Automatická platba ze zálohy - fórum

Kategorie: Fakturace / Zálohový účet

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Automatická platba ze zálohy

Marek Uhrin, 02.12.2011 01:52:55

Dobrý den,

pokud jste o tom zatím neuvažovali, pak dávam ke zvážení, pokud o tom uvažujete, tak potom se velmi přimlouvám za následující:

Zálohovému účtu by velice slušela možnost, aby z něj bylo možné automaticky provádět platby za vybrané služby, minimálně za prodlužování domén.

Tedy, že by u domény bylo možné povolit nejen automatické prodloužení, ale rovněž automatickou úhradu ze zálohového účtu. V době blížící se expirace domény by byla zaslána klientovi zpráva (případně jako součást stávající výzvy k zaplacení?) s poznámkou, že je u domény aktivována automatická platba a doména bude automaticky prodloužena / uhrazena ze zálohového účtu například 14 dní před expirací, nebude-li do té doby automatická platba deaktivována.

V případě většího počtu domén je vážně obtěžující i několikrát týdně se stále hlásit do účtu a u každé jednotlivé domény pokaždé individuálně odklikat, že souhlasím se zaplacením ze zálohového účtu.

Ale další a velmi důležitý přínos, a to pro všechny bez výjimky, i když vlastní třeba jen jedinou doménu, je určitá pojistka, že kvůli opomenutí nespadne doména do ochrané lhůty. V případě většího počtu domén se to za stávajícího stavu opravdu může stát poměrně snadno.

Zdravím Vás
Marek Uhrin

Re: Automatická platba ze zálohy

Petr Šťastný, WEDOS, 02.12.2011 10:20:49

O tom jsme uvažovali, ale problém je, že toto je jen jedna strana mince. Také se může stát, že si nějaký zákazník u domény aktivuje automatické prodlužování (ať už úmyslně nebo prostě bezmyšlenkově zaškrtne nějaký checkbox), systém mu ji automaticky zaplatí a prodlouží, ale pak si zákazník vzpomene, že nic takového nechtěl, ať to ihned vrátíme zpět a vrátíme peníze - jenže to už nejde. Registrace a prodloužení domén je nevratný proces.

Takže tak jak to popisujete to dělat nebudeme, spíše uděláme jiné řešení - formulář pro hromadné prodloužení domén, kde zaškrtnete které expirující domény chcete prodloužit a hromadně se prodlouží.

Marek Uhrin, 02.12.2011 10:56:11

Proto jsem zmínil odeslání dopisu např. 14 před prodloužením s upozorněním, že doména bude za 14 dní automaticky prodloužena / uhrazena, pokud u ní nebude do té doby automatická platba deaktivována. Ale konečné řešení záleží samozřejmě na Vás. Z praxe Vám však mohu potvrdit, že automatická úhrada je obrovská úleva a navíc jistota, kterou hromadné zaklikávání nenahradí. Ale jak už jsem napsal, konečné řešení je na Vás, já budu rád za jakékoliv, byť i částečné ulehčení.

Jindrich Sarson, 21.02.2013 12:19:24

Naprosto souhlasím s žadatelem - já teď u jiného registrátora o doménu přišel - jednalo se o německou doménu a tam ani není ochranná lhůta. Také mě obtěžuje neustále ruční prodlužování, spousta služeb funugje na základě automatického placení, nechápu proč u domén to není možné.

Jan Havel, 29.03.2013 08:38:03

Jsem dalsi hlas, PRO automaticke platby.

Jako firma mame par polozek, ktere je nutno platit kazdy mesic. Napriklad VPS. Predpokladam ze vetsina lidi si nekupuje VPS jen na mesic, ale kdyz server prestane fungovat kvuli neuhrazeni platby muze nastat velky problem.

... predstavte si ze by Vam nekdo odpojil vsechen internet kvuli neprobehlemu inkasu ...

Podobny problem jsou pro nas VPS. Alejspon kdyby jste je hned nevypinali, kdyz neni zaplaceno a jsou na zalohovem uctu penize.

Jsem urci pro automaticke platby ze zalohoveho uctu.

Dekuji za vysliseni.

Marek Uhrin, 21.05.2013 14:41:46

Dobrý den,

jen jsem chtěl poděkovat a pochválit zvolené řešení, kdy je možné libovolně si nastavit podmínky pro prodlužování různých služeb dle libosti uživatele. A to jak formou výchozího nastavení pro různé služby odděleně, tak individuálně v případě domén pomocí organizování do složek.

Ať si každý vyzkouší a zhodnotí zvolené řešení sám, ale já za sebe moc děkuji a upřímně chválím!!!

Zdravím Vás
Marek Uhrin

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS