Nejde žádná instalace Joomla - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

instalace v joomla

slavek, 05.09.2012 16:10:55

Dobrý den, prosím o radu nacpal jsem do webzdarma joomlu 1.5 instalací jserm se prokousal, ale ted mi nejde nahrát žádný balíček na instalaci...tapetu jsem nahrál přes ftp ale phocu nevím jak....vždy to hodí:It was not possible to copy the selected file.
JInstaller::install: Failed to copy file: /3w/wz.cz/r/regina-fight/tmp/install_50475d41a576b/front/controller.php to /3w/wz.cz/r/regina-fight/components/com_phocagallery/controller.php

Nejde žádná instalace Joomla

David Zelenka, 30.11.2011 18:20:22

Na novém VPS Fedora 14 ISP v ISPConfig jsem přidal nového uživatele, přihlásil se pod ním přidal doménu, databázi, FTP uživatele.
S ním se připojil k ftp a přenesl libovolnou instalaci joomla a nainstaloval jí vše OK.
Problém vždy nastane pokud chci do úplně čisté a nezměněné nainstalovat libovolnou komponentu, plugin, nebo jazykový balíček. Vždy to skončí stránko 500 Internal Server Error. Jinak jde přidat článek přepnout stránku do offline apod.
Zkoušel jsem zakomentovat Options +FollowSymLinks v htaccess a stále stejné.
Výpis z log. error:
[Wed Nov 30 18:09:00 2011] [error] [client 178.255.168.14] File does not exist: /var/www/domena.cz/web/favicon.ico
atd. neustale File does not exist.
Napadá někoho něco, prosím.

Re: Nejde žádná instalace Joomla

karel, 14.12.2011 22:32:48

1) než zapnete ihned v čisté instalaci .htaccess, již byste měl mít systém odladěný (doinstalované potřebná rozšíření, atdd...)

2) máte-li problém s instalaci rozšíření, zkuste zapnout FTP vrstvu - pravděpodobně máte problém s právama k souborům/složkam

3) existuje soubor /var/www/domena.cz/web/favicon.ico ?

Vyřešeno

David Zelenka, 17.12.2011 00:57:11

Děkuji Vám Karle za rady, vyřešil jsem již vše před týdnem přeinstalací VPS z Fedory ISP na Ubuntu Server a ručním nastavením, vše je již OK. I tak díky.

K problému
- Stejnou chybou končili i weby s htaccess.txt které tady na hostingu fungujou bez problému
- FTP vrstvu jsem zkoušel i když nerad, zprovoznil ale bez úspěchů
- Soubor existoval i když v logu byly tato varování.

Předpokladám chyba byla u mě v právech FTP a nechtěl jsem to řešit nejistě, přechod na Ubuntu nebo Debian byl stejně pro mě očekáván.
Stejný postup v přidávání, také ISPConfig a Filezilla a vše funguje OK s VPS a Wedos MAX spokojenost.
Díky

Pavel Šíma, 18.12.2011 21:14:44

Dobrý den, mam ten samy problem...uz pri instalaci cestiny to pri 90% nahravani spadne s touto chybou. Ten samy problem mam i pri nahravani fotek na jinem projektu v tom samem VPS, tam to ale obcas probehne obcas ne s tou samou chybou. Proto vim, ze to neni nastavenim opravneni.

Petr Smetana, WEDOS, 19.12.2011 10:43:57

Dobrý den,

zkusil bych navýšit časový limit pro běh skriptu, případně MaxRequestLen u mod_fcgid. Mohlo by to též být i limitem u uloadu souboru.

Pavel Šíma, 19.12.2011 10:57:54

jedna se o soubor 250kB, cas je nastaveny na 30 a velikost souboru na 2M, tady by problem byt nemel.

Petr Smetana, WEDOS, 19.12.2011 11:03:49

Jakou chybu Vám to vrací? Co říká error_log?

MaraXa, 18.01.2012 11:06:22

Easy oprava staci pridat a nastavit FcgidMaxRequestLen a jede to.

B. Rektořík, 01.03.2012 16:20:38

Tato oprava funguje. Měl jsem stejný problém na phpBB3 se vkládáním příloh a obrázků - po přidání výšeuvedené direktivy to jede.

Postup:
spustit IP Config, volba Stránky - doména - Volby a do pole apache Direktivy přidat toto:

FcgidMaxRequestLen 2000000

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS