Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies
Tato stránka používá „cookies“. Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat naše služby. Více informací zde. Přijmout cookies

Virtualizace serveru Proxmox KVM - fórum

Kategorie: Dedikované servery / Obecné

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

Virtualizace serveru Proxmox KVM

Jiří Grohmann, 22.05.2011 19:03:32

Dobrý den,
Mám u vás 2 detikované servery na virtualizaci pro weby i pro testovaní OS a serverových aplikaci či test migrací.
Použil jsem Proxmox na Debianu s web administrací virtualů, který podporuje KVM a OpenVZ. Hlavně kvůly KVM mě zaujal. Vše proběhlo s Proxmox OK změnil jsem i eth0 na eth1.
Podařilo se dát servery i do clusteru bez problémů.

Ale mám problém s instalací OS v kontejneru na KVM nemohu jakýkoliv OS rozjet, tedy co se týká sitě.

Ptám se tedy jestly je potřeba přikoupit pro každý virtuál IP adresu nebo je možné toto zařídit jinak a pokud ano jak.

Nechci nějaký virtual či další server alespoň prozatím.
Děkuji za rady
Grohmann

Re: Virtualizace serveru Proxmox KVM

Petr Smetana, Wedos Internet, a.s., 22.05.2011 19:28:13

Dobrý den,
z mého pohledu jsou možnosti dvě.

1, Potřebujete mít přístupné všechny porty daného VPS

Pro každý virtuál, který si na hypervizoru rozjedete a budete ho chtít mít přístupný z venku budete potřebovat další IP z našeho rozsahu.

2, Potřebujete mít přístupnou z každého VPS jen různé služby (na různých portech)

Lze vytvořit virtuální síť na hypervizoru a přesměrovat si ven porty služeb, které budete potřebovat (NAT).

Jiří Grohmann, 22.05.2011 20:02:25

Dobrý den,
lepší je první verze.
Co virtuál to vlastní IP adresa.
Na virtuálu by běžely například serverové aplikace
Red5 server, RMS (Boonex), OpenMeetings poslední dva zmiňované jsou defakto taktéž red5 a přizpůsobené pro konkrétní aplikace avšak když jsem je dříve zkoušel na virtuálu, který jsem měl tak se tyto aplikace hádali i přesto že jsem je nasměroval na různé porty.
Celkem jakž takž běželi ale občas se navzájem zhazovali, což jsem předpokládal, už dříve.
Potřebuji je tedy oddělit s tím že na virtualu kde budou tyto aplikace budou weby které je potřebují pro provoz. A do budoucna v případě velké zátěže je dát na samostatný server.
Je to dostatečný důvod pro získání extra ip adres ;o)
1440kč/rok s dph za 1ks IP adresy je dost takže uvidím když tak, rozjedu prozatím nevyhnutelné a následně to vyřeším případně dalším serverem, dle potřeb a vytíženosti.
Jinak drobný dodatečný dotaz jak nasměrovat domény na tyto virtuali má se použít Reverzní záznamy IPv4 u daného serveru a zvolit ip adresu dotyčného virtualu samozřejmě po vložení domény do DNS.
Díky za informaci

Petr Smetana, Wedos Internet, a.s., 22.05.2011 20:30:24

Aby vám doména směrovala na virtuál, stačí u ní nastavit A záznam na jeho IPv4 (příp. AAAA na IPv6). Reverzní záznamy si můžete nastavit pomocí tohoto návodu http://kb.wedos.com/a/243/reverzni-zaznamy-u-serverhostingu.html . Pro mailserver je nutné u domény nastavit ještě MX záznamy.

Jiří Grohmann, 22.05.2011 21:04:17

Lze někde zjistit více k vaší nabízené druhé variantě.
Popřemýšlel a zjistil bych jak by to vypadalo pro můj případ) snad by to bylo také reálné

Petr Smetana, Wedos Internet, a.s., 22.05.2011 21:40:39

Zkušenost máme pouze s první variantou. Pokud se chcete dozvědět více o možnostech nastavení vašeho hypervizoru začněte na http://libvirt.org.

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2018

Facebook RSS