na ktere by se odkazovala nejaka domena nehosti.

Ale cca kazde tri dny se systemovy log zacne plnit nasledujicim errorem a process "named" docela intenzivne pracuje - v cca 5 minutovych intervalech se stale o nec snazi.

Apr 6 08:49:38 vmXXX named[979]: error (network unreachable) resolving 'ripe.net/ANY/IN': 2001:67c:e0::5#53

A to se opakuje cca 50x v cca 5 minutovych intervalech. po dobu treba jednoho dne. Potom par dni klid... a zase. Zkousel jsem hledat priciny teto hlasky, ale neuspesne.

Pohravam si s myslenkou, ze bych daemona Bind stopnul protoze jej vubec nevyuzivam. Chapu to spravne, ze je zbytny a system/aplikace jej k nicemu nepotrebuji?

Moc dekuji za rady.

P.

Re: Bind a zvlastni error hlaska v logu

Jan Kratochvíl, 06.04.2012 09:26:40

Hádám, že nemáte nakonfigurované IPv6.

Jestli named potřebujete či ne závisí na tom, co máte v /etc/resolv.conf.

Petr Zizka, 06.04.2012 09:33:34

Hadate spravne. S IPv6 jsem zatim nic nedelal/neresil. Moc dekuji za nasmerovani.

Popatram a pripadne "resolve.conf" odkazu na vase DNS servery a tim se "named" zbavim.

P.

Petr Zizka, 06.04.2012 12:11:01

Tak vyreseno.

resolv.conf ukazoval v poradku na Wedos DNS, ale nejaky externi pocitac jej stale dotazoval.

Jeste pred jeho vypnutim jsem zapnul na chvili logovani pozadavku a to mi ukazalo externi IP, ktera neustale muj DNS dotazovala na sestkovou IP.

Zkousel jsem zjistit o adrese vice:

IP address owner:
RIPE Network Coordination Centre
P.O. Box 10096
Amsterdam
1001EB
NL

Takze asi v poradku, ale radeji jsem jej vypnul protoze byl v mem pripade zbytecny.

P.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS