Diskuze ke článku 'Webhosting - převod webu od jiného poskytovatele' - fórum

Detailní popis (krok za krokem) jak převést webhosting od jiného poskytovatele k nám. Bez výpadku a bez problémů. Včetně otestování.

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

přesun webu na nový hostuing

Natálie Nedvědová, 23.10.2017 16:00:43

Když jsem přesouvala můj web na nový hosting, tak mi hodně pomohol článek: http://freshface.cz/jak-jednoduse-presunout-wordpress-web-na-novy-hosting/

převod

Tomáš Faigl, 22.03.2017 12:30:42

Dobrý den, převedl jsem doménu od konkurence k vám. objednal webhosting na který jsem nainstaloval wp. pokud se chci přihlásit přes wp-admin vyskočí mi že je doména registrovaná u konkurence a nemůžu se přihlásit. smazal jsem databázi a chtěl nahrát znovu wp, ale nepustí mě to. můžete mi prosím poradit? Děkuji

Převod e-mailů

Hubert Frey, 06.05.2016 10:54:46

Dobrý den,

jak nejlépe na převod e-mailů z jednoho hostingu na druhý? Klient má nyní web i maily na VPS a chce přejít na NoLimit. Web je už převedený a nyní řešíme, jak převést emaily tak, aby předchozí maily byly i na novém hostingu. Má si klient nastavit klienta přes IMAP a jeho staré emaily se kompletně synchronizují na nový mailserver?

Re: Převod e-mailů

Martin Dušek, WEDOS, 06.05.2016 11:42:10

Dobrý den,

pro převod e-mailových zpráv doporučuji postupovat dle tohoto návodu: http://kb.wedos.com/cs/emaily/presun-zprav.html

dotaz

renales, 20.10.2015 19:48:24

Dobrý den,
mám stránky u active24, ale chtěla bych přejít k vám (jste levnější :), ale jsem Lama, máte nějakou podporu pro absolutní laiky? díky za odpověď (info@blizna.cz)

Re: dotaz

Gálik Martin, WEDOS, 21.10.2015 05:21:15

Dobrý den,

můžete se o to pokusit sám pomocí návodu zde: http://kb.wedos.com/webhosting/presun.html Je zde popsané vše krok za krokem. Možný je i přesun námi za poplatek. Více informací zde: http://hosting.wedos.com/cs/placeny-presun-od-konkurence.html

S pozdravem,
Gálik Martin, WEDOS

Webhosting a nastaveni DNS serverů

Viktor Dobrev, 22.06.2015 16:54:42

Dobrý den,
mám dotaz ohledně převodu domény. Již přes rok u Vás mám registrovanou doménu rozdalovice.eu i s webhostingem, na kterém běží nové oficiální webové stránky města Rožďalovice. Zkraje června k Vám MěÚ Rožďalovice převedl doménu rozdalovice.cz, a to proto, aby původní poskytovatel webhostingu u této domény mohl vypnout staré internetové stránky města. Na tuto doménu jsou však vázané emaily městského úřadu s koncovkou .cz, které bychom rádi zachovali. Chci se tedy zeptat, jak postupovat? Původní poskytovatel mi sdělil, že je potřeba nastavit DNS servery u Vás a v rámci správy domény nastavit MX záznamy na google.com, aby stávající emaily fungovaly. Pokud tomu dobře rozumím, je potřeba u Vás zřídit stejně asi nejprve webhosting pro doménu rozdalovice.cz a provést potřebná nastavení DNS serverů, aby byly mailové adresy plně funkční?
A ještě jeden dotaz, píšete, že může trvat až 48 hodin než se změna DNS serverů zcela projeví po celém Internetu, znamená to tedy, že po tu dobu by nemusely emaily fungovat? Pokud ano, pak by bylo asi nejlépe provést nastavení DNS serverů někdy v pátek odpoledne, aby jejich případný výpadek neohrozil chod úřadu. Je to tak?
Děkuji za odpověď.

Re: Webhosting a nastaveni DNS serverů

František Hrubeš, WEDOS, 22.06.2015 17:11:10

Dobrý den,

pokud na CZ doméně potřebujete provozovat pouze emailové schránky a ty máte vedené u poskytovatele Google.com, nepotřebujete objednávat pro tuto doménu webhosting u nás. Stačí když CZ doménu přidáte do našich DNS serverů, nastavíte MX záznamy stejně, jako jsou nyní na DNS serverech u původního poskytovatele a potom provedete u domény změnu DNS serverů na naše.

Změna DNS u domény se projeví za 6 - 48 hodin. Než se změna DNS serverů zcela projeví po celém internetu, je situace taková, že se doména z části řídí záznamy na původních DNS serverech a z části DNS záznamy na nových DNS serverech. Pokud jsou ovšem na původních i nových DNS serverech stejné DNS záznamy, nemusíte se obávat žádného výpadku.

Pokud si nastavením nejste jistý, napište nám na chat a operátor Vám poradí jak postupovat krok za krokem.

přesun phpbb

MN, 12.06.2015 10:27:55

Dobrý den, návod velmi pomohl.
Přes úspěšný provoz webu na testovací doméně ale došlo po změně DNS k nefunkčnosti webu (General Error, SQL ERROR [ mysql4 ], Can't connect to MySQL server on '127.0.0.1' (110) [2003], An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.).
Do návodu by proto možná bylo vhodné doplnit, že je nutné přes FTP smazat obsah adresáře cache.

Re: přesun phpbb

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 12.06.2015 10:32:04

Dobrý den,

chyba kterou jste poslal je nejspíš chyba spojení s DB serverem, snažíte se připojovat na "localhost" '127.0.0.1' zkuste místo toho zadat adresu DB serveru.

Re: přesun phpbb

MN, 12.06.2015 10:55:41

nezlobte se, ale myslím, že nemáte úplně pravdu.

DB server byl v souboru config.php nastaven správně, tj. ve tvaru wmX.wedos.net. Ostatně důkazem je, že na testovací doméně web včetně databáze běžel. Chybu to hodilo až po změně DNS domény.

(Ještě bych ale doplnil, že jsem při hledání 127.0.0.1 ručně přepisoval i soubor /phpbb/session.php, na zprovoznění webu to ale nemělo vliv, pomohlo teprve kompletní vyprázdnění cache.)

Dovolím si přiložit výpis souborů, ve kterých bylo nalezeno 127.0.0.1 (což bylo nastavení DB serveru na původním hostingu):
\cache\container_dotslash.php
\cache\container_dotslashdotdotslash.php
\language\cs\install.php
\language\cs_alt\install.php
\language\en\install.php
\phpbb\session.php
\vendor\symfony\http-foundation\Symfony\Component\HttpFoundation\Request.php
\vendor\symfony\http-kernel\Symfony\Component\HttpKernel\EventListener\FragmentListener.php
\vendor\symfony\http-kernel\Symfony\Component\HttpKernel\Fragment\InlineFragmentRenderer.php
\vendor\symfony\http-kernel\Symfony\Component\HttpKernel\HttpCache\HttpCache.php

Nechci tady ale rozbíhat flameware...

převod webhostingu

Whisk, 18.05.2015 18:44:56

Zdravím,

současný webhosting mam od pipni.cz, ten za pár dnů vyprší. Doménu svého eshopu mám u Vás. Jak zajistit bezproblémový převod webhostingu tak, aby se web nezhroutil nebo nepřestal na pár dnů fungovat?

Děkuji za odpověď.

Re: převod webhostingu

Roman Mondek, WEDOS, 18.05.2015 19:04:53

Dobrý den,

obecné informace a postup pro přesun domény a webu od jiného poskytovatele naleznete zde:

http://kb.wedos.com/webhosting/presun.html

webhosting NoLimit

Novák, 23.04.2014 17:02:13

Dobrý den,
řešíme úpravu a modernizaci stránek s příponou .com a předtím chceme přesunout webhostingu od zahraničního poskytovatele na Vás. Vzhledem k obsahu dat potřebujeme NoLimit

V problematice se nevyznáme a potřebujeme mít jistotu, že vše proběhne v pořádku a chod webu se nezastaví či nezhroutí.

Chci se zeptat: Jde s vámi domluvit, že se na to někdo od vás podívá a provede "překlopení" na Váš systém, tak, aby vše bylo pod vaší správou?
Potřebujeme vše probrat a připravit. Potom uděláme nové stránky a následně načasujeme přechod k vám.

Děkuji

Re: webhosting NoLimit

Pavel Hintermüller, WEDOS, 23.04.2014 17:22:43

Dobrý den,

kontaktujte nás prosím přes kontaktní formulář zde https://hosting.wedos.com/cs/cform.html nebo přes online chat.

prevod domeny a hostingu

Petr, 15.04.2014 18:53:59

Dobrý den.
Provádím převod domény a hostingu na WEDOS dle Vašeho návodu. Nevím však, zda mám nějak informovat firmu od které přecházím, abych něco nezanedbal. Děkuji za radu.

Re: prevod domeny a hostingu

Petr Smetana, WEDOS, 15.04.2014 19:09:50

Dobrý den,

informovat současného poskytovatele většinou není nutné. Záleží jak s ním máte nastaven smluvní vztah.

Pomoc s přesunem dat

Petra, 13.03.2014 22:16:26

Dobrý večer, zvažuji změnu poskytovatele webhostingu. Jsem ale absolutní programátorský analfabet. Jste schopni a ochotni mi veškerá data přesunout? Zůstane grafická podoba stejná? U dosavadního poskytovatele jsem pouze doplňovala text a fotografie do šablony, což mi vyhovovalo, nicméně s ostatními službami nejsem spokojená.
Děkuji a přeji hezký večer.
Petra

Re: Pomoc s přesunem dat

Petr Smetana, WEDOS, 14.03.2014 08:45:53

Dobrý den,

kontaktujte prosím naši zákaznickou podporu přes chat, nebo kontaktní formulář (http://hosting.wedos.com/cs/kontakty.html) a zkuste s nimi domluvit detaily. Vyřešení však zaručit nemůžeme.

Re: Pomoc s přesunem dat

dagmar.havlickova@email.cz, 12.05.2014 18:11:34

Petro,psala jste dotaz na přesun dat 13.3.Máte už nějaké zkušenosti?
Mohla bych jej totiž použít jak přez kopírák.Chci někam jinam od Best hostingu, ale brzdí mě ta technika a tak už delší dobu jen pročítám. . .:-)

domana + webhosting

Tomas Gavelcik, 14.01.2014 20:42:31

dobrý den,
rád bych si u Vás zaregistroval 2. domeny a zaplatil webhosting na ktery bych si rad prevedl domenu, kterou mam registrovanou u jine spolecnosti.
muj dotaz je:
primarne chci vyuzivat domenu, kterou mam momentalne registrovanou jinde a kterou chci prevest k Vam.
Chci se zeptat na postup pri placeni a objednani domen a webhostingu. Zda je webhosting vazan na domenu, ke ktere je zakoupen, nebo zda je mozne objednat webhosting a dodatecne pripojit domenu.
Predem dekuji za odpoved a preji hezky den
Gavelcik

Re: domana + webhosting

Josef Grill, WEDOS, 14.01.2014 21:04:09

Dobrý den,

velice nás těší Váš zájem o naše služby.

Doménu a webhosting můžete objednat samostatně a postupně.

Návod hostingu k nám (zcela bez výpadku) je zde:
http://kb.wedos.com/webhosting/presun.html

Naše podpora poradí a pomůže. Jsme k dispozici NONSTOP.

Webhosting lze kdykoliv přejmenovat a použít pro jinou doménu. Je to tedy čistě na Vás, jak to celé provedete.

Re: domana + webhosting

renales, 20.10.2015 19:57:10

Jé, tak to jste k dispozici i pro Lamy? Já bych byla ochotná i něco (spíše málo, tak do 500,-)zaplatit, pokud by mi někdo poradil, jak převést web k vám...jenže o několik komentů výše jsem četla - najděte si návod.... jo, možná to zvládnu, už jsem jednou přešla... ale s velkými ztrátami.... :(

Převod domény bez webhostingu + maily google

Rudolf Klusal, 06.12.2013 14:20:15

Dobrý den,

mám nastavený převod domény (za pár dní), nicméně chci se zeptat ohledně DNS záznamů;

Fyzicky bude všechno pořád stejně, jen budete mít moji doménu, ale jestli při převodu přepíšete k sobě i stávající nastavení DNS (na MX servery), anebo to budu muset nastavit znovu. Jde mi jen o to, abych se případně "dopředu" připravil, co čekat ;)

Díky ;) ;)

Re: Převod domény bez webhostingu + maily google

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 06.12.2013 16:39:34

Dobrý den,

při přeregistraci domény se její nastavení DNS nemění, to můžete změnit až pak po dokončení přeregistrace. Funkčnost původních záznamů na DNS serverech jiné společnosti bohužel nemůžeme garantovat ale obvykle přeregistrace nemá vliv na funkčnost domény.

Bez výpadku

neutr, 23.05.2013 06:23:05

Zdravím.
Chystám se změnit stávající hosting u "Zoner-ů" na Wedos. Registraci domény jsem už převedl a hned poté jsem dostal od původního poskytovatele tohle upozornění :

"Děkujeme Vám, že jste využívali naše služby registrátora prostřednictvím projektu regZone.cz.

Změna registrátora nemá vliv na funkčnost domény a DNS záznamů. Pokud se však chystáte změnit DNS záznamy na jiné servery, které nejsou ve správě našeho webhostingu, upozorňujeme, že v okamžiku potvrzení změny DNS automatický systém záznamy o doméně na našich serverech ruší. ..."

Z toho logicky dovozuji, že jakmile zaplatím Wedos-u, následně obdržím přístup k ftp. Když však přepíšu DNS odstartuji smazání na původním serveru. Takže mám jen 1 pokus.
- Jak vypadá "potvrzení změny DNS"?
Logické je také to, že po zaplacení mohu vyzkoušet funkčnost tak, že stránky jednoduše nakopíruji na DNS Wedosu a ty pak budou na dvou různých serverech - ale co se stane potom?
- Nezačne při zkušebním provozu původní DNS mazat?
- Obávám se, že při ostrém převodu může dojít ke smazání na původním DNS - v návodech totiž uvádíte, že převod trvá +/- 90 minut a v tomto období jsou stránky načítány střídavě z nového i starého DNS.

Já si sice moc starostí nedělám. Mám jen statické stránky - poštu prázdnou - žádné databáze ap. Absolutní adresy by měly fungovat pokud fungují na starém DNS a o nic jiného nejde. Návštěvnost tak mezi 20 - 30 lidí/den a když to nebude běhat i měsíc, tak o nic nejde. Zálohy mám jak staré, tak z dneška.
Stejně bych byl rád, když by to šlo tak jak popisujete v návodu - bez výpadku.
- Mimo toho mne zajímá, jestli je to "košer" ze strany původního poskytovatele. Dokud totiž mám zaplaceno tak z podobného důvodu mazat nic nemůže. Je mi při tom docela jedno zda Wedos po původním poskytovateli žádá nejakou refundaci, nebo ne. (Je to nejspíš nesmysl, ale teoreticky možný). Spíš se domnívám, že pokud dojde ke smazání na původním DNS a to před vypršením předplaceného nájemu, dopouští se původní poskytovatel poškození klienta - má totiž ještě zaplaceno a za to nemusí nic odevzdávat (dělat) a má tedy neoprávněný prospěch - za který navíc hodlá klienta poškodit.
V některých případech by se mohlo jednat i o trestný čin, nejméně ale o nekalé konkurenční praktiky. - Nebo ne?

Re: Bez výpadku

Daniel Dubravec, WEDOS, 23.05.2013 06:47:06

Dobrý den,

po zaplacení webhostingu u nás vám přijde email o zřízení webhostingu a v něm potřebné FTP přístupy.

Získáte u nás také dočasnou adresu, na které můžete vyzkoušet funkčnost toho webu než změníte DNS.

Pro změnu DNS serverů na WEDOS je návod zde:
http://kb.wedos.com/dns/servery-wedos.html

Můžete také změnit pouze záznamy domén, ale zoner píše, že vám DNS u nich smaže když začnete využívat jiné DNS.

Doporučuji v tomto případě opsat záznamy domén k nám do DNS a poté změnit DNS servery. Tím nebudete vůbec závislý na DNS serverech zoneru a u nás si můžete měnit DNS jak potřebujete na webhosting kam potřebujete. Takže hned jak budete mít funkční web u nás, tak stačí změnit už záznamy na DNS serverech u nás, na náš webhosting.

Zde je ještě návod pro záznamy domén:
http://kb.wedos.com/dns/zaznamy-domeny.html

Tím nedojde k žádnému mazání DNS a vše bude funkční, pokud to zoner nebude nějak jinak blokovat.

O přístupu zoneru k mazání se musíte již informovat přímo u zoneru, je možné že to mají také někde uvedené v podmínkách.

Prevod hostingu a sk domeny

Rado, 12.05.2013 04:08:24

Je mozne previest aj sk domenu s obsahom? V ponuke som videl len eu,cz a genericke domeny.

Re: Prevod hostingu a sk domeny

Pavel Hintermuller, 12.05.2013 06:32:05

Doménu .sk pod WEDOS převést nepůjde, ale můžete mít pro .sk doménu u nás webhosting. Doménu si tedy ponechte u původního registrátora a pouze si jí na WEDOS nasměrujete změnou DNS serverů http://kb.wedos.com/dns/servery-wedos.html

Pavel Hintermüller, WEDOS

Přesunutí celého webu bez výpadku – z "Balíčku

Cosimo, 26.02.2013 10:17:50

U konkurence využíváme tzv. Balíček Dynamic, kde je pevně svázán hosting s doménou – není to přesunu webu bez výpadku na překážku? Když koukám na návod http://kb.wedos.com/webhosting/presun.html v prvním kroku se k vám převede jen doména, až pak se objedná webhosting. Jenže jakmile k vám převedu doménu, v tu chvíli přicházím o webhostig s ní pevně svázaný u původního poskytovatele a stránky v tu chvíli nemají, kde bydlet. Je na to nějaké řešení?

Re: Přesunutí celého webu bez výpadku – z "Balíčku

Josef Grill, WEDOS, 26.02.2013 10:22:58

Dobrý den,

můžete to udělat tak, že doménu převedete až na konec a úplně nakonec se změní DNS servery.

U nás si objednáte webhosting, zřídí se. Vy si vše připravíte a nastavíte a otestujete u nás. Jakmile budete mít jistotu, že vše je v pořádku, tak se změní doména. Přeregistrujete ji k nám a změníte DNS servery na naše. Potom začne vše fungovat od nás.

Podpora s tím pomůže a poradí (přes chat nebo e-mail nebo telefon), ale neměl by to být problém a ani výpadek.

Cosimo, 26.02.2013 10:40:05

Díky, za odpověď.
Jenže když změníme pořadí, tedy objednáme nejdřív samotný web hosting, nepřicházíme tím o podstatnou motivaci k přesunu, totiž toho dvojnásobku zbývajícího období zdarma? To se na zřízení hostingu bez předchozího převodu domény asi nevztahuje?

Josef Grill, WEDOS, 26.02.2013 10:50:42

Dobrý den,

o tuto výhodu nepřijdete. Ta platí při kterémkoliv postupu.

Těšíme se na spolupráci.

Cosimo, 26.02.2013 11:19:37

Skvěle! Šli bychom tedy do toho, zítra se staví zákazník, provedli bychom zrovna onen převod.

Abych potom netápal. Jestli dobře chápu v Objednávce webhostingu:
• 1. okénko s doménou mám tedy nechat nevyplněné?
• Okénko "Přechod od konkurence" tam normálně vyplním ten Balíček Dynamic, který mi ale poběží chvíli paralelně s novým hostingem v plné šíři i s doménou a stejně sleva bude?
• Ta sleva se vyčíslí už před závěrečným potvrzením objednávky, nebo až někdy po vašem ověření konce splatnosti faktury za Balíček Dynamic?

• Dále budeme registrovat doménu zcela novou, která po zřízení námi diskutovaného hostingu a budoucím přesunu domény hlavní bude fungovat jako její alias s vlastním obsahem. Je nějak výhodnější si zgruntu novou doménu (budoucí alias) registrovat nějak zároveň s objednáním hostingu. Nebo je lépe počkat na budoucí převod původní domény a alias doménu objednat zároveň. Nebo to vyjde na stejno jako zaregistrovat/převést všechno zvlášť?

Josef Grill, WEDOS, 26.02.2013 11:26:36

Dobrý den,

doménu normálně vyplníte. Nic se však nebude měnit na jejím nastavení. Nemusíte mít obavy.
Vyplníte přechod od konkurence. Zaplatíte a po zaplacení naši kolegové provedou schválení toho bonusu a ten se vám připíše v administraci jako bonus zdarma. O průběhu budete informováni e-mailem.

Registrace nové domény - je to v podstatě jedno, kdy ji zaregistrujete. Záleží jen na tom, kdy to potřebujete. Vliv na techniku nebo obchodní věci to nemá.

Cosimo, 26.02.2013 12:23:58

Paráda, díky,
zítra objednáme webhostign, proběhne platba, takže nejdéle začátkem příštího týdne přijdou přihlašovací údaje na ftp. Překopírujeme web, otestujeme. Pak přeregistrujeme doménu a změníme DNS(?). Mám dvě doplňující otázky na konkrétní následný postup:

1/ Protože počítáme s budoucím aliasem nakopírujeme stránky rovnou do podresáře "www/domains/hlavnidomena", ve složce "www" bude dle návodu http://kb.wedos.com/webhosting/samostatne-weby-aliasy.html jen soubor .htaccess snad tohoto obsahu:

# presmerovani pro www.hlavnidomena.cz
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^domains/hlavnidomena/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/domains/hlavnidomena/
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)hlavnidomena(.cz)$
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}/domains/hlavnidomena/%2 -d
RewriteRule (.*) domains/hlavnidomena/%2/$1 [DPI]
# konec zapisu .htaccess

Jak funkčnost/správnost zápisu .htaccess u hostingu, v té chvíli bez domény, ověřím?
(Abych zcela předešel budoucímu výpadku při převodu domény a změně DNS.)

2/ Když budou stránky zdárně otestovány včetně funkčnosti .htaccess, tak objednáme přeregistraci domény. V které chvíli se pak mají změnit ty DNS servery, aby v momentě kdy se přeregistrace provede, nedošlo v výpadku webu? (Protože v tom okamžiku mi zruší i původní webhosting svázaný s převáděnou doménou.)
– Není z tohoto hlediska záhodno, nenechávat změnu DNS, jak píšete "až úplně nakonec", ale naopak nějak nasměrovat DNS na v té chvíli otestovaný nový hosting u vás ještě před přeregistrací? Tady se trochu v tematice ztrácím...

Josef Grill, WEDOS, 26.02.2013 13:00:35

Dobrý den,

postup je správný.

Dotaz číslo 1 - ponechte v root (tj. /www/) adresáři náš výchozí .htaccess beze změny a svůj web si nahrajte do podadresářů /www/domains/hlavnidomena.koncovka/ a do /www/domains/aliasdomena.koncovka/.
V podadresářích mohou být další soubory .htaccess (například od redakčních systémů).

Funkčnost otestuje tak, že od nás dostanete dočasnou testovací adresu s naší doménou. Případně si ve svém souboru hosts (Soubor hosts naleznete zde: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc)- ve svém PC přidáte záznam o nové IP adrese.

Dotaz číslo 2 - nakonec převeďte doménu a potom u nás v administraci změníte DNS servery. Pokud jde o doménu .cz, tak převod k nám je online a hned v administraci změníte DNS. Není tam prodleva a ani žádný problém.

Rádi s tím poradíme na podpoře.

Cosimo, 26.02.2013 14:20:05

Snad poslední osvětlení.

ad odpověď 1: to je ideální stav

ad odpověď 2: nechápu zcela slůvko "potom", omluvte prosím mou zabedněnost
• Ihned po požadavku na převod domény vše následuje online v reálném čase? Tedy "číhám" u PC, vzápětí po žádosti o přeregistraci už zadávám u wedosu nové DNS údaje?
• Nebo při samotném vyplňování požadavku na přeregistraci už se zadává i nová (budoucí) DNS?
• Nebo po omezený čas existuje obé paralelně. Doména u starého registrátora s původním DNS a doména u vás s novým DNS a v učité chvíli to překlapne...

Jinak vysekávám hlubokou poklonu za výjimečně skvělý zákaznický support.

Josef Grill, WEDOS, 26.02.2013 15:03:55

Dobrý den,

když převedete doménu k nám, tj. změníte registrátora, tak nějakou dobu stále fungují staré nastavení a staré DNS servery. Jak dlouho? To je různé. Každý to má jinak. Někdo minuty a jiný hodiny a někdo týdny. Nemusíte mít tedy obavy.
Uděláte změnu registrátora, která proběhne během několika sekund a hned u nás v administraci budete moci změnit DNS servery. Je to jedno kliknutí. A je to hotovo. Následně začne postupně web a e-mail fungovat od nás.

Případně se spojíte přes chat a udělá to naše podpora.

Cosimo, 26.02.2013 15:34:53

Velké díky za Vaše vyčerpávající odpovědi a trpělivost.

Převod e-mailových účtů

Jok, 23.08.2012 18:50:40

Dobrý den,
jakým způsobem se provádí přenos e-mailových schránek (včetně obsahu) z domény u původního poskytovatele do Vašeho prostředí.

Děkuji za odpověď.

Re: Převod e-mailových účtů

Jan Jurík, WEDOS, 23.08.2012 18:56:21

Dobrý den,

nejprve je potřeba vytvořit totožné e-mail schránky v detailu vašeho webhostingu. Dále pak stačí provést přesun obsahu dle tohoto návodu:

http://kb.wedos.com/emaily/presun-zprav.html

přesun hostingu

Martin Kamín, 01.06.2012 11:03:23

Dobrý den všem, asi to řeší všichni, ale wedos na to nemá žádné služby v nabídce. Typická situace: chceme vyzkoušet vaše služby, potřebujeme překopírovat obsah stávajícího hostingu k vám na wedos. Ale, ouha: musíme to udělat JEN přes FTP, wedos žádné služby k tomuto nenabízí, ani scp, ani ssh. Takže pokud jste na lince ADLS, jste ztraceni, není šance, jak přejít k wedos.

Žádám vedení firmy, aby to vyřešilo, jinak nemám důvod migrovat, máme 13 webů a představa, že budeme přes ADLS přenášet desítky GB mně nahání hrůzu
Martin Kamín

Re: přesun hostingu

David Cigánek, WEDOS, 01.06.2012 11:08:49

Dobrý den,

ssh nenabízíme a ani ho v budoucnu nabízet nebudeme.

Mohlo by vám ale pomoci webové ftp rozhraní:

https://webftp.wedos.net/

Martin Kamín, 01.06.2012 13:37:56

Promiňte, ale jak? Pochopil jste, co potřebujeme vyřešit? Na wedos hosting potřebujeme přetáhnout cca 20 GB z jiného hostingu. FTP klientem to přes ADSL neuděláte.

Jan Kratochvíl, 02.06.2012 08:06:03

Tak proxy ftp:
$ ftp server-wedos
ftp> proxy open server-jiny
ftp> proxy mget *
atd., to pak prenasi primo server-jiny -> server-wedos

Ale lokální vsftpd mi teď na to psalo:
localhost:500 Illegal PORT command.
Tak je otázka, jak dnešní servery ještě proxy ftp podporují, před 20ti lety to fungovalo.

Martin Kamín, 03.06.2012 17:25:09

Děkuji za návod, vyzkoušel jsem na Linuxu, ale nejedete, Illegal command také

Martin Kamín, 03.06.2012 17:28:30

Ale někde jinde to jde??? http://kb.wedos.com/forum/topic/450/nahravani-dat.html

změna registrátora

Jirka, 26.01.2012 13:57:53

mám vedenu doménu u jiného registrátora s datem expirace 8/2013. Pokud bych chtěl přejít k Wedosu, přijdu o tuto platbu a musím zaplatit znovu?
Web je doposud na vlastním malém Qnap serveru, ale potřeboval bych zprovoznit poštu s vlastní doménou.

Co poradíte?
jt@seznam.cz
Jirka

Re: změna registrátora

Petr Šťastný, WEDOS, 26.01.2012 14:00:42

Neuvedl jste, o jakou koncovku domény se jedná. Podrobné informace a návody naleznete zde:

http://kb.wedos.com/domeny.html

Jirka, 26.01.2012 14:44:52

to jsem již viděl, informaci jsem tam nenašel. Možná jsem četl špatně. Jedná se o naši, tedy nejběžnější doménu CZ.
Ale ta pošta mně taky dost zajímá, zda ji mohu provozovat bez webu, tedy bez umístěného webu na Wedosu.

Petr Šťastný, WEDOS, 26.01.2012 14:55:47

Na začátku informací o přeregistraci CZ domény je tato informace uvedena:

"Při přeregistraci CZ domény nedochází u domény k žádným změnám - zůstává majitel, DNS servery a její platnost (datum expirace). Přeregistrace je zdarma. Doménu lze přeregistrovat i po datu expirace."

Můžete si objednat webhosting a využívat z něj pouze e-maily, nemusíte web domény nasměrovat k nám.

Jirka, 26.01.2012 15:04:14

čili jestli tomu správně rozumím: uskuteční se bezplatný převod domény CZ a pro mně konkrétně první platba směrem k vám bude na konci nynější expirace domény 08/2013. Samozřejmě mimo další objednané služby, které budou uhrazeny podle daného ceníku v daných termínech.

Děkuji za odpovědi.

Petr Šťastný, WEDOS, 26.01.2012 15:07:53

Ano

převod subdomény

Vlastimil Raida, 18.09.2011 16:34:36

Dobrý den,
v následujících dnech hodlám přesunout svůj web na Váš server ...
Zřejmě jen díky své nezkušenosti v IT řeším problém, jak u Vás zřídit webhosting, aniž bych musel zřizovat doménu - jelikož mi stále stačí jen subdoména (konkrétně orel.steborice.cz).
Správce domény steborice.cz mi adresu subdomény bez problému převede.
PS: Když se zapinguje orel.steborice.cz a www.steborice.cz, bude snad odborníkům vše jasné...
Předem děkuji za odpověď.

Re: převod subdomény

Martin Kozibrátka, WEDOS, 19.09.2011 11:33:59

Dobrý den,

stačí si u nás objednat hosting pro vaši doménu. Samotná subdoména se nastaví až na aktivním hostingu pro steborice.cz podle tohoto návodu: http://kb.wedos.com/a/149/webhosting-subdomeny.html

Poté stačí, aby vaše subdoména směřovala na náš hosting.

Vlastimil Raida, 19.09.2011 20:35:55

Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď.
nicméně se obávám, že jste mi moc nepomohl (a/nebo si nerozumíme)...
Doménu www.steborice.cz vlastní a spravuje úplně někdo jiný na jiném serveru, a určitě nebude kvůli mé subdoméně (orel.steborice.cz) měnit svůj stávající webhosting...
Opravte mne jestli se mílím, ale asi se budu muset podívat po webhostingu, který pro mou subdoménu bude umět přiřadit IP adresu (a nevyžaduje k webovému prostoru i objednávku hostingu pro doménu...).
Doufám, že nežádám nic zvlášť neobvyklého :-)

Petr Šťastný, WEDOS, 19.09.2011 21:06:17

Takto to možné nebude, my nabízíme webhosting pouze pro domény 2. řádu. Nelze mít u nás hosting jen pro subdoménu.

Lukáš Huňka, 20.04.2012 14:46:34

nerad bych se hadal ale podle me lze ... staci si zaregistrovat hosting pro domenu steborice.cz a zalozit v administraci subdomenu obec ... skutecny majitel domeny steborice.cz pak nasmeruje prislusne A zaznamy pokud se nemylim ...

přesun hostingu

Jan Effenberger, 30.04.2011 17:11:11

Už jsem k vám převedl několik domén, na kterých jsem však nic podstatného neměl. Nyní se chystám na domény, na jedné jsou jak články, tak hlavně emaily, na druhé e-maily. Samozřejmě budu to dělat postupně. Bohužel si však nevyšetřím mnoho času v jednom kuse a navíc nejsem tak zdatný po stránce počítačů a všechna činnost mi trvá trochu déle. Proto mám dotaz - existuje nějaká maximální doba převodu, nebo to mohu dělat svým tempem a třeba jeden až dva měsíce? (počítám, že bych to stihl i dříve).
Děkuji. Effenberger

Josef Grill, WEDOS, 30.04.2011 21:12:41

Dobrý den,
převod můžete udělat kdykoliv - podle Vašich časových možností a schopností.
My Vám můžeme přiměřeně pomoci a třeba to urychlíme. Obraťte se na naši podporu a my přiměřeně pomůžeme (ať již přesunem dat nebo poradíme jak a co udělat).

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2017

Facebook RSS