Diskuze ke článku 'Přejmenování webhostingu' - fórum

Podrobný popis všech náležitostí týkajících se přejmenování webhostingové služby

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

domena

Andrea Baurová, 03.03.2017 17:18:47

Dobrý den,

poprosím o radu , jsem lajk. Chci změnit hlavní doménu na alias a pak ji zrrušit abych mohla vložit jiný alis :-) do kolonky "zadejte nový název" napíšu tu hlavní doménu kterou chci ?
Děkuji za odpověď

Re: domena

Roman Mondek, WEDOS, 03.03.2017 17:55:48

Dobrý den,

ano, přesně tak.

Přejmenování webhostingu

David Horník, 03.03.2017 03:50:58

Zdravím,
abych byl v obraze, při přejmenování webhostingu,
se adresa zmeni z "adresa111.eu" na "adresa222.eu" ?

Momentalne mám totiž koupenou doménu .eu a k tomu webhosting, tak se chci ujistit že toto je to co hledám.
Děkuji za odpověď.

Re: Přejmenování webhostingu

Lukáš Dalibor, 03.03.2017 05:28:21

Dobrý den,

Ano, takto se změní název webhostingu, nikoliv ovšem název domény. U domény po jejím zaregistrování již název měnit nelze. A právě na doméně nasměrované na daný webhosting a jejím názvu závisí to skrze jakou adresu se budete k webové prezentaci připojovat.

Alias

Alena Mandíková, 04.05.2016 21:42:04

Dobrý den,
potřebovala bych z aliasu vytvořit primární doménu a z hlavní domény alias. Můžete mi, prosím, poradit, jak mám postupovat?

Děkuji.

Re: Alias

Roman Mondek, WEDOS, 04.05.2016 21:44:41

Dobrý den,

domény jsou si na webhostingu rovnocenné, není potřeba rozlišovat hlavní a vedlejší. Pokud byste přesto chtěla webhosting přejmenovat, lze to podle návodu:
http://kb.wedos.com/cs/webhosting/prejmenovani.html

Nejprve odeberte alias, který má být názvem webhostingu, pak přejmenuje webhosting, a pak přidejte původní doménu jako alias. Nebo nás kontaktujte přes chat po přihlášení do https://client.wedos.com/

Alena Mandíková, 05.05.2016 08:40:51

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď.

Přejmenování webhostingu

Michal Vinter, 14.04.2014 17:00:12

Dobrý den,

potřebuju přejmenovat svůj webhosting podle nové domény. Vyplnil jsem požadovaný formulář a webhosting se přejmenoval, ale na dané stránce není dostupný žádný obsah, jen Vaše defaultní stránka. Už jsem to jednou dělal a vím, že musím ještě něco donastavit, ale nevzpomenu si co. Díky MV

Re: Přejmenování webhostingu

Ondřej Jaroušek, WEDOS, 14.04.2014 17:09:16

Dobrý den,

nasměrování domény na Váš webhosting provedete ve Vašem zákaznickém účtu v menu Domény - zvolíte konkrétní doménu - poté v levém menu vyberete Nastavení DNS záznamů služby. Zde zvolíte webhosting a potvrdíte. Nastavení záznamů se projeví do 1 hod.

Převod domény

Vojtěch Dvořák, 25.02.2014 13:54:47

Požadavky na nový název webhostingu:
2. musí existovat doména, podle které chcete nastavit nové jméno (pokud je zaregistrována u nás, musí být ve stejném uživatelském účtu)

Pokud to chápu správně, tak je to problém. Jsem v situaci, kdy jsem si koupil hosting pro doménu xy.cz, který jsem ale nakonec nepoužil. Takže jsem se rozhodl použít tento volný hosting pro doménu mého klienta, který ji má ale registrovanou u vás. Z vašeho návodu mi vyplývá, že bych musel převést klientovu doménu pod svůj účet. Je to tak, nebo je i jiná možnost?

Re: Převod domény

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 25.02.2014 14:00:39

Dobrý den,

pokud pro někoho budete dělat stránky na vašem hostingu je lepší aby jste měl i přístup k nastavení domény.
Majitel domény (váš klient) může přesunout doménu na váš zákaznický účet, tím se nezmění ani vlastník domény ani fakturační údaje u domény, ale vy bude moci nasměrovat doménu na náš nebo jiný hosting.

Návod na přesun služeb mezi účty najdete zde
http://kb.wedos.com/presun-mezi-ucty.html

taky nejspíš budete potřebovat přejmenovat webhosting http://kb.wedos.com/webhosting/prejmenovani.html

Alias

Petr Šíp, 28.01.2014 15:01:43

Zdravým, rozumím tomu dobře, že když mám u svého webhostingu uzivatel@mujwebhosting.eu nastavený alias uzivatel@mujwebhosting.cz chovají se jako jedna schránka? Nebo musím emaily z jedné schránky do druhé přesměrovat? Děkuji

David Cigánek, WEDOS, 28.01.2014 15:08:23

Dobrý den,

ano, rozumíte správně, jedná se o jednu a tu samou schránku.

staré emaily?

Tomáš Příkrý, 27.12.2013 00:11:33

Dobrý den,jestli jsem to dobře pochopil, dojde k automatické změně všech emalů (změna doménového jména)... chci se zeptat jak to bude tedy fakticky fungovat,pokud mám v současné době založené 3emailové účty, jak to bude vlastne v budoucnu....

je mi jasne, ze se email@domenastara.cz prevede na email@domenanova.cz, ale tim padem musim vsem svym konktakum preposlat ze doslo ke zmene emailu, ne? protoze emaily poslane na email@domenastara.cz uz nebudou funkcni, je to tak? resp.pokud mam tech schranek vic kam budou chodit ty emaily?

Snad jsem to nejak vysvetlil,trochu jsem se do toho zamotal...

Díky za odpoved...

Re: staré emaily?

Daniel Dubravec, WEDOS, 27.12.2013 08:29:39

Dobrý den,

přejmenováním webhostingu se změní také všechny schránky. Musíte buď rozeslat kontaktům informaci o změně schránky nebo to můžete vyřešit například pomocí přesměrování emailů.

Další možnost je, pokud na tom webhostingu nepoužíváte alias, přidat starou doménu jako alias, emailové schránky email@novadomena.cz a email@staradomena.cz se poté chovají jako jedna schránka.

bez výpadkové prohození hl. domény a aliasu

Cosimo, 02.03.2013 22:13:32

Máme k wedos přehlášen webhosting a další doménu, která slouží jako její alias.
Nicméně potřebujeme primárně používat email s názvem domény aliasu. Nezbývá tedy, než jejich postavení prohodit a z aliasu udělat hlavní doménu hostingu. A ze současné hlavní naopak alias.

Když tedy máme obé u wedosu, je možnost provést popsané prohození bezpečně bez výpadku chodu stránky současné hlavní domény, z níž se pak stane alias?

Re: bez výpadkové prohození hl. domény a aliasu

Petr Smetana, WEDOS, 03.03.2013 10:47:50

Dobrý den,

neměl by to být problém. Alias stračí odebrat. Změnit v detailu webhostingu v nástrojích jeho název a následně přidat původní doménu jako alias. Následně by se cca do 20 minut měla změna projevit. Pokud chcete mít jistotu, mohou to za Vás provést technici. Stačí nám napsat přes kontaktní formulář.

https://hosting.wedos.com/cform.html

Cosimo, 03.03.2013 16:18:07

Díky za odpověď, musím ještě počkat na zítřejší souhlas klienta.
Jestli těch 20min. hrozí výpadek, provedl to pak raději v nočních hodinách.

Kdybych to prováděl sám. U políčka "zadejte nový název" máme nechat políčko "upravit DNS", když už jsme na DNS wedosu, volné, nebo jej naopak máme zatrhnout?

Stejně tak v krocích nejdříve odebírání a poté přidávání aliasu – mají se "upravit DNS" po každé z dílčích změn?

Petr Smetana, WEDOS, 03.03.2013 17:53:28

Dobrý den,

na nastavení DNS sahat vůbec nemusíte, pokud je již alias směrován na současný webhosting.

Překlep

Pavel, 03.10.2011 22:24:10

V druhém odstavci máte překlep:
Proto zbytečně nepřejmenovávejte webhosting jen proto, že chcete "prohodit" hlavní doménu s nějakým aliasem, aniž by byla důvodem výměna ***domém(n)*** kvůli e-mailovým schránkám.

Re: Překlep

René Fochr, 30.11.2013 00:05:23

Zajímavé že sis nevšiml a také nepřipomněl překlepu zde "Když tedy máme (OBÉ) u wedosu" Ty punťo

Re: Překlep

újčav, 27.05.2015 12:13:32

ty se nauč česky a podívej se, co je zpodstatnělý tvar, punťo :)

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS