Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Více IP adres - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Více IP adres

Rastislav Wartiak, 03.11.2010 11:34:57

Kdy plánujete umožnit více IP adres pro jeden VPS a jaká bude jejich cena?
Děkuji.

Re: Více IP adres

Petr Šťastný, WEDOS, 04.11.2010 07:06:16

Cena další 1 pevné veřejné IPv4 adresy byla stanovena na 100 Kč měsíčně. Objednávky lze učinit prostřednictvím kontaktního formuláře.

Fritt, 04.11.2010 07:22:37

Není cena příliš vysoko ? 100Kč za IP .

Petr Šťastný, WEDOS, 04.11.2010 07:28:21

Bohužel je potřeba s nimi neplýtvat.

Rastislav Wartiak, 04.11.2010 14:04:52

Kdyby šlo vyřešit kombinaci více SSL certifikátů na jednom portu HTTPS, tak bych další adresy nepotřeboval.

Petr Šťastný, WEDOS, 04.11.2010 18:29:36

To lze vyřešit jedině tím, že služby s různými certifikáty poběží na různých portech. Pokud to mají být neveřejné věci pro vás, tak to není problém. Pokud to mají být veřejné weby, tak to asi chcete mít všechno na portu 443, takže tam je potřeba více IP adres.

Další alternativa, pokud se jedná jen o subdomény jedné domény druhé řádu, je mít hvězdičkový certifikát *.mojedomena, pak vám stačí také 1 IP adresa.

Emanuel Komínek, 05.11.2010 21:31:13

U zahraniční konkurence mě sice IP stojí $1, ale je fakt, že o každou adresu docela tvrdě bojuji a dokládám její nutnost. Takže jít cestou vyššího poplatku taky není úplně špatný nápad.

Ale abych odpověděl p. Wartiakovi a doplnil p. Štastného, podívejte se, jestli by vám nepomohlo ještě SNI nebo SubjectAltName. Obě metody mají své nevýhody a nehodí se všude, ale za podívání se určitě stojí.

Podpora těchto technologií u klientů ale zatím není 100% a pro kritické aplikace se příliš nehodí.

Rastislav Wartiak, 08.11.2010 19:08:20

Děkuji za nápady, zkusím to u svých certifikátů.

Chápu, že IPv4 adres není moc. Kdybych si ale místo další IP adresy zaplatil samostatný modul VPS, tak mám za stejnou cenu nejen IP adresu, ale i CPU, RAM a HDD. Pak mi stačí sdílet disky a mám další výkon vlastně zdarma.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS