Postfix žere maily z googlu - fórum

Kategorie: Virtuální servery (VPS) / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Postfix žere maily z googlu

Lukáš Havlíček, 18.08.2011 11:51:26

Ahoj,
řeším problém s maily zasílanými z Googlu. Ze všech jiných mnou zkoušených schránek mail dojde, pouze z Googlu je problém. V logu po zpracování cleanupem je zpráva značena from double-bounced@.. a odeslána na root@ ... Kde může být problém? Dosud jsem nastavení mailserveru nikdy moc nemusel řešit, takže ani nevím, kde začít.. Díky za informace.

Re: Postfix žere maily z googlu

Petr Šťastný, WEDOS, 18.08.2011 13:15:39

V e-mailu s informací o nemožnosti doručení nebo v logu by měla být nějaká konkrétnější informace proč se to děje.

Lukáš Havlíček, 18.08.2011 13:33:30

Bohužel žádný email o nemožnosti doručení nepřijde, což je také dost zásadní problém (v případě jiných problémů chybový mail dojde). V logu k tomu je:

postfix/smtpd[]: connect from mail-ey0-f171.google.com[IP]
postfix/cleanup[]: message-id=<blablabla@vm1516wedos.net>
postfix/smtpd[]: disconnect from google.com
postfix/qmgr[]: from=<double-bounce@vm1516.wedos.net>, size=901, nrcpt=1 (queue active)
postfix/local[]: to=<root@vm1516.wedos.net>, orig_to=<postmaster>, relay=local, delay=0.03, delays=0.02/0.01, dsn=2.0.0, status=sent (delivered to mailbox)
postfix/qmgr[]: removed

Jakoby to z toho google mailu neumělo přečíst odkud a kam to jde. A skončí to v root@vm1516.weds.net a neumí se to ani vrátit, protože je to from double-bounce. Zjistil jsem to zatím pouze u zpráv odeslaných z Gmailu, jinakto funguje.

Jan Hejný, 26.08.2011 13:27:59

Dobry den, podarilo se Vam toto vyresit? Mam totiz stejny problem...
Diky.

Lukáš Havlíček, 26.08.2011 13:50:41

Nakonec ano. Ve zprávách rootu (/var/spool/mail/) byl záznam nepovedené komunikace. Chyba byla v chybějícím certifikátu. Ačkoliv v nastavení je šifrování povoleno, soubor certifikátu nebyl vygenerovaný. Google tak chtěl šifrovanou komunikaci a když jí nedostal, ukončil spojení. Server pak nevěděl ani kam má odeslat hlášení o chybě.

Řešením je vygenerovat certifikát pomocí openssl. Podle mail.cf postfixu je v etc/postfix/. A jmenuje se smtpd.cert. Zajímavé je, že smtpd.key v mém případě byl vytvořen.

V mém případě mám distribuci Fedora 14 ISP, pravděpodobně tento soubor chyběl už po instalaci.

Jan Hejný, 26.08.2011 14:35:37

v /etc/postfix/ mam take smtpd.key, ale uz moc nevim jak vytvorit pomoci openssl ten smtpd.cert. Zkousel jsem ruzne prikazy, soubor se vytvoril, ale asi neni spravne (maily z gmailu stale nechodi). Predem diky.

Jan Hejný, 26.08.2011 15:34:37

Tak uz se mi to podarilo podle tohoto navodu: http://www.akadia.com/services/ssh_test_certificate.html

Mozna se nekomu bude hodit, je to zrejme vlastnost vsech Fedora 14 ISP, nebot ja ji mam na serveru take.

Ondřej Ž., 29.08.2011 13:37:19

Dobrý den,
držel jsem se návodu, bohužel e-maily to stále nepřijmá - je potřeba udělat ještě něco, například to nějak začlenit do postifxu?

Děkuji

Petr Smetana, WEDOS, 29.08.2011 14:06:00

Dobrý den,
ve finále jste si tedy vygeneroval smtpd.cert do /etc/postfix?

Co se týče tohoto bugu, v nových instalacích by měl být již odstraněn.

Ondřej Ž., 29.08.2011 14:12:23

Ano, snad ano - takový soubor tam existuje. Nemám starou instalaci, je aktivní od této neděle. Zřejmě s tím souvisí i chybu v mailogu - teď se už ale přestala objevovat, ale vypadalo to jako něco s certifikátem. Každopádně e-maily z googlu se stále vrací jako zamítnuté, tak jak je popsáno na začátku vlákna.

Ondřej Ž., 29.08.2011 14:14:30

Tato chyba se tam objevovala pravidelně:

Aug 27 15:40:01 vm1731 postfix/smtpd[9637]: warning: TLS library problem: 9637:error:02001002:system library:fopen:No such file or directory:bss_file.c:398:fopen('/etc/postfix/smtpd.cert','r'):
Aug 27 15:40:01 vm1731 postfix/smtpd[9637]: warning: TLS library problem: 9637:error:20074002:BIO routines:FILE_CTRL:system lib:bss_file.c:400:
Aug 27 15:40:01 vm1731 postfix/smtpd[9637]: warning: TLS library problem: 9637:error:140DC002:SSL routines:SSL_CTX_use_certificate_chain_file:system lib:ssl_rsa.c:722:

Od samého začátku. Teď se objevovat přestala.

Petr Smetana, WEDOS, 29.08.2011 14:26:36

Z logu je vidět, že nelze najít soubor smtpd.cert. Úpravy byly prováděny až dnes.

Lukáš Havlíček, 29.08.2011 14:26:48

Tato chyba s tím zcela jistě souvisela. Nic dalšího nebylo třeba dělat, po vytvoření certifikátu zmizely chyby v logu (tato a o nedoručení mailu) a emaily z Googlu normálně fungují.

Ondřej Ž., 29.08.2011 15:00:04

Tak potvrzuji, nyní už e-maily chodí - takže se stačí držet návodu (ale ráno ještě nepřišel). Nicméně nevím jestli to s tím úplně souvisí, ale když jsem chtěl do IPConfigu vlézt pomocí https, tak to vrací chybu "Při komunikaci protokolem SSL byl obdržen záznam přesahující maximální povolenou délku.

(Kód chyby: ssl_error_rx_record_too_long)". Souvisí to s tím generovaným certifikátem? (přes http vše v pořádku, htppas minimálně hned po instalaci fungovalo). Nedokázal jsem najít cestu, kam nahrát ten certifikát pro Apache, tak jestli v tom je problém. Děkuji, snad to pomůže i někomu dalšímu

Petr Smetana, WEDOS, 29.08.2011 15:45:52

smtpd.cert jsem vygeneroval na základě smtpd.key, který se v /etc/postfix již nacházel a s následným přihlašováním do ISPConfigu přes https nemám problém.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS