mojeID - fórum

Kategorie: Webhosting / Obecné dotazy

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Moje ID vs Facebook

Daniel Bělka, 22.07.2015 15:13:42

Moje ID vs Facebook

Původně mělo rychlé a jednotné přihlášení (včetně registrace) zajistit Moje ID,což je služba provozovaná združením CZ.NIC které je správcem domény .cz a provozovatelem služby Moje ID.
K této službě se však většina stránek nepřihlásila.

V dnešní době je velkým konkurentem Facebook, přes který lze provést rychlé
přihlášení i rychlou registraci. Většina uživatelů používá Facebook, i to je důvodem proč právě Facebook, je používanější než Moje ID.

Facebook nabízí i další služby oproti tomu MojeID nic dalšího nenabízí.
MojeID mělo být revolučním projektem umožnujícím elektronický podpis, i výměnu různých průkazů. Nic z toho však dodnes nefunguje. Objevují se i spekulace že MojeID sleduje bez vědomí uživatele pohyb na internetu.

Já sice MojeID mám, ale nevyužívám ho. K rychlému přihlášení používám buď Facebook (na stránkách, které to dovolují) nebo LastPass (správce hesel), který si přihlašovací údaje pamatuje za mně.

Re: Moje ID vs Facebook

vlazy, 22.07.2015 17:31:50

Podle mne to celé "pitomé" MojeID byl pouhým výkřikem do tmy ze strany firmy CZ.NIC která tento nesmysl provozuje. Přes veškerou snahu to rozšířit na mnohé internetové služby se jim to příliš nepovedlo. Důvodů může být několik. Ne každý je ochoten dávat k dispozici nějaké firmě CZ.NIC svoje osobní údaje. Pro asi většinu lidi tato služba nemá příliš velký význam a užitek. Jsou tu i jiné rozšířenější služby které jde využít na přihlašování na internetu jako např. zmíněný Facebook. Navíc je to pouze ryze česká služba která má uplatnění pouze na českém internetu, ale internet není záležitost pouze česká.
Ohledně toho sledování lidí na internetu přes MojeID bych to jednoznačně nevyloučil a to i přes to, že CZ.NIC to asi bude To MojeID už existuje docela dost dlouho a prozatím se popírat.
tento "paskvil" nedokázal dostatečně prosadit a rozšířit a tak to snad brzy zkrachuje.

mojeid

samoska, 24.12.2012 15:47:20

Tato služba je hamižná a vyžaduje zadání velmi citlivých osobních údajů! Nenechme si takto s*át na hlavu! www.petice24.com/mojeid a rozešlete to dál ať se to doví a nasbírejme aspoň 20000 hlasů, ať si nás všimnou média a veřejné orgány! Podepište to prosím všichni.

MojeID = ztráta soukromí

Anonymousyxxyx, 19.10.2012 14:17:20

Moje ID sleduje hlavní věc o které veřejně nehovoří a tou je kontrola pohybu na internetu. Když neco někde koupíte, něco někam napíšete apod. tak díky mojeID bude druhá straně přsně vědět kde jste byl. Je to stejné jako by jste si přicvakli na krk obojek s GPS chipem a druhá strana tak měla kompletní obrázek o tom kde se momentálně nacházíte a kde jste se nacházeli třeba před týdnem. Jde o totální ztátu soukromí. Chce se mi z toho nápadu na mojeID blejt. Nechápu ty lidi kteří dobrovolně poskytují osobní informace na internet pod lesklou hlavičkou (jedno přihlášení, jedno heslo, jedno jméno) Pokud si člověk neumí zapamatovat 3,4 hesla která používá spolu s nicky tak ať raději internet nepoužívá. Doufám že těch hlupáků kteří poskytnout dobrovolně údaje do moje ID bude co nejmíň aby systém neměl možnost fungovat. Taky doufám, že na to ti naši tataři nevymyslí zákon aby to bylo povinné. Protože v takovém případě pak zbohem demokracie. MojeID a podobné systémy = kapitalizmus

Re: MojeID = ztráta soukromí

vlazy, 19.10.2012 20:28:08

Naprosto souhlasím. To mojeID už existuje nějakou delší dobu (víc jak rok) a je vidět, že jeho provozovatel CZ.NIC za tu dobu nedokázal přesvědčit nebo nějak nalákat mnohé provozovatele internetových služeb aby tuto blbost zavedli. To samozřejmě o tom mojeID něco svědčí. Svědčí to to, že mnozí to považují za blbost a zbytečnost. Za těchto okolnosti se rozhodně nemůže jednat o nějaké pohodli v podobě jednoho přihlášení, jednoho hesla, jednoho jména. Jsem přesvědčen, že to s časem kvůli nedostatečnému zájmu zanikne.

mojeID

vlazy , 03.09.2011 15:12:55

Na facebooku jsem si všimnul vašeho vyjádřeni ohledně mojeID
"Datacentrum WEDOS Bohužel je to tak. mojeID je naprosto zbytečná věc, jenže CZ.NIC ji prezentuje jako naprosto revoluční projekt, bez kterého se přestane točit svět, a kdo ji nemá, ten je špatný a bude potrestán. My mojeID nechceme, jeho implementace by byla ztráta času a nic by to ve skutečnosti nikomu nepřineslo (kromě uspokojení CZ.NICu)."
Je to velmi dobrý názor na mojeID se kterým se dá bez výhrad 100% souhlasit. Nedejte se ovlivnit různými lákadly kterými CZ.NIC láká k zavádění toho jejích mojeID, např. tím, že platí nějaké provize za každého nového uživatele mojeID kterého někdo naláká nebo nějak přinutí k registraci do toho. Byl by to velmi nerozvážný krok který by vám mohl uškodit tím, že by jste kvůli tomu asi ztratili některé klienty a nezískali tolik nových. Pokud by vás CZ.NIC nakonec dokázal nějak zblbnout a přesvědčit k zavedení mojeID tak to zaveďte pouze jako jednu z přihlašovacích alternativ, tak jak to má např. vaše konkurence web4u na http://www.web4u.cz/rid/1264/cs/klientska-sekce/auth/login. Myslím, že alespoň prozatím není žádný rozumný důvod k zavádění mojeID nebo jiných podobných blbosti.

Re: mojeID

Petr Šťastný, WEDOS, 04.09.2011 10:13:40

Děkujeme za názor. My mojeID skutečně neplánujeme, nemá to smysl. Jedině že by v budoucnu umělo něco více.

Podobně je to ze strany CZ.NICu ohledně DNSSECu. Ne že by DNSSEC byl špatný, ale je CZ.NICem agresivně propagován jako dokonalý, nejlepší a kdo jej nepoužívá, tak je ve velkém nebezpečí (kampaně typu "zeptejte se svého ISP, proč nepoužívá DNSSEC"). Jenže CZ.NIC už k tomu nějak zapomene říct, že to má také nějaké nevýhody, rizika a potenciální problémy, které mohou při neodborném používání způsobit více průšvihů než obyčejné napadení nezabezpečené domény útočníkem.

Více jsme se o tom rozepisovali zde:
http://datacentrum.wedos.com/a/175/co-je-jak-funguje-dnssec.html

Adriáno Kováč, 16.12.2011 10:08:47

prehnana jesitnost zvadli to jini a mensi
a kdyz mam nekam prejit tak dam prednost komfortu a ten kdyz uz nic jineho mojeid ma
hlavne ze mate ISO no to nam je platne a ISDOC je dalsi kapitola

vlazy, 16.12.2011 11:55:33

Dovolím si nesouhlasit, že v případě odmítání mojeID se jedná o ješitnost a zvládnutí zavedení tohoto nesmyslu. Taky si nemyslím, že by mojeID přinášelo nějaký komfort. Kdyby se to používalo všude tak možná ano. To mojeID už existuje nějakou delší dobu a nějak se do jeho zavádění internetové služby příliš nehrnou. Asi dobře vědí proč. Zavedením mojeID jako jediného způsobu pro přihlášení by asi naštvali dost uživatelů. MojeID je českou službou a asi se dá těžko předpokládat, že by ho začaly používat i zahraniční internetové služby které také používá dost lidí z Česka. Můj názor je, že to nemá příliš velkou budoucnost a s časem to možná zanikne pokud si CZ.NIC nenajde něco jak do toho přinutit naprostou většinu internetových služeb.

člověk v internetu, 05.06.2012 06:07:26

Doklikal jsem se sem přes vyhledávač Google, když sem hledal rozumný lidi co nežerou všechno co jim je podstrkováno.

Taky si myslím, že tenhle projekt mladíků je zbytečnej a nezajmavej. Navíc to působí dojmem sběru dat za účelem prodeje a šíření dalším "spammérům". Já fakt nechci dostávat na mobil vnucovačky nebo je poslouchat v mobilu, taky nechci si nechávat plnit email bordelem i poštovní schránku chci mít taky bez vnucovaček. Věřím tomu, že kdyby se na ně ISP nevykašlali, tak by prosazovali, aby každý počítač měl pevnou veřejně přístupnou IPv4 a neměnící se IPv6 adresu.

Pokud se má a chce se člověk identifikovat, tak může použít certifikát (digitální podpis) vystavený zdarma vládou státu každýmu svému občanovi bez nějakých věkových diskriminací a všelijakýho omezení. Když se na ten internet vláda, úřady a organizace vetřeli, aby odchytávali novodobé Jánošíky, tak by elektronický podpis měl být k dispozici a zadarmo už kvůli volbám a šetření státní pokladnice.

To je jako s tím vnucování facebooku na komentáře. Na serverech kde se to objevilo, že tam jinak nejde diskutovat se prostě neukazuju, sem si jednoduše vygooglil stránky s podobným zaměřením. Já fakt ten facebook nepotřebuju, jsem už dávno dospělej a z pískoviště jsem vyrostl.

Re: mojeID (Facebook)

vlazy, 05.06.2012 10:28:33

Naprosto s tebou souhlasím, že to mojeID, facebook a jiné podobné nesmysly jsou k ničemu. Je to dobré tak možná pro lidí v pubertálním věku kteří na takové "blbosti" letí a myslí si, že bez toho nelze žít. To mojeID přežívá většinou proto, že na to lákají internetové služby za peníze které jim za každého koho jim do toho přivedou platí provizi. Ještě, že WEDOS jim na to neskočilo. Kdyby to bylo něco dobrého a pro uživatelé internetu užitečného tak by to bylo už dávno rozšířené mnohém více a to i bez těch provizí kterými do toho CZ.NIC láká.
Pokud se jedná o Facebook tak tam sice firma WEDOS vlezla což trochu chápu, protože i tam chtějí hledat zákazníky. Jinak je ale dobře, že kvůli facebooku neuzavřeli žádné jiné komunikační a diskuzní kanály, tak jak to naívně dělají mnohé jiné firmy.

Jan Pobořil, 17.01.2016 13:51:46

A co MojeID jako držitel kontaktu domény? Tam je naopak docela praktické, že napříč registrátory stačí udržovat jen jeden kontakt, navíc v poměrně pohodlném rozhraní. Také je dobré, že s jeho použitím se dá více osobních údajů skrýt z veřejného registru.

Co brání tomu, abych u domény registrované u Wedos mohl přiřadit kontakt jiný než registrovaný u Wedos?

vlazy, 17.01.2016 14:52:07

Na tom mojeID nevidím nic praktického. Je to pouze útok na soukromí lidi kteří si to často možná ani neuvědomují. CZ.NIC chce mít lidi pod kontrolou a sledovat je kde se všude registruji, přihlašují atp. a kdo ví k jakým účelům to pak zneužívají. Prostřednictvím toho mojeID se sice dá skrýt osobní údaje z veřejného registru .cz domén, ale bohužel ne všechny (jméno) což je k ničemu. Jsem rád, že firma WEDOS nepodlehla "nátlaku" ze strany CZ.NIC a nezavedla povinné používání toho mojeID. Nedovedu si představit jak bych mohl být zákazníkem této firmy kdyby mne nutila přihlašovat se k jejích službám přes tento nesmysl.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS