Jak vyfouknout doménu spekulantům - fórum

Kategorie: Domény / Generické domény

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Jak vyfouknout doménu spekulantům

B. Rektořík, 23.05.2011 16:51:06

Mám delší dobu cca 10 let registrovanou doménu (rstick.com) - cca v r. 2008 si někdo zaregistroval podobnou doménu rsticks.com, která je v současné době v karanční době po vypršení registrace. Zhruba 3 týdny jsem bobardován nabídkami různých spekulantů na odkoupení této domény. Samozřejmě bych o ni měl zájem - ale ne za podmínek, které mě nabízejí oni (cca 90 - 150 USD za převod a přeregistraci.

Mám na výběr tři možnosti: počkat na expiraci domény a registrovat si ji, nebo ji odkoupit, (což se mi nechce ani omylem) nebo se na to vybodnout (až zase tak klíčová pro mě není) Moje otázka zní:

Dají se tito spekulanti nějak obejít? - z vlstní zkušenosti vím, že jakmile projevím o tuto doménu zájem, okamžitě její registraci prodlouží - a navíc mají asi nějaký spec. přístup k registraci, když ji mohou obnovovat v ochranné lhůtě po expiraci.

Máte někdo s tímto zkušenosti?

Domain Name: RSTICKS.COM
Registrar: GODADDY.COM, INC.
Whois Server: whois.godaddy.com
Referral URL: http://registrar.godaddy.com
Name Server: PDNS01.DOMAINCONTROL.COM
Name Server: PDNS02.DOMAINCONTROL.COM
Status: pendingDelete
Updated Date: 20-may-2011
Creation Date: 08-mar-2008
Expiration Date: 08-mar-2011

Re: Jak vyfouknout doménu spekulantům

Petr Šťastný, WEDOS, 23.05.2011 18:42:18

Spekulanty neobejdete. Můžete se zkusit tvářit, že nemáte o tuto doménu zájem, a pokud se časem stane volnou, tak si ji zaregistrovat.

B. Rektořík, 24.05.2011 14:09:06

Jo, díky - myslel jsem si to. Tak to vyzkouším v praxi, uvidím, jak dopadnu. Dá se nějak přesněji zjistit, kdy registrátor uvolní doménu do registrace?

prochor666, 30.01.2012 14:47:58

Presne tak, obejit to vetsinou nejde, protoze to hlida automat. Ja to resim tak, ze mam taky automat a protoze jsem lempl, otravuje automat mailem tak dlouho, az domenu prodlouzim. :-)

Gabriel, 31.03.2012 19:36:14

Také jsem lempl a už mě to doménu stálo, jak se dá sehnat a zprovoznit takový automat?

J.S, 06.09.2012 19:50:06

RSTICKS.COM is available * :)

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS