DDNS - fórum

Kategorie: DNS

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

DDNS

Ondrej Balaz, 19.07.2011 09:51:03

Dobry den,
bylo by mozne zavest podporu DDNS zaznamu v DNS zone? Uz dnes je mozne chovani DDNS defakto docilit tim, ze koncove zarizeni (napr. ADSL modem) updatuje konkretni zaznam pomoci WAPI. Pred nekolika mesici jsem k vam presel od OVH a tahle vec je asi posledni, ktera mi schazi.

Cele by to mohlo fungovat tak, ze clovek si v administracnim rozhrani prida nejaky specialni typ zaznamu, kde zvoli nejake heslo pro jeho zmenu + uzivatelsky identifikator. Vy budete mit vystaven nekde na serveru skript ktery se spusti po pristupu na adresu napr.:

"http://[ID]:[HESLO]@ddns.wedos.com/update?myip=[IP]"

a provede WAPI zmenu. Bylo by to systemove protoze podobnym zpusobem funguje vetsina DDNS softwaru a stacilo by vytvorit Wedos sablonu (viz. napr. nejpouzivanejsi: http://wiki.openwrt.org/doc/howto/ddns.client)

Diky za odpoved.

Re: DDNS

Petr Šťastný, WEDOS, 19.07.2011 12:41:38

DDNS my zavádět nebudeme. To je poměrně komplikovaná věc s mnoha bezpečnostními aspekty a pravděpodobně by to využilo tak mizivé množství zákazníků, že se to nevyplatí řešit.

Snadno si to vyřešíte tak jak to popisujete přes API rozhraní. Ten PHP skript, který by byl volán z modemu, byste si však musel vyřešit sám.

Re: DDNS

Tomáš Chorzempa, 23.10.2011 16:27:57

Zádrhel je v tom, že API pro DNS záznamy u Wedosu ještě není v provozu. Kdy plánujete zprovoznění WDNS? Tohle teď také řeším a budu to řešit jak pro ADSL, tak UPC. Skript v PHP mám připravený podle dokumentace.
Díky.

Re: DDNS

Petr Šťastný, WEDOS, 23.10.2011 18:14:53

Napište nám prosím přes kontaktní formulář, domluvíme se na povolení API pro vás.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2019

Facebook RSS