Zatuhnutí VM při "reboot" - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / KVM

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Zatuhnutí VM při "reboot"

Jan Kratochvíl, 07.10.2011 09:45:08

Lze to obejít, ale trvá to již mnoho měsíců, nejspíš odjakživa, kdybyste něco viděli v lozích KVM serveru apod.:

Cca 1x za měsíc je update kernelu (ScientificLinux-6.1), tak dam uvnitr VM "reboot", ale zůstane to mrtvé. SSVNC se nepřipojí, zůstane viset a pak napíše nějakou chybovou hlášku (nepoznamenal jsem si, něco typu "timeout"). "hard reset" tlačítko na webu také visí. Pomůže jen tlačítko "vypnout" (a pak "zapnout").

IIRC když po naběhnutí dám brzy nový "reboot", tak ten se již přebootuje OK. Problém nastává, jen když VM běžela dlouhodobě (~měsíc).

vm624 (46.28.109.124), naposledy dnes cca 6:00 CEST.

Re: Zatuhnutí VM při "reboot"

Petr Šťastný, WEDOS, 07.10.2011 09:49:46

Ano, tento problém zde je a jeho příčina nám není známa. Je to nějaký problém přímo v technologii KVM (možná v kombinaci s námi používaným hardwarem a OS). Žádné logy nic nehlásí, je zaseknutý zámek na příslušném VPS. Většinou se to po nějaké chvíli spraví, občas musíme použít násilí.

Re: Zatuhnutí VM při "reboot"

Tomáš Mráz, 07.10.2011 14:02:02

Ano, mám stejný problém s CentOS 5 virtuálem. Jako workaround snad funguje použít poweroff a poté zapnout virtuál přes web. Není pak nutné násilně vypínat VM přes web, což někdy ani nešlo a musel jsem kontaktovat helpdesk.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS