Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'MySQL - práva k databázi' - fórum

Ke každé MySQL databázi v rámci webhostingu jsou zřízeni 2 databázoví uživatelé, kteří se liší přístupovými právy.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

odpojení databáze

Ondřej Zlesák, 06.11.2017 10:15:41

Dobrý den,
mám problém jako předešlý dotaz.Potřeboval jsem změnit všechny přístupová hesla-jelikož mi to někdo dělal,tak má heslo a přístup ke všemu a to jsem chtěl změnit,aby k tomu neměl už žádný přístup.Při změně hesla jsem si zřejmě odpojil databázi a web nefunguje.
Prosím jak vše změnit aby to znovu vše fungovalo a při tom jsem změnil přístupová hesla.
Předem díky za odpověď

Re: odpojení databáze

Roman Mondek, WEDOS, 06.11.2017 10:38:21

Dobrý den,

napište nám přes chat nebo kontaktní formulář, podíváme se na to.

Databaze

Martin Palka, 29.10.2017 17:55:20

Dobrý den jde nějak zjistit předešlé heslo které bylo na databazi? Omylem jsme ho změnil a teď mi nefunguje web jelikož vše je v bugu a PHP my admin je nefunkční, děkuji.

Re: Databaze

Roman Mondek, WEDOS, 30.10.2017 08:38:48

Dobrý den,

obvykle jde zjistit z konfiguračního souboru webu.
Hledejte soubory s názvem wp-config.php, nebo configuration.php, nebo settings.inc.php nebo podobné. Pokud nenajdete, napište nám přes chat nebo kontaktní formulář a pomůžeme vám.

Re: Databaze

Martin Palka, 30.10.2017 20:11:59

Dobrý den, raději mi pomozte .

jde přistupovat k DB z venku?

Robert Starosta, 03.01.2016 10:52:16

Dobrý den, je možné se připojit k DB z lokálního počítače? Konkrétně jsem chtěl načíst data do Excelu. Pokud ano, tak jaká je adresa? - wm44.wedos.net vypadá, že z venku přístupný není. Nebo to se řeší jinak?

Re: jde přistupovat k DB z venku?

Jakub Sassmann, WEDOS, 03.01.2016 11:23:10

Dobrý den,

databáze je přístupná pouze z webhostingu. Z bezpečnostních důvodů se k ní nelze připojovat zvenku (nelze ani individuálně, dočasně či za příplatek, nelze to ani z virtuálních či dedikovaných serverů u nás).

redakční systémy a přidávání tabulek

Robert Starosta, 03.01.2016 10:44:34

Jen bych chtěl doplnit, že řada pluginů redakčních systémů i fór (WordPress, phpbb) si vytváří tabulky, takže by je nešlo nainstalovat s omezenými právy (uživatel web).

SQL příkaz SELECT * FROM INTO OUTFILE

Jan Hála, 26.08.2015 09:05:12

Dobrý den, pokud dám provést tento příkaz - SELECT * FROM .. INTO OUTFILE '/www/..' FIELDS ENCLOSED BY '|' TERMINATED BY ',' ESCAPED BY '' LINES TERMINATED BY '\r\n' - databáze zahlásí nedostatečná práva. Jak mám tento problém vyřešit?

Re: SQL příkaz SELECT * FROM INTO OUTFILE

David Cigánek, WEDOS, 26.08.2015 10:04:11

Dobrý den,

tento příkaz nelze na našich databázových serverech použít. Slouží k práci s lokálními soubory na databázovém serveru a vzhledem k tomu že databáze nesdílí diskový prostor s prostorem webhostingu, je tento příkaz nepoužitelný.

tabulky databáze, relační databáze a relace

tomas, 07.01.2013 16:21:32

Prosím vás jaká je přesná definice tabulky databáze, relační databáze a relace.

ReadOnly Databáze

JM, 12.03.2012 22:13:39

Dobrý den,

bylo by možné jednu databázi nastavit jako read only ?

Děkuji, JM

Re: ReadOnly Databáze

Petr Šťastný, WEDOS, 13.03.2012 09:44:15

Možné to není, na webhostingu nelze nijak upravovat předem daná přístupová práva.

Oprávnění

Honza H., 08.02.2012 22:11:47

Dobrý den, je možné nastavit uživatelské oprávnění SUPER (kvůli některým operacím v databázi)? Díky za odp.

Re: Oprávnění

David Cigánek, WEDOS, 09.02.2012 09:10:41

Dobrý den,

toto možné není.

Pokud máte potíže s nějakým konkrétním dotazem (například CREATE VIEW), lze jej často s určitými úpravami provést i bez těchto oprávnění.

Honza H., 09.02.2012 15:49:37

Děkuji za odpověd. Jedná se o CREATE PROCEDURE, což pravděpodobně nepůjde.

Petr Šťastný, WEDOS, 10.02.2012 04:18:19

U tohoto příkazu uveďte parametr DEFINER, bez toho vám vytvořit nepůjde. Viz. dokumentace.

Společný uživatel

Jan Kolena, 10.10.2011 15:37:41

Dobrý den,
lze mít vytvořeného jednoho univerzálního uživatele, který by měl práva ke všem mým databázím?

Re: Společný uživatel

Petr Šťastný, WEDOS, 10.10.2011 15:38:36

Ne, to na webhostingu možné není.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS