Diskuze ke článku 'Doména CZ - skrytí údajů kontaktů' - fórum

Informace o možnosti skrytí některých údajů u kontaktů u CZ domén

přidatNový příspěvek

Chcete-li odebírat toto téma e-mailem, přihlašte se nebo se nejprve zaregistrujte.

je to uživatelská záležitost

Jiří Janeček, 01.12.2017 22:15:41

Anonymizace údajů pro CZ domény zůstane co vím z minula pouze v rukou uživatele.
Toho co má MojeId a ověřenou adresu, ten může skrýt u svého kontaktu prakticky všechny své osobní údaje kromě svého jména a příjmení a identifikátoru.
Prakticky pak lze tímto kontaktem vyplnit držitele, (administrativní kontakt i technický kontakt), aby Vaše údaje nikde nezůstaly.

Samozřejmě takto "skryté" údaje nejsou skryté v případě potřeby pro orgány činné v trestním řízení, berňák apod. Ale pomohou, proti robotům a některým, kteří se snaží přiživit.

Jak skrýt kontakt u .com domény?

Liszak, 01.12.2017 15:54:13

Pro .cz a .sk doménu jsem zde návod našel, ale je to možné i pro .com ? Založil jsem si totiž doménu a čekala mne smršť spamů a podvodných emailů apod. a rád bych se tomu do budoucna vyhnul. Rád bych skryl minimálně email, ale klidně i další osobní údaje.

Re: Jak skrýt kontakt u .com domény?

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 01.12.2017 16:22:49

Dobrý den,

u generických(com, net, org...) domén skrýt údaje majitele domény není možné.

Re: Jak skrýt kontakt u .com domény?

Jiří Janeček, 01.12.2017 22:46:23

Tuším, že by bylo dobré použít v kontaktech domény nějakou mailovou adresu, kterou nebudeš skoro vůbec používat. Jen pro pro operace s doménou
a příjem SPAMU.

Musíš si akorát víc dávat pozor na to, aby ti doména nepropadla (upozornění může dojít na tuto adresu a ty nebudeš o tom vědět). A hlavně to musí být e-mail, ke kterému budeš mít i po pár letech přístup. Kdyby si chtěl třeba převést doménu.

To samozřejmě nezastaví SPAM na již profláknutou mailovou adresu.

Je to jen teorie, ale za nedlouho to chci vyzkoušet v praxi u mé .net domény tak to píšu.

posun

Vincent Tarčynec, 05.03.2017 00:28:40

Je nijaky posun k rozumu, nebo kazdy uchyl a debil se dozvi kde bydlim?

Adresa může být neveřejný údaj

Jiří Janeček, 06.01.2015 06:47:53

U adresy v mojeID --> Doménový prohlížeč --> Adresa | odškrtnout Veřejné a pak je ve výpisu od Nic.cz v poli Adresa: Neveřejný údaj

Podmínky: ověření Vaší poštovní adresy
Nevýhody: Vaše jméno a příjmení bude vždy veřejné
Jde v podstatě o Vaši plnou identifikaci, takže nedoporučuji použít těm co neví co dělají.
Výhody: týká se to jen kontaktu, takže můžete zůstat u svého hostingu

vysledky...

bob, 26.11.2014 17:20:17

Stale se na tom pracuje?

skrytí údajů kontaktu - doména CZ

Jiří Janeček, 11.10.2014 20:57:01

Pokud si zaregistrujete své jedinečné mojeid.cz a plně se identifikujete (včetně ověření Vaší adresy dopisem, na Vaši adresu zaslaným kódem, který vložíte pak do Vašeho účtu na mojeid.cz ) můžete skrýt úplně vše kromě svého jména a příjmení. Udělal jsem to a dostal jsem 8 GB flash disk. A to nemusíte odcházet od Wedosu, protože mojeid si přivlastní jen ten kontakt.

Také se přimlouvám...

Bob, 23.02.2014 02:06:12

Také se přimlouvám k tomu aby jste co nejdříve zavedli tuto službu, třeba za malý příplatek, který by Vám kompenzoval zvyšenou administrativu.

Re: Také se přimlouvám...

Filip, 09.04.2014 12:57:29

Také by se mi líbilo adresu před veřejností skrýt. Nechci být v anonymitě, ale nevidím důvod, proč bych měl svou adresu sdílet s veřejností. Stačí, když jí má můj poskytovatel hostingu a domény. Pokud si jí někdo vyžádá, pak mu může být sdělena, ale do té doby nevidím důvod, proč by k ní měl mít každý přístup. Samozřejmě mluvím za fyzickou osobu.

Martin Hynek, 09.04.2014 14:33:52

Bohužel Wedosu je tohle téma "šumák", obávám se, že se pokud už chceme soukromí, budeme se muset přestěhovat s doménami jinam....

Filip, 09.04.2014 14:46:20

Mám tu tři weby a stěhovat se mi opravdu nechce, s Wedosem jsem jinak po všech stránkách na 100% spokojený, ale tohle mě opravdu zaráží... Celkem by mě zajímalo, zda-li se stal tento problém také onou "vyšší prioritou" a bude se s tím v průběhu tohoto roku něco dělat...

Konstantin Dvorakovsky(WEDOS), 01.12.2017 16:27:34

Dobrý den,

u CZ domény skrýt údaje majitele je možné v klientské sekci při editaci údajů v kontaktu majitele domény.

Není potřeba nic řešit MojeID, nemá to s tím nic společného. Pro skrytí se vyžaduje ověření údajů v kontaktu prostřednictvím CZ.NIC. Pokud je kontakt ověřen kompletně (PIN1,2,3) pak není problém skrýt všechny údaje.

Žádné "zatím" nebo "není to prioritou" není pravda

Lubomír Štork, 08.08.2013 08:17:51

Podvodníci ani ostattní komu záleží na ochraně soukromí, netěšte se.

Vypověděl jsem smlouvu a do formuláře v administraci připsal:

Důvodem je váš dlouhodobý nezájem podílet se na ochraně soukromí vašich zákazníků http://kb.wedos.com/domeny/cz/skryti-udaju.html

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za zprávu.

My bohužel se skrýváním, nad rámec pravidel, máme jen negativní zkušenosti. V předchozí firmě musela firma platit několik pokut namísto zákazníků, protože pro úřady bylo nedostačující to, že jsme doložili dohodu mezi námi a klientem. Platili jsme pokuty, jezdili po úřadech a vysvětlovali. Poučeni z těchto situací jsme se rozhodli, že podobnou aktivitu dělat nebudeme.

S přáním hezkého dne,

Josef Grill

Obchodní oddělení WEDOS Internet, a.s.

Re: Žádné "zatím" nebo "není to prioritou" není pravda

Petr Šťastný, WEDOS, 08.08.2013 09:07:10

To ale není v rozporu s naším tvrzením. Pokud se situace v budoucnu změní, lze najít řešení a větší soukromí implementovat. Ale v současné době to neřešíme, protože pro to nejsou podmínky.

jAN, 08.08.2013 11:08:37

ttvrzeni ze to nejde, nejsou podmínky, bez právního rozboru ci odkazu na číslo zákona, paragrafu a odstavce na me puspobi skoro jako VYMLUVA

i v zahranici to je bezne, u generických domen třeba a hlavne, podvodnik na to prece pujde jinak, ten si uvede falecne udaje a ma vystarano - a tvrzeni ze podvodnik chce skryt udaje je naprosto absurdni :-) To by musel byt podvodnik blazen...

wedos si chce mozna jen usetrit praci o dotazy kdejakého fizla o poskytovani udaju o xy, protože jen odkaze na CZNIC a rekne, ze stejne jiné udaje nemaji...

A je to. Kdyby tohle napsali, tak to vypada duveryhodneji ne? Anebo to muze wedos zpoplatnit:

anonymizovani udaju v nic ... 60 Kc/rok (a oduvodnit zvýšenou administrativou, treba).

pripadne ještě lepe:
reseni agendy při dotazu OVM na majitele domeny: naúčtujeme 100,- majiteli domeny ihned po prijeti pozadavku OVM :-)

Ale stejne mate třeba číslo uctu platce apod. které musite v urcite fazi nekomu poskytnout, takzte jaky je rozdil s administrativou?

Rad bych si alespoň precetl, kdy a za jakých okolnosti tytpo udaje poskytujete. Protože to po poskytnuti nemůžete nikomu sdelit (mareni vysetrovani), tak by asi bylo nejlepší deklarovat tyto postupy transparentne předem.

Petr Šťastný, WEDOS, 08.08.2013 11:14:47

S policií to nesouvisí, ta si stejně žádá od nás oficiální cestou i údaje, které jsou veřejně k dispozici, protože je chce mít námi potvrzení.

Údaje poskytujeme na žádost příslušných orgánů v souladu se zákony. A správně uvádíte, že o konkrétních případech informace poskytovat nelze.

My prostě a jednoduše anonymní registraci domén nenabízíme, protože nechceme. Ne kvůli paragrafům, ale protože je s tím nějaká práce navíc. Namísto toho se věnujeme jiným věcem. Nic víc, nic míň. Není potřeba to dlouze rozebírat.

Skrytí adresy

kmk, 15.06.2012 23:37:10

Podle blogu nic.cz je nyní možné skrýt i adresu v registru domén ( http://blog.nic.cz/2012/06/01/zmeny-v-pravidlech-registrace-prinaseji-i-moznost-skryt-dalsi-udaje/ ). Bude možné toto nastavit v administraci? Děkuji.

Re: Skrytí adresy

Petr Šťastný, WEDOS, 16.06.2012 06:59:10

Tuto možnost jsme zatím neimplementovali.

kmk, 20.09.2012 21:27:32

A plánujete implementaci? Nechci totiž zbytečně sdílet osobní údaje.

Petr Šťastný, WEDOS, 20.09.2012 21:28:59

Není to bohužel mezi aktuálními prioritami

¨), 20.09.2012 21:37:20

co je na tom tak náročného?

škoda...

Petr Šťastný, WEDOS, 20.09.2012 21:39:54

Náročného na tom není vůbec nic, ale vývojáři se věnují jiným věcem, které mají vyšší prioritu

Roman Gorol, 20.09.2012 22:00:08

Nevím jak to přesně funguje, ale podle dostupných informací je nutné mít pro skrytí údajů validované MojeID, kde si zobrazování údajů vypnete po importu kontaktu na MojeID.cz. Registrátor domén tedy nic implementovat ani nemůže, protože toto poskytuje přímo CZ.NIC.

Roman Gorol, 17.12.2012 16:49:46

Od 1. prosince 2012 je změna a adresu lze skrýt i u ověřeného kontaktu pomocí PIN1, PIN2 a PIN3 bez aktivace MojeID.

Kdy přibude v doménové administraci Wedosu odkaz na ověření kontaktu a volba pro skrytí adresy?

jAN, 08.08.2013 11:00:39

TAK TO BY MNE TAKE ZAJIMALO,

Petr Šťastný, WEDOS, 08.08.2013 11:15:38

Nevíme kdy to bude, aktuálně to nemáme v plánu, nezabýváme se tím.

JP, 05.12.2013 12:33:44

Dobrý den, provozujeme u Vás více domén na zcela legální bázi ale i tak nemáme zájem o zveřejňování plné adresy.
Na kdy máte naplánovanou tuto úpravu, která by byla v souladu s pravidly NIC?

Vlastnictví CZ domény není anonymní záležitost.

JP, 30.04.2011 14:07:23

"Vlastnictví CZ domény není anonymní záležitost."

Správně je zde "CZ domény", u domén com org net (internic?) se jména ani jiné kontakty povětšinou mi nezobrazí vůbec, jak je to možné? Větší legislativně/smluvní ochrana proti spamerům, než v CZ?

Re: Vlastnictví CZ domény není anonymní záležitost.

Martin Hynek, 08.06.2012 09:58:44

Toto by mě též zajímalo.. Víc by se mi líbila varianta, kdy by údaje šly skrýt úplně, CZ.NIC ať si s nimi disponuje, protože k tomu prostě má právo, ale nějak nevím proč by jimi měl disponovat nějaký Franta Vonásek z Horní dolní...

vlazy, 07.02.2013 11:08:35

Martin Hynek:
Plně s tebou souhlasím. K čemu je dobrý zákon na ochranu osobních údajů když CZ.NIC ty osobní údaje mnohých majitelů .cz domény klidně zveřejňuje a dává k dispozici komukoliv a to asi bez souhlasů většiny majitelů těchto domén a proti jejích vůli? Nejsem právník a nedokážu to dobře posoudit, ale připadá mi to tak jako by CZ.NIC tím porušovala uvedený zákon.

Jednou z možnosti jak anonymizovat .cz doménu je asi využít služeb konkurence (http://www.hexageek.com/cze/pages/privatni-registrace) a .cz doménu registrovat nebo převést tam. O klienty kteří nechtějí zveřejňovat u domén svoje osobní údaje WEDOS asi stejně nemá zájem, protože v jiné diskuzi (http://kb.wedos.com/forum/topic/281/anonymni-whois.html) tvrdí, že jsou to především podvodníci.

Tom Kučera, 29.10.2013 16:42:18

Jak koukam vyuziju sluzeb konkurence.
Jmeno a adresa je osobnim udajem, a neprijde mi teda vhodne aby kdokoliv na netu si mohl tyto udaje najit a zneuzit.
Kdyz nekomu na ulici nechci nechat k okopirovani svoji obcanku tak jsem snad podvodnik?

JP, 10.12.2013 11:08:00

plně doufám, že tuto možnost Wedos brzy doplní

JP, 07.02.2014 10:20:23

Dobrý den, prosím o vyjádření, kdy bude možnost skrytí některých kontaktů u domény. Jedná se přeci o ochranu majitelů domén proti vpádům do soukromí, ochraně proti data miningu ...atd bla bla
Policie apod. si tyto údaje může stejně vyžádat.

Konstantin Dvorakovsky (WEDOS), 07.02.2014 11:12:15

Dobrý den,

některé údaje u některých domén lze skrýt v naší administraci vice najdete zde

http://kb.wedos.com/domeny/cz/skryti-udaju.html
http://kb.wedos.com/domeny/eu/skryti-udaju.html

případně se to taky dá řešit přesunem kontaktu majitele domény k jinému registrátorovi který nabízí skrytí více údajů. U nás v tomto směru se zatím žádné změny neplánují.

Martin Hynek, 07.02.2014 11:34:48

Dobrý den,

je velmi smutné, že Wedos, jako jeden z top registrátorů, nemá zájem o soukromí svých zákazníků a naprosto, pro nás zákazníky nepochopitelných a malicherných důvodů, nepodporuje větší míru soukromí našich dat. Již jsem to zde psal výše... Škoda jen, že podněty a námitky od zákazníků nedopadají na tu správnou půdu, ale jen na zeď... V tomhle ohledu jsem přístupem Wedosu velmi zklamán...

A věřím tomu, že nejen já...

Jiří, 23.02.2014 11:16:22

Přesně tak, absolutně nerozumím tomu proč se Wedos tak urputně brání takové drobnosti a hazí nás do jednoho pytle s podvodníky. A doporučení přejít k jinému registrátorovi mi přijde jako když mi za sociku v prodejně odpověděli: tak Vám se to nelíbí? tak jděte jinam!

Sepp, 31.10.2014 22:50:04

Také to nechápu, skutečně nechápu ...

gogo, 23.02.2014 15:00:26

Naprostý souhlas.
Až mi bude končit současné předplatné u Wedosu, tak přejdu k jinému, již vyzkoušenému hosterovi s podobnými paramatery a hlavně s možností skrytí mých soukromých údajů a možností rozesílání newsletterů, které párkrát do roka nutně potřebuju pro svá fóra.
Pro mě byl díky těmto dvěma skutečnostem Wedos bohužel omyl (uznávám - moje hloupost, ale potřeboval jsem urychleně odejít od nesrovnatelně horšího Banánu)

jtv, 24.02.2014 10:09:40

gogo: a ke komu chcete přejít? pošlete mi prosím odkaz na jtv@soukromy.cz - předpokládám, že Wedosu to bude jedno, když nám stejně doporučuje odejít ke konkurenci...

mš, 26.11.2014 17:13:53

Taky bych prosil odkaz na star.marek(a)seznam.cz, díky :)

Přihlášení zákazníka

Nemáte ještě zákaznický účet? Registrace

Copyright © WEDOS, 2017

Facebook RSS