Diskuze ke článku 'htaccess - různé redakční systémy na jednom hostingu' - fórum

V rámci jednoho webhostingu můžete hostovat 2 domény jako aliasy a neomezený počet subdomén. Na každé adrese můžete mít jiný redakční systém.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

nevhodne pro vice redakcnich systemu

PF, 21.10.2016 09:28:28

Bohuzel nastaveni webhostingu neni vhodne pro provozovani vice redakcnich systemu.
Open_basedir je na "root" prideleneho webhostingu a pokud dojde treba k zneuziti "diry" v jednom redakcnim systemu, tak se utocnik dostane i k dalsim redakcnim systemum pod stejnym webhostingem ackoliv tyto RS nemaji treba plugin, ktery zneuzil utocnik na prvnim RS.

zkratka hacknutim jednoho RS hackne vsechny RS..

Re: nevhodne pro vice redakcnich systemu

Devils, 13.04.2017 09:02:35

Pokud někdo neinstaluje bezpečnostní aktualizace systému, který spravuje, není se čemu divit. Ale stejně je to dost nepravděpodobné, protože už vidím, jak na celém světě zrovna vám hekne Putin nějaký pidiweb.

Re: nevhodne pro vice redakcnich systemu

Pavel Fojt, 13.04.2017 09:16:28

Bohuzel na pluginy a vetsinou na hojne pouzivane vyjdou zaplaty pozdeji nez zverejneni exploitu. Vyhledani webu s danou dirou je dnes pomoci googlu + botu a nasledne zneuziti velmi trivialni.

vytvorenie subdomeny - wordpress

Hadoz, 28.01.2016 13:10:57

Dobry den

Pre úćeely testovania som si vytvoril sub domenu kde som nahral povodnu stránku. Subdomenu sa mi podarilo rozbehat až ked som pridal do povodného htaccess-u:

# subdomeny (s nebo bez www na zacatku)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^subdom/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/subdom/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?(.*)\.([^\.]*)\.([^\.]*)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/subdom/%2 -d
RewriteRule (.*) subdom/%2/$1 [DPI]

Ale nastal další problém na wordpresse na sub domene, login a mazanie obsahu ide ok, ale nejde nahravanie obrázkou a tvorenie noveho obsahu...

Nahodou netušite v čom by tak mohol byť problém?

Re: vytvorenie subdomeny - wordpress

Ondřej Jaroušek, WEDOS, 28.01.2016 14:33:31

Dobrý den,

zkontrolujte, zda máte správně výchozí adresářovou strukturu (složky stačí případně znovu vytvořit).

http://kb.wedos.com/cs/webhosting/adresarova-struktura.html

Hadoz, 28.01.2016 16:46:22

Dobry den

Ano struktura vyzera v poriadku (test.ha-atto.cz)

Prispevky uz vytvara(asi som predtym zle nastavil ktory prispevok ma zobrazovat), akorat nevie nahrat tie obrazky ...

Ondřej Jaroušek, WEDOS, 28.01.2016 17:22:56

Dobrý den,

kontaktujte nás prosím přes kontaktní formulář nebo na chatu, uvedený problém prověříme.

Hadoz, 04.02.2016 19:51:12

Dobry den

Menší progres, ale stale to nejde

takze problem asi v tej adresarovej strukture
stranka bola umiestnena v adresari www
po presuniti do adresara www/domains/ha-atto.cz
sa sfunkcilo nahravanie obrazkou na subdomene test.ha-atto.cz

avsak z povodnej stranky fungovala iba uvodna stranka
ostatne hlasili chybu.

Skusal som teda vyexportovat DB (stranka bezi na wordpresse)
Migracny program okrem adresy domeny vyzaduje aj nejaku cestu suborov
tu som skusil nastavit na:

/data/web/virtuals/xxxxxx/virtual/www/domains/ha-atto.cz

nasledne uvodna stranka bezi ale podstranky hlasiu chybu:
Not Found

The requested URL /domains/ha-atto.cz/hydroizolace-strech-tekute-hydroizolace/ was not found on this server.

--
Napada ma iba, ci je ta cesta spravna?

Roman Mondek, WEDOS, 04.02.2016 20:00:13

Dobrý den,

cesta /data/web/virtuals/xxxxxx/virtual/www/domains/ha-atto.cz není správná. "xxxxxx" má značit ID webhostingu, operátor jej může nahradit těmito znaky, protože si jej musíte dle svého webhostingu individuálně doplnit. Případně nás kontaktujte přes chat a ID Vám sdělíme.

Hadoz, 05.02.2016 10:42:21

Dobry den

Ano to som sa tam snažil utajiť .... ID tam mám .. (ak sa nemeni vramci hostingu tak by malo byt spravne)

ale aj tak zobrazuje iba prvu stranku a na ostatne stranky hlasi tu chybu
(ked stranku premiestnim a DB premigrujem do adresaea domains/ha-atto.cz

Not Found

The requested URL /domains/ha-atto.cz/hydroizolace-strech-tekute-hydroizolace/ was not found on this server.

Neviem .. a ina cesta neexistuje? V inom tvare napriklad?

Roman Mondek, WEDOS, 05.02.2016 20:28:10

Dobrý den,

kontaktujte nás přes chat, zkusíme se na to podívat.

Strukrura ardesářů v článku

Petr Kielar, 02.08.2014 16:56:30

Dobrý den,
nerozumím struktuře adresářů, která je uvedena jako příklad na konci článku. Uvádíte tam:

www - v tomto adresáři pouze náš htaccess, nijak jej neměňte
www/domains/doména1.cz - první e-shop se svým htaccessem
www/domains/eshop.doména2.cz - druhý se svým htaccessem (na subdoméně)

V článku je ale uvedeno, že eshop se nahrává do adresáře "www/subdom/eshop". Není v tom rozpor?

Re: Strukrura ardesářů v článku

Miroslav Zdvořák, WEDOS, 02.08.2014 17:10:51

Dobrý den,

rozpor v tom není, protože fungují obě varianty. Jen je potřeba dát pozor, aby pro danou subdoménu v jeden okamžik existoval jen jeden adresář a to buď ve formátu www/subdom/subdomena, nebo případně ve formátu www/domains/subdomena.domena.tld, nikdy však oba najednou.

Martin Šíma, 07.11.2015 13:53:06

Dobrý den,

která varianta je "lepší"? Jsou naprosto identické? Nebo můžu třeba v budoucnu narazit na to, že kdybych vybral druhé řešení, dělal by se mi nějaký úkon snadněji?

Děkuji

Martin Dušek, WEDOS, 07.11.2015 14:05:01

Dobrý den,

ideální je mít jednotlivé (sub)domény a aliasy v adresáři www/domains. Tedy například www/domains/doména1.cz případně subdoména www/domains/eshop.doména2.cz.

Jde to i takto?

Lukáš Koběrský, 26.03.2012 23:48:58

Dobrý den, bude fungovat i instalace dvou CMS tak, že hlavní je instalován přímo do www/ a druhý např. do www/subdom/test/? Mám 2 domény nastavené jako alias a chci, ať se chovají zcela identicky, nyní mám vše instalováno ve www/. Chci dodělat testovací Joomla, kde bych zkoušel novou funkcionalitu dříve, než jí vypublikuji...

Děkuji za odpověď,

Koběrský

Re: Jde to i takto?

Petr Šťastný, WEDOS, 27.03.2012 08:29:35

Takto to fungovat nemusí, protože mohou kolidovat htaccess pravidla naše a obou systémů. Lepší je mít systémy oddělené dle našeho návodu.

Lukáš Koběrský, 27.03.2012 14:44:14

OK, omlouvám se, než to přenastavím, chci se něco ověřit. Mám u Vás mojedomena1.koncovka a mojedomena2.koncovka, obě se chovají identicky, tj. mojedomena2.koncovka je alis domény mojedomena1.koncovka. Stačí tedy, abych dal hlavní CMS nainstaloval do www/domains/mojedomena1.koncovka a je tím zajištěno, že mojedomena2.koncovka bude fungovat také? Abych to vysvětlil úplně jasně, nemůžu instalovat žádný systém do www/domains/mojedomena2.koncovka, protože mám jen jeden hlavní CMS na doméně 2. řádu.

Lukáš Koběrský, 29.03.2012 16:17:51

Dobrý den
snažil jsem se prenastavit systém dle návodu a dle předchozího ujištění z chatu zákaznické podpory (p. Jurík), bohužel jsem si akorát vše rozhodil a komplikovaně vracel systém do původní konfigurace obnovou z backupu. Jelikož ani p. Jurík na podpoře nemohl pomoci, a to jsme určitě řešili více než hodinu (část konverzace mohu na vyžádání zaslat e-mailem), doporučil mi, abych se zeptal touto formou. Věřím, že z této diskuse budou mít užitek i ostatní zákazníci a proto bych p. Šťastného rád požádal o odpověď. Budu proto specifikovat co nejpřesněji a z hlediska pojmenování domén obecně.

Výchozí body:
1) Mám registrovanou doménu hlavnidomena.cz a dále mám nastavený ve správě aliasů na webu klientského centra - webhostingu alias na doménu vedlejsidomena.cz
2) V adresáři /www/ mám standardní soubor .htaccess od Wedosu

Požadavky na finální konfiguraci:
1) Domény hlavnidomena.cz a vedlejsidomena.cz se mají chovat zcela identicky, tj. mělo by být např. zcela jedno, zdali zadávám www.hlavnidomena.cz, hlavnidomena.cz, www.vedlejsidomena.cz nebo vedlejsidomena.cz, tj. vždy průřezově přes obě domény stejné chování.
2) Na webhostingu chci, aby běžely 2 CMS systémy, v mém případě Joomla
3) Hlavní CMS systém pokrývá příklady uvedené v bodě 1) výše
4) Vedlejší CMS systém by měl běžet na doméně 3. řádu, řekněme na test.hlavnidomena.cz resp. test.vedlejsidomena.cz, tj. opět zcela identicky na hlavní doméně i aliasu

Zkoušené konfigurace (zkoušeli jsme jen se soubory index.html, aby se nemusel přeinstalovávat kompletní Joomla:
I) Konfigurace I:
a) Hlavní CMS instalován do /www/domains/hlavnidomena.cz, vedlejší CMS instalován do /www/subdom/test
b) Výsledek po zadání do prohlížeče: www.hlavnidomena.cz funguje, www.vedlejsidomena.cz hlásí "403 Forbidden", test.hlavnidomena.cz funguje, test.vedlejsidomena.cz funguje. Závěr - nefunguje alias na hlavním CMS :-(

II) Konfigurace II (na radu Vaší podpory):
a) Hlavní CMS instalován do /www/domains/hlavnidomena.cz, vedlejší CMS instalován do /www/domains/test.hlavnidomena.cz
b) Výsledek po zadání do prohlížeče: www.hlavnidomena.cz funguje, www.vedlejsidomena.cz hlásí "403 Forbidden", test.hlavnidomena.cz funguje, test.vedlejsidomena.cz hlásí "403 Forbidden". Závěr - alias nefunguje vůbec ani na hlavním, ani na vedlejším CMS :-(.

III} Konfigurace III (viz odpověď p. Šťastného na výše uvedený příspěvek):
a) Hlavní CMS instalován přímo do /www, vedlejší CMS instalován do /www/subdom/test
b) Výsledek - přiznám se, že nevím, celé se to chovalo podivně a neměl jsem více času si s tím hrát. Jinými slovy, nechovalo se korektně (minimálně na test.hlavnidomena.cz mi nešla administrace Joomla, která je fyzicky ukládána do adresáře /www/subdom/test/administrator

Jak tedy dále? Věřím, že mé požadavky jsou zcela standardní a řekl bych skoro nejběžnější, tj. požadavkem je mít více CMS na doméně s jedním nebo více aliasy. Předem děkuji za radu.

Petr Šťastný, WEDOS, 29.03.2012 16:37:37

Standardní požadavek to není, protože vy chcete mít identický web na více doménách. To s námi dodaným htaccessem nedokážete. CMS musí mít v každém případě v oddělených podadresářích (nic nesmí být přímo v adresáři www) a pak si musíte napsat vlastní htaccess pravidla, kde explicitně napíšete jaká doména má "skončit" v jakém adresáři.

Lukáš Koběrský, 29.03.2012 17:53:33

Děkuji za odpověď, nicméně mě příliš neuspokojila. Aspoň mi dala informaci typu "tudy cesta nevede".

Konkrétně píšete: "Standardní požadavek to není, protože vy chcete mít identický web na více doménách."

No a v tom se právě lišíme ve vnímání. Myslím si, že je to nejstandardnější požadavek ze všech požadavků. Koneckonců to píšete sami - když prokliknete z článku, kterým inzerujete webhosting: http://hosting.wedos.com/cs/webhosting.html
na slovo "alias" ve výrazu "1 alias zdarma", dostanete se na následující článek:
http://kb.wedos.com/a/162/webhosting-samostatne-weby-pro-aliasy.html

A hned v úvodu tohoto článku se píše:
"Za normálních okolností na na URL adrese aliasu zobrazuje stejný obsah jako na hlavní doméně webhostingu. Jednoduchým postupem lze však pro alias nastavit samostatný obsah."

Zveřejněná informace byla pro mě jednou z těch rozhodujících, proč jsem k Vám přešel od konkurence, jsem jinak nadmíru spokojen, ale tady jsem - zdá se - trošku narazil.

Takže si nejen myslím, ale jsem dokonce přesvědčen, že by Váš systém měl podporovat i ty "normální okolnosti", tj. identický web. Můžete, prosím, napsat článek jak .htaccess upravit, aby byl tento "normální" požadavek naplněn?

Tj., aby normální zákazníci jako já mohli normální vlastnost webhostingu, kterou inzerujete, normálně používat, aniž by se stali odborníky na editaci .htaccess? :-)).

Děkuji.

Petr Šťastný, WEDOS, 29.03.2012 18:41:45

Kombinace, kterou požadujete, je nestandardní. Chcete 2 domény s jedním shodným obsahem a 2 další domény (resp. subdomény, ale to není podstatné) s druhým shodným obsahem. Na to je nutné si vytvořit individuální pravidla v htaccess, aby server věděl, která doména má směřovat do kterého podadresáře.

Lukáš Koběrský, 29.03.2012 21:18:54

Asi nemá cenu v té výměně názorů pokračovat. Snadno bych mohl namítnout, že až doposud jste nikde nepsali, že na aliasu nejde provozovat 2 CMS systémy na 2 doménách shodným způsobem - jinými slovy Vaši argumentaci považuji za čistě účelovou.

Také bych mohl namítnout, že v mém příspěvku z 27.03.2012 14:44:14 výše, jsem vznesel dotaz, ten mi nebyl zodpovězen, proto jsem kontaktoval Vaši on-line podporu. P. Juríkem jsem byl ujištěn, že to jde (prosím, dohledejte si to, pokud mi nevěříte). S tímto ujištěním jsem se pustil do rekonfigurace, pak jsem strávil mnoho hodin času, měl jsem na webu výpadek mnoho hodin a nakonec se dozvím, že to nejde. P. Jurík se velice snažil, za to pochvala, ale nerozchodili jsme to. Jinými slovy, očekával bych, že teď s problémem pomůžete, navíc jsem přesvědčen, že ten požadavek standardní je a bude zajímavý i pro ostatní zákazníky.

Nu což, obrázek o Vaší ochotě jsem si udělal, to je život. Další odpověď nečekám a jdu studovat editaci .htaccess. Díky mě jste získali i bez provizního systému několik zákazníků, asi doporučení dávat přestanu.

Petr Fošum, 30.03.2012 09:23:59

Pane Koběrský, to že si neumíte nastavit htaccess je váš problém. Za tu dobu, kterou jste tu strávil dokazováním vlastní neschopnosti, jste těch pár pravidel mohl dát dohromady. Přece za 30 korun neočekáváte managed službu?

Aleš Obst, 23.10.2012 16:50:46

Petr Fošum, 30.03.2012 09:23:59 - Pane jo, tak to se těším, až budu něco řešit.

Upozorňuji na bod 7 na adrese http://hosting.wedos.com/cs/proc-k-nam.html

Ještě jednu odpověď tohoto typu najdu k nějakému dotazu a vrátíte mi peníze.

Majk, 16.09.2016 21:00:24

Naprostý souhlas...

Ondřej Šiman, 01.06.2012 15:31:59

Dobrý den,
chci se zeptat jestli jste problém vyřešil? Teď řeším něco podobného. Sice nemám problém s tím, že by 2 instance Joomly nefungovaly, ale vadí mi "nehezká" adresa u aliasu.
Kdybyste mi poslal upravený htaccess soubor byl bych Vám vděčný.

Přeji hezký den

Šiman Ondřej
osiman zavinac seznam tecka cz

Karel Šviha, 25.08.2012 22:01:39

No u wedosu jsem už velmi dlouho.
Mám aktivovaný alias hosting.
Primarni joomlu mam v adresari root subdomeny mam v adresari subdomains
a dalsi alias domeny mam v adreari domains.(kazda muze mit svuj .htaccess)
Vsechno chodi.
Jen jsem musel kvuli subdomenam v adresari /www trochu pomoci htaccess souboru.
Prikladam priklad.
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^shop.vksport.cz$
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/subdom/shop/
RewriteRule (.*) /subdom/shop/$1 [L]
to je nutne udelat pro kazdou subdomenu zvlast a pak vse funguje.

Martin Kakos, 03.06.2013 17:57:46

Karel Šviha: Bylo by možné zveřejnit celý .htaccess? Úspěšně mi Apache toto nastavení subdom ignoruje..
Vše řeší jen jeden zmíněný .htaccess (v adresáři www) a v subdoménách již žádné nejsou?
Díky!!

Anonim, 24.07.2013 19:26:56

Jde mi z toho hlava kolem.

.htaccess na subdomeně je také beze zmněn a nebo
ho prostě překopírují z hlavního na ostatní, jináč nebude viděn. Chápu to správně ??

Návod je skvělí, jen člověk moudrý pravděpodobně před samotnou objednávkou čehokoli, nejprve prozkoumá tyto diskuze. Lze tedy nepovený (zaplacený) pokus zálohovat,
zrušit a následně založit nový se správnou strukturou všech platných aliasů, řádů a pod (v ceně)??

..pokud vím tak Apache potřebuje znát celou adresu/cestu, tím pádem i zhodný obsah všude, proč to tedy měnit? a nebo co lze a komu reklamovat ?? Děkuji.

Ondřej Matouš, 13.11.2014 17:21:57

Dobrý den,
jsem v té situaci, že jsem první wordpress nainstaloval do /www, ale teď bych potřeboval nainstalovat další do subdomény. Jak mám přesunout stávající web do www/domains/mojedoména.cz? Díky :)

Martin Dušek, WEDOS, 13.11.2014 17:42:38

Dobrý den,

přesunout jej můžete pomocí FTP. K připojení můžete využít naše webové rozhraní: https://webftp.wedos.net/

Ondřej Matouš, 13.11.2014 18:58:55

Dobrý den,

přesunul jsem ty všechny soubory do té složky a nyní to ale nefunguje. Konkrétně /www/domains/ondrejmatous.cz
ondrejmatous.cz nyní nefunguje. Prosím o radu.

S pozdravem, Ondřej

Petr Říha, WEDOS, 13.11.2014 19:05:07

Dobrý den,

chyba 403 je popsána v našem článku zde: http://kb.wedos.com/webhosting/chyba-403.html

Může se jednat o absenci výchozího souboru (index.php či index.html) nebo chybu v právech.

Kdybyste měl stále problémy, tak nás prosím kontaktujte na chatu nebo přes kontaktní formulář a podíváme se na to.

Martin Šíma, 07.11.2015 14:06:17

Dobrý den,

ve výchozím stavu ve složce /www/ není žádný soubor, který bych měl při přesunu ponechat? Stačí tedy veškerý obsah této složky (který by měl náležet pouze instalaci phpbb fóra) pouze vzít a přesunout do nového adresáře podle instrukcí výše? Ujišťuji se raději předem, abych se pak vyhnul zběsilému vracení souborů a obnově funkčnosti fóra.

Děkuji

Zdeněk Malinka, 07.11.2015 14:09:53

Dobrý den,

pokud budete používat složku domains, měl by ve složce www být náš htaccess soubor.

S pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

Martin Šíma, 07.11.2015 14:20:33

Soubor .htaccess předpokládám, že si vytvořila přímo instalace mého fóra a pro správnou funkčnost bych ho měl přesunout do složky s doménou. Kde tedy najdu váš výchozí .htaccess soubor, který bych mohl do složky /www/ umístit?
Nejsem si jistý, jestli to správně chápu, takže děkuji za vysvětlení.

Zdeněk Malinka, 07.11.2015 14:28:36

Dobrý den,

htaccess najde níže v návodu a nebo je možné si ho obnovit v detailu webhostingu v menu nástroje

S Pozdravem
Gálik Martin, WEDOS

Martin Šíma, 07.11.2015 14:39:04

Pomocí tlačítka v nástrojích webhostingu jsem soubor úspěšně obnovil a web funguje i po přesunu souborů na FTP. Děkuji za toto jednoduché řešení i za rady.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS