Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Diskuze ke článku 'Platba platební kartou' - fórum

Rychlý způsob úhrady objednávky - online platba platební kartou. Použít lze pouze karty, které mají povolenu platbu přes Internet (e-commerce).

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Zapnutí MasterPass

Karel, 12.11.2016 07:39:48

Můžete prosím u placení kartou přes bránu GoPay povolit platbu pomocí MasterPass? http://blog.gopay.com/mini-pruvodce-svetem-placeni-na-internetu/#comment-472

3D Secure

Roman Labovský, 14.08.2016 00:15:02

Je zde podpora 3D Secure, níže je psáno, že ano. Nicméně mi nepřišla potvrzovací sms při placení domény. Má banka 3D Secure podporuje.

Zmizela mě historie plateb na moneybookers

Linda, 25.02.2013 15:37:49

Zmizela mě historie plateb a nelze dohledat. Co teď s tím?

Re: Zmizela mě historie plateb na moneybookers

Petr Šťastný, WEDOS, 25.02.2013 16:02:57

S tím byste se měla obrátit na podporu Moneybookers, my s nimi nemáme nic společného.

Čo by som mal vedieť,..

Michal Sečka, 27.03.2011 19:44:48

Chcem zaplatiť zo Slovenskej republiky moju objednávku už dlhší čas ale mám s tým obrovské problémy (bolo by dobré ak by si Wedos zriadil účet aj v nejakej banke na Slovensku- myslím že by ste tým uľahčili prácu viacerým slovenským zákazníkom), pri zahraničnom prevode chce odo mňa internet banking úplne choré údaje ako sídlo banky, oficiálny názov banky, meno vlastníka wedosu a podobné záležitosti. Chcem to teda zaplatiť online cez visa čo som priznám sa, nikdy neskúšal a chcem sa opýtať čo by som mal vedieť konkrétne ma trápia tieto otázky:
1. Strhne sa mi z účtu aj iná suma ako suma ktorú platím? Mám namysli nejaké tie % z platby alebo poplatky.
2. Pri platbe mi píše sumu v CZK, účet mám v eurách, nebude to nejako vadiť? Nemalo by, ale pre istotu sa pýtam.
3. Ako dlho bude trvať spracovanie zo SR do ČR?
4. Treba ešte niečo vedieť o transakcií?

Ďakujem.

Re: Čo by som mal vedieť,..

Petr Šťastný, WEDOS, 27.03.2011 20:02:44

V současné době je možné platit ze zahraničí bohužel pouze platební kartou nebo přes PayPal.

Účet na Slovensku v EURech máme v plánu, ale pro to je nutné udělat ještě mnoho věcí.

Michal Sečka, 28.03.2011 16:40:32

Ďakujem, chcel by som ale ešte vedieť čo sa týka Visa či tam budú nejaké poplatky.

Petr Šťastný, WEDOS, 28.03.2011 18:48:52

Ne, nebudete platit nic navíc. Veškeré poplatky spojené s platební transakcí hradíme my.

Michal Sečka, 28.03.2011 21:00:19

Tak ja to teda skúsim uhradiť. Dúfam že ma nevykradnú, ako študentovi by mi to dosť vadilo (smiech). Nedalo by sa to ešte zaplatiť fyzicky v banke? Tam by to možno poslali rovno do Fio banky. Priznám sa, online platby sa dosť bojím.

jiny zprostredkovatel plateb?

Michael Stanovský, 17.12.2010 17:01:08

Většina českých internetových obchodů používá zprostředkovatele platek někoho jiného, tuším Českou spořitelnu. Když tam něco zplatím, tak tyhle problémy nemám a ten obchod hned ví, že jsem zaplatil.
Systém používaný u WEDOSu je divný, zaplatil jsem a čtvrt hodiny se nic nedělo. Prostě platební aplikace skončila (spadla?), nenapsalo to nic - ani ok, ani chyba, u Wedosů nic zaplaceno nebylo, v pátek v 1/2 5 odpoledne u Wedosů nikdo nezvedal telefony, prostě nevím na čem jsem... No a po čtvrt hodině se všechno vzpamatovalo, přišlo potvrzení, fakturu, hosting byl zprovozněn.
Ta prodleva mě vyděsila. Teď jsem ještě zvědavej, kolik mi pravdu strhli, ale to moje banka (pravá kreditní karta, nikoliv debetní) bude vědět asi až zítra.

Re: jiny zprostredkovatel plateb?

Petr Šťastný, WEDOS, 17.12.2010 17:21:21

Nevím, jaký problém u vás konkrétně nastal, ale za normálních okolností je to plně on-line a o platbě víme během 1 minuty.

O jiném zprostředkovateli plateb neuvažujeme.

Naše společnost pro doménové a hostingové služby telefonní podporu zatím nemá. Pro řešení neodkladných situací jsme k dispozici na chatu.

Michael Stanovský, 18.12.2010 23:02:24

No právě, jenomže mě to trvalo asi čtvrt hodiny, než jsem se dozvěděl, že vše proběhlo správně. Jindy a jinde je to minuty. To mě poněkud zvervóznilo, to víte, platit kreditkou přes Internet a nemít odezvu, jak to dopadlo, může třeba taky znamenat, že mě někdo chce vyčadit konto. Ale zdá se, že je vše OK. Uvidíme příště.

Kateřina Čiperová, 08.12.2013 20:09:26

Před chvílí se mi stalo to samé. Při platbě kartou přes platební bránu systém spadl, nicméně mi přišla potvrzující sms z banky, že platba proběhla. Nepřišlo mi od Vás žádné potvrzení o platbě, webhosting se stále tváří jako nezaplacený. Při chatu se zákaznickou podporou mi doporučili provést platbu znovu, že duplicitní platbu- přeplatek mi bude později vrácen. Co to je proboha za systém? Zaplatím třeba 3x, snad se to jednou chytí a zbytek mi (snad někdy) Wedos vrátí? Prověřili jste stabilitu platební brány?
Zvolila jsem tuto platbu, aby mi byl web ihned zprovozněn, ale asi se dnes nedočkám :-(.

Petr Smetana, WEDOS, 09.12.2013 08:47:03

Dobrý den,

napište nám prosím přes kontaktní formulář, budeme Vás informovat o stavu věci.

Moenybookers

AleTic, 16.12.2010 06:45:19

Prodloužení domény *info - platba přes VISA 162,- Kč - 15.12.2010:
"Zamit. autorizace xxxxxxx: AUTORIZACE NENÍ MOŽNÁ. MONEYBOOKERS EUR LONDON. Castka: 166,37 CZK. Dostup.zust: 162,00 CZK"
------
Nebylo by od věci někde poznamenat, že platba transakčního poplatku se strhává klientovi, což v září 2010 při platbě *cz hostingu 216,- Kč a zvlášť domény 192,- Kč nebylo a Moneybookers si strhlo přesně.
Nebo je zakopanej pes někde jinde?
Platební systém mi totiž neřekl, proč to zamítl, až druhý den přišel z banky infomejl o zamítnuté transakci. A na ten účet, co z něj provádím online platby pošlu vždy jen tolik, kolik na platbu třeba (u mBank je to hned).
Mimochodem, jak se daří zprovoznit mPeníze? Podle všeho je to zřízeno do týdne...

Re: Moenybookers

Petr Šťastný, WEDOS, 16.12.2010 09:42:25

Moneybookers by neměl žádné poplatky strhávat, ale některým zákazníkům se tak stalo. Dle vyjádření Moneybookers to bylo tím, že oni zákazníci byli na Moneybookers registrováni, při platbě kartou použili e-mailovou adresu uživatele registrovaného na Moneybookers, a protože zákazník přes ně dříve platil něco v USD, tak i nyní to nejprve překonvertuje do USD a strhává z karty částku v USD, čímž vznikne jiná částka.

Takové jsme dostali vysvětlení, ale nedokážeme říci, jestli to tak opravdu je a žádným způsobem to nedokážeme ovlivnit.

Zkuste použít jinou e-mailovou adresu.

AleTic, 16.12.2010 11:54:29

Nene, tím to nebude :-( Mezi platbami vám jsem nic MB neplatil, jednou přes PayPal v USD ano, ale to je snad něco jiného. Jinak MB kecá (stejně s tím nic neuděláme), založil jsem si tam účet v 2007 a od té doby jen 3 platby a sice k vám :-)
Pokud v tom lítají ty konverze, tak spíš bych tedy viděl problém u společnosti VISA, platby přes MB i v mezidobí PayPal šly stejnou kartou.

Petr Šťastný, WEDOS, 16.12.2010 12:01:18

To je právě ono. Vy tam máte u nich účet a zřejmě u něj máte jako výchozí měnu nastaveno USD. Takže MoneyBookers vezme naši částku v CZK, tu převede podle nějakého jejich kurzu na USD a karetní transakci provádí v USD. Vaše banka to pak zase převede z USD na CZK, ale to už není původní částka.

Pokud byste tam účet neměl, tak by se zřejmě karetní transakce prováděla v CZK a vám by se strhla přesná částka v CZK.

AleTic, 16.12.2010 12:24:24

A jsme doma!
VYBERTE PLATEBNÍ METODU - POPLATEK - ČAS NA ZPRACOVÁNÍ
Bankovní převod - zdarma - 2-5 dnů [?]
Kreditní Karta - 1.90 % - Prosím, verifikujte [?]

Ale těch 1,9% jsem si nikdy nevšiml...

Petr Šťastný, WEDOS, 16.12.2010 12:47:07

Ale to se asi díváte na poplatky za vklad do peněženky Moneybookers.

Když přes ně platíte kartou přímo nějakou objednávku (nám), tak se vám žádné poplatky neúčtují. Resp. účtují, ale nám, nikoliv vám.

AleTic, 16.12.2010 13:10:14

No to jsem díval na vklady ,ale jinak nevím. MB účet mám v CZK.

Rastislav Wartiak, 29.12.2010 23:17:30

Narazil jsem na stejný problém, při platbě kartou přes MB:
04.11.10 648,00 Kč
25.11.10 648,00 Kč
20.12.10 25,68 EUR => 661,40 Kč

Pokaždé jsem platbu provedl stejným způsobem, alespoň si to myslím. U MB mám účet v CZK, platím kartou vydanou v ČR a vedenou v CZK. Předchozí platby byly zúčtovány v CZK, ta poslední ale v EUR.

Petr Šťastný, WEDOS, 30.12.2010 09:40:12

Víme o tom, Moneybookers už se přiznali, že chyba je u nich a prý intenzivně pracují na nápravě.

Pokud se cítíš poškozen či ti to bude dělat problém v účetnictví, napiš nám přes kontaktní formulář a nějak to vyřešíme :-)

Rastislav Wartiak, 30.12.2010 09:59:11

Ne, jde o drobné. Spíš jsem to psal pro informaci, že nás je více. Pokud ale o tom už MB ví, tak je to fajn.

AleTic, 07.01.2011 17:11:58

Tak - možná jsem přišel na záhadu Moneybookers a to, že si brali o nějakou kačku víc, než jsem ve skutečnosti platil.
Jak jsem již výše psal, při první platbě směrem k Wedosu mi strhli správně, po pár dnech jsem vlezl přímo na stránky Moneybookers a někde tam na mě vyskočilo, že si mám nastavit svoji u nich verifikovanou kartu zda ji budu, nebo nebudu používat ke hráčským účelům. Řekl jsem si: Nic nezkazíš a zaklikl jsem k "nehráčským účelům".
Od té doby byly všechny online platby přes MB vedené o něco málo vyšší, např. místo 162 si strhli 166,37.
Dnes jsem se tedy opět zamyslel, prošmejdil MB účet a uvědomil si onu provedenou změnu a abych ji zrušil, tak jsem nastavil u karty, že "nechci vybírat účel plateb" a...? A strhlo se to správně na desetník.
Takže snad je to ono - vyzkoušejte, napište...

Petr Šťastný, WEDOS, 07.01.2011 17:39:04

Je otázka, zda to bylo opravdu tím, protože zrovna dnes jsme dostali informaci, že Moneybookers tento problém opravili a již by se to všem mělo strhávat správně.

karta

janes, 14.10.2010 17:56:28

Používate pri platbe kartou systém 3D Secure?
Vďaka.

Re: karta

Petr Šťastný, WEDOS, 14.10.2010 18:00:53

3D secure se netýká přímo nás, ale karetního zprostředkovatele (v našem případě Moneybookers), které jej podporuje. A navíc to musí umět i vaše banka. Ale není mi známo, že by jej nějaká česká či slovenská banka podporovala.

Takže to nezáleží na nás, ale bance zákazníka.

janes, 14.10.2010 18:11:20

ešte sa spýtam, kto z celého platobného reťazca určuje, akým kurzom sa preráta vaša cena v CZK na EUR, ktoré sa strhnú z môjho účtu?
dík

Petr Šťastný, WEDOS, 14.10.2010 18:23:00

Na to bohužel nedokážeme odpovědět - buď karetní společnost (VISA) nebo banka zákazníka.

Rastislav Wartiak, 20.12.2010 08:00:39

V tomto případě dělá konverzi Moneybookers. Na webu mají kurzy a k tomu ještě 1,99% konverzní poplatek.

K původnímu dotazu: 3D Secure nabízí třeba Česká spořitelna nebo Tatrabanka. Přes ně příjímá platby významná část obchodníků.

Jiří Sychra, 01.01.2011 18:38:38

Pravda, že u transakcí karet přes Českou spořitelnu mám důvěru. U Moneybookers nikdy nevím co s transakcí provedou a jaké poplatky si přihodí. Udajně mělo být již opraveno, ale není.

Podle mě je čas se zamyslet nad změnou.

Sám jsem rozhraní pro platby od ČS dělal pro několik firem. Je to jen vyplnění dotazníků, tam označit, že vše máte zabezpečené přes HTTPS, vše se šifruje včetně dat v databázi, pak udělají testy serveru zvenku na firewall a za týden brána jede. Mají triviální a velmi funkční rozhraní, kterému se dá věřit.

Petr Šťastný, WEDOS, 01.01.2011 20:36:54

Zde se nejedná o poplatky, jakožto zákazník žádné poplatky za transakci platební kartou neplatíte.

Zde je problém v přepočtu mezi měnami. Některé transakce se chybně účtují v USD a vaše banka při odečítání peněz převede částku v USD do měny vašeho účtu (CZK) dle nějakého svého kurzu. Takže výsledná částka není shodná.

Je to chyba, vše se má účtovat v CZK a vám se má strhnout přesná částka v CZK. Moneybookers to řeší, zatím to neopravili. Je to dočasný stav, než to opraví.

ČS má rozhraní pěkné, ale jsou cenově úplně někde jinde - mají poměrně vysoké poplatky (které hradí obchodník, nikoliv zákazník).

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS