Ukládání rozepsaného e-mailu - fórum

Kategorie: Webhosting / E-maily

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Ukládání rozepsaného e-mailu

Lukáš Procházka, 31.08.2011 13:18:31

Dobrý den,

Používám ne e-maily Thunderbird. Vše funguje jak má až na jednu věc - ukládání rozepsaných e-mailů. Poradí někdo, jak a kde mám co nastavit, aby se mi e-maily ukládaly? Zkoušel jsem to i v administraci webmailu ale tam mi to také vyhazuje hlášku: "zpráva nebyla uložena".

Děkuji za pomoc.

Re: Ukládání rozepsaného e-mailu

David Cigánek, WEDOS, 31.08.2011 13:58:12

Dobrý den.

Zde záleží na tom, jakým způsobem s e-maily pracujete.

Pokud si zprávy stahujete přes POP3 do svého počítače, pak se i rozepsané zprávy ukládají lokálně ve vašem PC.

Pokud ale pracujete s IMAP protokolem, koncepty se ukládají na server - je tedy potřeba, aby složka Koncepty v Thunderbirdu byla správně namapovaná na složku Drafts na serveru.

Pokud se Vám to nebude dařit nastavit, zašlete nám přes kontaktní formulář (nebo chat) o jakou schránku se jedná a jaké máte nastavení, pomůžeme Vám s tím..

Lukáš Procházka, 31.08.2011 14:17:21

Děkuji za rychlou reakci. Používám protokol IMAP. A pokud v Thunderbirdu kliknu PTM na složku koncepty, tak ve vlastnostech je uvedena tako adresa: imap://admin@imap-mail1.wedos.net/Drafts

Takže by to mělo být správně? Ale i přesto to zprávy neukládá..

David Cigánek, WEDOS, 31.08.2011 14:25:41

Správně by tam mělo být imap://admin%40_vase_domena_@imap-mail1.wedos.net/Drafts

kde _vase_domena_ je vaše doména.

Vypadá to, že máte špatně nastavené stahování zpráv - jako přihlašovací jméno je všude potřeba uvádět celý název schránky, tedy např admin@example.cz

Lukáš Procházka, 31.08.2011 14:42:47

Zprávy mi chodí, odesílají se ale jen neukládají. Přihlašovací jméno mám i s názvem mé domény ve tvaru: admin@nazevdomeny.cz

Jenže teď na to koukám a ta adresa v té složce nejde nijak změnit. Nemohu ji v té kolonce upravovat. Takže asi budu muset odebrat e-mail a opět ho tam nastavit?

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS